Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk

Psikoloji - İstanbul
5.0

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Yeme Bozuklukları, Yaşam Doyumu

5.0

“Ben sağlık personeliyim ve iki buçuk yıl önce doğuma 7 hafta kala bebeğimi kaybettim. Bu sancılı sür...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortak Klinik Psikoloji Doktora Programına (%100 burslu) devam etmekte olan Uzman Psikolog Yaşar Emre Ertürk, 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünü (%100 burslu) Bölüm ve Fakülteler Birincisi olarak  bitirmiştir. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde (%100 Burslu) tamamlamıştır. Yüksek Lisans ve doktora eğitiminde Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon sürecini Prof. Dr. Haşim Ercan Özmen ile tamamlamıştır.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe E.A. Hastanesi, Beyoğlu Sosyal Hizmet Merkezi, Çağlayan Adliyesi gibi birçok yerde psikoloji biliminin farklı dallarına dair staj yaparak mesleğine yönelik pratik deneyimler edinmiştir. Lisans sürecince 1 yıl Gelişim ve Değişim Bilimleri Enstitüsü’nde asistan psikolog olarak aldıktan sonra rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çalışmıştır.

Katıldığı Projeler: Prof Dr. Oğuz Polat tarafından kurulmuş olan İMDAT derneğinde gönüllü psikolog olarak yer alırken, çocukla görüşme teknikleri, kadın ve çocuğa yönelik şiddet ve istismarı önleme eğitimleri almıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘’Engel Biz Miyiz’’ konferansında konuşmacı olarak yer almıştır. 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde öğretmenlerin tükenmişlik düzeyi ile ilgili araştırmasını sunmuştur. Çeşitli kurumlarda seminer ve eğitimler vermiştir.

Çalıştığı alanlar: Ergen ve yetişkinlerde Depresyon, Panik Bozukluk, Bipolar Bozukluk, Konversiyon Bozukluk, Somatizasyon Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Özgül Fobi, Obsesif – Kompulsif Bozukluk, Uyum Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu gibi 1. Eksen Bozuklukları ve Kişilik Bozuklukları ile çalışmaktadır.

Uyguladığı Terapi Yöntemleri

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR

Aldığı Eğitimler ve Sahip Olduğu Sertifikalar

Sanat Terapisi- Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

Şema Terapi ve Diyalektik Davranış Terapisi- FSMVÜ&İstanbul Medeniyet Üniversitesi Doktora Programı

Çocuk ve Ergenlere Yönelik Süpervizyon Eğitim- Psikoklinik

1.Düzey EMDR Eğitimi- Davranış Bilimleri Enstitüsü

Uygulamalı Hipnoterapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

Hipnoz&Engelli Eğitimi&Farkındalık Programı-Kaizen Kişisel Gelişim ve Sosyal Farkındalık Ekibi

Sanat ve Masal Terapi Teknikleriyle Oyun Terapisi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

Psikolojik İlk Yardım ve TSSB-Kim Psikoloji

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

İşaret Dili Eğitimi-İstanbul İşletme Enstitüsü

Çocuk ve Ergenlerle Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

WISC-R, MMPI, Klinik Testler- Psikoloji Akademisi

Çocuklara Yönelik Objektif Testler-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

Uygulamaya Yetkin Olduğu Testler

WISC-R, MMPI, Klinik Testler, Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E.G.Y. Testi, Catel 2A Zeka Testi, Catel 3A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gessel Gelişim Testi, Amerika Hiperaktivite Ölçeği

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Bahçelievler Mh. Şair Orhan Veli Sk. No:10 Kaptan Apt. D:13 Bahçelievler/İstanbul
Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Kartaltepe Mah. Limon Çiçeği Sok. No:12 Ufuk Apt. D:4 (Bakırköy/İncirli Metrobüs-Metro Yakını) Bakırköy/İstanbul

İlgi Alanları

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi Yeme Bozuklukları Yaşam Doyumu Yas Danışmanlığı Yas (Matem) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ÖE
Ö E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben sağlık personeliyim ve iki buçuk yıl önce doğuma 7 hafta kala bebeğimi kaybettim. Bu sancılı süreçlerin hepsi çalıştığım hastanede yaşandı. Uzun süre toparlanamadım. Sonrasında her hastaneye gittiğimde çok üzülüyordum, işime odaklanamıyordum. Artık işe gitmek istemiyordum. Hastaneden ücretsiz izin aldım dinlenmek için, fakat yine kendime gelemiyordum. Çocuğum için kendimi suçluyordum ve yataktan çıkmak dahi istemiyordum. Hiçbir şeyle baş edemiyordum. Eşim de çalıştığı için bana çok fazla destek olamıyordu. Bir gün gelip bana arkadaşından duyduğu Adel Danışmanlık Merkezi’nden bahsetti. Çok isteksizdim, ama onu da kaybetmek istemiyordum. Zar zor gittiğim danışmanlık merkezinde beni çok içten bir şekilde karşıladılar. Yaşar Bey ile başladığım terapi sürecimin sonuna yaklaştık. Benim kendime gelmemi sağladı. Bebeğimi özlüyorum, onu kucağıma alamadığım için üzülüyorum. Yine de hayat devam ediyor, ve bu süreçte yine hamile kaldım. Yaşar Bey’in bana desteği çok oldu. Hamile olduğumu öğrendiğimde yine aynı şeyler olacak diye çok korkmuştum. Onun sayesinde rahat bir gebelik geçirdim. Herşey yolunda gitti çok şükür. Çok güzel bir bebeğim dünyaya geldi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DE
D E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendimi bildim bileli, mutlu olduğumda, sinirlendiğimde, üzüldüğümde, sıkıldığımda yemek yerim. Abur cubur yerdim. Bu yüzden de belli dönemlerde çok fazla kilo alıp sonrasında çeşitli diyetler, detokslar, sporlar yapardım. Zar zor verirdim aldığım kiloları. Çoğunlukla bu diyet süreçlerim de yarıda kalırdı ve depresif hissederdim. Yaşar Bey ile bunun üstesinden geldik. Kendisi çok anlayışlı ve samimi bir psikolog. Hep yanımda olduğunu ve desteğini hissettirdi. Artık kendimi kontrol edebiliyorum. Ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebiliyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SS
S S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yaklaşık on yıldır kelebeklerden çok korkuyordum. Yazın balkonda otururken aniden bir kelebek geldiğinde hemen içeri kaçıyordum. Kelebek olmasa bile, birşey uçtuğunda kelebek zannedip paniğe kapılıyordum. Hiç bir zaman bunun tedavi edilmesi gereken birşey olduğunu düşünmüyordum, ta ki en son balkondan düşme tehlikesi yaşayana kadar. Tedavi olmaya karar verdim ve Yaşar bey’e başvurdum. Sakin ve sıcak haliyle benim kelebek korkumu yenmemi sağladı. Artık yaz aylarının tadını çıkarabiliyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AD
A D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

3 yıldır KPSS sınavına giriyorum ve ne yazık ki atanamadım. Geçen sene sınav esnasında elim de titreme başladı. Kalp atışlarımı boğazımda hissediyordum. Boğazımda kuruluk. Sınav heyecanıdır ve baş edebilirim diye düşünmüştüm. Bu süreçte çok yıprandım. Artık saçlarım dökülmeye ve egzama gibi cildim dökülmeye başlayınca doktora gittim ama verdiği ilaçlar fayda etmedi. Bir arkadaşım stresten olabileceğini söyledi ve sonra internetten Zengibar Bey'i buldum. Zengibar Bey'in beni yönlendirmesiyle Yaşar Bey’den terapi almaya başladım, kendisi de süreci takip ederek ilaçlarımı düzenliyor. Terapilerimiz hala devam ediyor ve artık ders çalışırken elim titremiyor :) Ekip olarak çalışmaları beni çok olumlu etkiledi. Asistanlardan uzmanlara kadar herkes özenle işini yapıyor ve bu bana çok iyi geldi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SH
S H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yas dönemimde tanışmıştım Yaşar bey ile. Benim için çok zor günlerdi. Annemin yası ile başladığımız yolda giderken beni kendimle tanıştırdı. Hem o zor günleri atlatmama yardımcı oldu hem de uzun süredir yaşadığım ama artık normalleştirdiğim bir sürü sorunumu çözmemi sağladı. Gönül rahatlığıyla kendinizi emanet edebileceğiniz, mesleğinin hakkını veren, saygıdeğer bir uzman olduğunu düşünüyorum. İyi ki tanışmışım sizi Yaşar bey.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
LB
L B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Dr. Zengibar Bey’in yönlendirmesi ile seanslara başladık. Yaşar Bey ile kısa sürede çok yol aldık sağ olsun. Ekip olarak çalışmaları bana çok güven veriyor. İlaç takibimi Zengibar Bey, terapilerimi de Yaşar Bey yapıyor ve beni birlikte takip ettikleri için en sancılı günlerimi hızlıca geride bıraktım. Terapilerim hala devam ediyor ve günden güne kendimi daha iyi hissediyorum. İkinize de çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HK
H K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Panik ataklarım yüzünden artık evden çıkamaz hale gelmiştim. Her an yine atağım tutacak ve kimse bana yardımcı olamayacak diye resmen kendimi eve kapatmıştım. Corona ile birlikte iyice kötü olmaya başlamıştım. Yaşadığım korkularla yaptığım şeyler tüm aile ilişkilerimi de etkilemişti. Artık eşimle bile bu yüzden ciddi sorunlar yaşamaya başlamıştım. Yaşar Bey ile online seanslarımız başladığında ilk görüşmeden itibaren bunu aşacağıma dair inancım gelişmişti. Aynı zamanda Dr. Zengibar Bey de beni tedavi ediyordu. Birlikte ekip olarak çalıştıkları için kendimi daha da güvende hissetmiştim. Kısa süre sonra yanılmadığımı anladım. Şu an eski halime göre çok büyük olumlu gelişmeler var bende. Eşim de bu gelişmelerin farkında. Terapilerimiz devam ediyor ve daha da güzel günlerin beni beklediğini biliyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÖE
Ö E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendimi ne yaparsam yapayım başarısız hissediyordum. O kadar fazla beklentim vardı ki kendimden hep yetersiz hissediyordum. Başkalarının ama en çok da kendimin hata yapmasına tahammülüm hiç yoktu. Hatta hata yapmamalıyım diye normalde insanların yarım saat zaman ayıracağı işleri ben en az 2-3 saatte anca bitirebiliyordum. Artık yardım almam gerektiğine ikna olmuştum ve Yaşar bey ile terapilere başladım. Emdr ve şema terapi ile ilerledi benimle. Neden bu kadar mükemmeliyetçi olduğumu fark etmemi ve nasıl çözebileceğim konusunda birlikte çok yol kat ettik. Ayrıca kurumun içindeki organizasyonlu çalışma da beni pozitif etkiledi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÇD
Ç D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Adel’e başvurdum ve Yaşar Bey ile terapi seanslarımız başladı. Daha önce de psikolojik yardım almıştım ama hiç birine devam etme isteği oluşmamıştı içimde. Buraya da arkadaşımın yoğun ısrarı ile gelmiştim ve doğal olarak ön yargılarım vardı. Şu an keşke daha önce gelseydim diyorum. Sosyal fobi için başvurmuştum, özellikle iş yerinde sosyal fobinin bana yaşattığı durumlar yüzünden artık dayanamayacak haldeydim. Yaşar bey ile seanslarda neden şimdiye kadar insanların arasında bu kadar paniklediğimi, kalbimi ağzımdan çıkacak gibi hissettiğimi, terden sırılsıklam olduğumu fark ettim. Terapiler devam ederken gittikçe yaşadığım bu durumların azalmaya başladığını da hissediyordum. Şimdi ise önceki halimden eser yok. İş yerinde arkadaşlarım ve yöneticimde bu gelişmelerin farkında. Çok teşekkür ediyorum Yaşar Bey’e.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Yaşar Emre Ertürk Psikoloji uzmanıdır. Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Yeme Bozuklukları, Yaşam Doyumu alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube