Uzm. Psk. Ayla Ercenk, Sakarya, Psikoloji

Uzm. Psk. Ayla Ercenk

Psikoloji - Sakarya

Aile İçi İletişim Sorunları, Kişilik Bozuklukları, Psikolojik Bozukluk

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Arabacıalanı Mah. mert sokak 6/C  Serdivan, Sakarya
Sensum gelişim ve psikoloji merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ayla Ercenk Hakkında

Ayla Ercenk Kimdir?

Uzm. Psk. Ayla Ercenk, Bilgi Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Lisans eğitimi boyunca İsviçre ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde stajlarını tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara ve ailelerine psikolojik destek ve eğitimler vermiş, bu süreçte; İstanbul Psikodrama Enstitüsünde başladığı 6 yıl süren Psikodrama Terapistliği eğitimini, “Çocuklarda Psikodrama”, “Bireysel Terapide Psikodrama”, “Psikosomatik Rahatsızlıkların Çözümü” ve “Aile Soyağacı Psikodraması” gibi konularla ilgilenmiş  “Psikodrama ve Mizah” adlı tez ile Psikodrama programını tamamlamıştır. Daha sonra Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Temel Aile Terapistliği Eğitimi ile 4 ay süren Erken Bağlanma Aile Terapistliği Eğitimini gerçekleştirmiştir.

Profesyonel çalışma hayatına bir dönem devlet çalışanı olarak devam eden Uzm. Psk. Ayla Ercenk, Deniz Harp Okulunda sınav kaygısı, akademik başarısızlık, etkili iletişimde beden dili ve emeklilik psikolojisi alanında çalışmalarını sürdürmüştür. Çalışmaları süresince doğumun kişilik ve psikoloji üzerine etkilerini deneyimlemiş doğum konusuna odaklanarak İstanbul Doğum Akademisi’nde  9 ay 10 gün süren Doğuma Hazırlık, Doula ve Doğum
Psikoterapistliği Eğitimleri almıştır. Bu alanda halen doğuma hazırlık eğitimleri düzenlemekte ve doğuma hazırlık eğitimine katılan gebelerin doğumuna doula (doğum destekçisi) olarak eşlik etmektedir.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk, “Anneliğe Doğmak” diye adlandırılan özel terapi de hamile, eşi ve gerekiyorsa hamilenin annesi ile ve hatta bazen doğmamış çocuğu ile de çalışmaktadır. June Elleni-Laine’nin vermiş olduğu “Hamilelik ve Doğumda Mandala, Müzik ve Kalp Zihin Bağlantısı” adlı atölye çalışmasında bulunmuştur. Ayrıca Ayala Esilanın düzenlediği “Doğum Travmaları ve Orgasmic Birth” adlı atölye çalışmasına katılmıştır. Terapi süreçlerini bir adım daha ilerletebilmek için kadınlık ve cinsellik üzerine yoğunlaşma ihtiyacı duyan Ercenk ve CİTEB’ten Cinsel Bozuklar ve tedavileri üzerinde terapistlik eğitimide almıştır. Böylece kadınlarla vajinismus, disporani ve cinsel isteksizlik, erkeklerde ise erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi konularında çalışmalarını sürdürmektedir. 2 yıl Sakarya KüçükŞeyler Anaokulu’nda çalışmalarını sürdürmüştür. Çocuklar ile çalışmalarını sürdürdüğü için İstanbul Psikoloji Enstitüsü’nden “Oyun Terapistliği” eğitimini, ayrıca Amerikalı oyun terapisti Sue Bratton yürütücülüğündeki “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi”(Simge Psikolojik Danışmanlık Merkz, 2016) eğitimini süpervizyon eşliğinde tamamlamıştır. Reyhana Seedat tarafından verilen “Dikkat Eksikliğinde Oyun Terapisinin Kullanımı” eğitimine katılmıştır. Ayrıca psikolog Ercenk Türk Psikologları Derneği’nden almış olduğu sertifika eğitimleri ile MMPI testi, Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği testi ve Çocuk Değerlendirme (AGTE, Bender-Gestalt, Cümle Tamamlama, Peabody Resim  Kelime Testi, İnsan Çiz Testi) Moxo Dikkat testi uygulayabilmektedir.

Travmalar çalışmak istediği için Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Emdr (Eye- Movement Desentization) Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Nevin
Dölek’in yürüttüğü Terapötik Kartların Kullanımı Hastalıkların Oyuncakların Rüyaların Terapide Sembolik Dili eğitimine katılmıştır. 2012 yılından beri çocuklarla kardeş kıskançlığı, korkular, çeşitli davranış problemleri( alt ıslatma ve kaçırma, mastürbasyon, öfke krizleri tırnak yeme, v.b.), bağlanma problemleri, akran zorbalığı, tikler, öfke kontrolünü denetleyememe, sosyal izolasyon, mutizm, otizm, özel öğrenme, dikkat eksikliği alanındaki çalışmalarına terapötik alanda devam etmektedir. Ergenlik dönemindeki bireylerle ise ebeveyn çatışması, akran zorbalığı, akademik başarısızlık, dikkati arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yetişkinlere ise, panik bozukluk, yaygın anksiyete, depresyon, bağlanma stres, sağlıklı ilişki ve iletişim, cinsel işlev bozuklukları, hamilelik, doğum ve lohusalık ile yas ve kayıp gibi konularında psikoterapötik çalışmlarına devam etmektedir. Ayrıca hamilelere yönelik “Sen Doğmadan Önce” atölye çalışmasının yürütücülüğünü yapmaktadır.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk, mesleki çalışmalarına Sakarya'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Psikolog Yorumları

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 4.9
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

em..

Eşimle uzun süredir tartışıyorduk. Eşim asla terapiye inanan birisi değildi. Ayla hanım sayesinde birbirimizle tartışamadığımız konuları nasıl konuşacağımızı öğrendik. Kendisine sabrı ve profesyonelliği için teşekkür ediyorum. 13-01-2020

ı..se

4 yaşında bir oğlum var bundan 2 sene önce ayla hanım ile yollarımız kesişti konuşmamızda geçikme şikayet ile görüşmelerimiz başladı ve emzik bırakmayla başladığımız bu yolda çok şükür çok yol kat ettik her zaman çekinmeden arayıp bilgi alabileceğimiz bir psikolog çocuklara yaklaşımı ilgisi bilgisi çok iyi ? bizlere yapmamız gereken ve gerekmeyen şeyleri çok iyi anlattı yoksa yerimizde sayardık ?? İyiki sizi tanıdık iyiki varsınız ?? 11-01-2020

u Nur..demir

bir tanıdığımın tavsiyeyle kardeşimi oyun terapisi seanslarına getirdim. seanslar ve Ayla hanımın ilgisi, güleryüzlülüğü sayesinde kardeşimde ciddi anlamda ilerlemeler kaydettik. daha çok yolumuz var ancak bu yolda ayla hanımla ilerlediğimiz için çok memnunum. 11-01-2020

�heda..ç Mayda

Ayla hanım hem çok iyi bir psikolog hem çok zeki bir insan. Kendisiyle yaptığımız seanslar sonucunda geçmişte aldığım yaraların kapandığını düşünüyorum. Balık yemeyi değil balık tutmayı öğreten biri ?Kendisi yönlendirmez ama kişi onun desteğiyle kendi yaralarını bulur ve kapatır. Aynı zamanda çok samimi ve güler yüzlü biridir. 08-01-2020

uzhan..hin

sürecimden bahsetmek istiyorum. 6 yaşında yaşadığım bir travmanın etkilerini hayatımda hissettiğim için ayla hanıma gittim. bana nasıl bir yol izleyebileceğimizi anlattı . en etkili yolun benim durumum için emdr olacağını söyledi. ben emdr yi araştırdım ve emdr ile yolumuza devam etmeye karar verdik. süreç çok güzeldi. çok hızlı bir şekilde travmamın etkilerinden kurtuldum. hayatımda kendim için yapmış olduğum en güzel şeylerden biri ayla hanımla tanışmak ve ona kendimi anlatmak olduğunu söyleyebilirim. bence herkes hayatında kendi kendine çözümleyemediği durumları olayları hisleri vs... bir uzman yardımıyla ele almalı. teşekkürler ayla hanım. :) 07-01-2020

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Ayla Ercenk tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Ayla Ercenk kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Psk. A Ercenk ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. A Ercenk şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Ayla Ercenk Sensum gelişim ve psikoloji merkezi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Ayla Ercenk Psikoloji, uzmanıdır. Ergen terapisi, Yetişkin terapisi, Yetişkin Psikoterapisi, Psikoterapi, Psikolojik danışmanlık, Kişisel gelişim, Kaygı bozuklukları, Fobilerden kurtulmak, Evlilik terapisi, Aile danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve Aile İçi İletişim Sorunları, Kişilik Bozuklukları, Psikolojik Bozukluk, Kabus Bozukluğu, Gelişimsel Bozukluklar (problemler) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Ayla Ercenk muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Psk. A Ercenk ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Psk. Ayla Ercenk hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. A Ercenk hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.