Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol

Psikoloji - İstanbul
5.0

Yeme Bozuklukları, Yas Danışmanlığı, Yas (Matem)

“Kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Bir kaç farklı yerde Psikolojik destek almama rağmen Meri...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol ;  Uzman Klinik Psikolog Meriç Gürol, Psikoloji alanında çalışmaya 2012 yılında başlamıştır. Işık Üniversitesi'nin İngilizce Psikoloji alanından mezun olduktan sonrasında aynı üniversitesinin bünyesinde
Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Meslek hayatı süresince danışmanlık merkezleri, hastaneler, okullar ve rehablitasyon merkezlerinde aktif olarak çalışmıştır. G.A.T.A'ya bağlı bir askeri klinikte gösterdiği başarı sonucu 2014 yılında üstün hizmet ödülü almıştır. Şema Terapi, EMDR, Bilişsel Davranıçı Terapi gibi ekollerle bireysel terapi alanında, İMAGO terapisi ile çift alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Online ve yüzyüze olmak üzere İngilizce dilinde de terapi yapabilmektedir. Meslek hayatı boyunca Enneagram başta olmak üzere bir çok eğitim vermiştir.

Mavi Ay Psikolojik Danışmanlık
Levent Mahallesi, Çayırçimen sokak, Emlak konutları A2 Blok no:3 iç kapı no :38 Beşiktaş/İstanbul Beşiktaş/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Aile Danışmanlığı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel Danışmanlık Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol ;  Uzman Klinik Psikolog Meriç Gürol, Psikoloji alanında çalışmaya 2012 yılında başlamıştır. Işık Üniversitesi'nin İngilizce Psikoloji alanından mezun olduktan sonrasında aynı üniversitesinin bünyesinde
Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Meslek hayatı süresince danışmanlık merkezleri, hastaneler, okullar ve rehablitasyon merkezlerinde aktif olarak çalışmıştır. G.A.T.A'ya bağlı bir askeri klinikte gösterdiği başarı sonucu 2014 yılında üstün hizmet ödülü almıştır. Şema Terapi, EMDR, Bilişsel Davranıçı Terapi gibi ekollerle bireysel terapi alanında, İMAGO terapisi ile çift alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Online ve yüzyüze olmak üzere İngilizce dilinde de terapi yapabilmektedir. Meslek hayatı boyunca Enneagram başta olmak üzere bir çok eğitim vermiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

IŞIK ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 12 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Yeme Bozuklukları Yas Danışmanlığı Yas (Matem) Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu Uyurgezerlik (somnambulizm) Devamı

Deneyimler

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2020 - 2022)
Mizmer Danışmanlık Merkezi( Kasım 2019-2020 (2019 - 2020)
Ataşehir Yönder Okulları (2018 - 2019)
Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol Özel Muayenehanesi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 17 11

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AG
Ahm*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Mavi Ay Psikolojik Danışmanlık

Kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Bir kaç farklı yerde Psikolojik destek almama rağmen Meriç bey ile terapiler bana çok daha iyi geldi.

SK
S K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yaşadığım bir sağlık problemi sonucunda bir hafta hastanede yattım. Sonra hep bedenimi dinlemeye başladım. Her an bişey olacakmış gibi hissettim. En ufak bir kaşıntıda veya karıncalanmada doktora gidiyordum. Başım ağrıdığında en kötüsünü düşünüp tomografi çektiriyordum. Bu durum artık hayatımı etkilemeye başlamıştı. Doktorlardan, hastanelerden çıkamaz olmuştu. Çocuğum bir gün onunla ilgilenmediğim için beni diğer babalarla kıyaslayınca artık bir dur deme vaktinin geldiğini anladım. Zengibar bey bana ilaç verdi. Hastanelerden çıkmayışımın, yaşadığım sağlık probleminin bende yarattığı huzursuzluğun EMDR ile tedavisini ise Meriç Gurol ile devam ettirdik. Sabırla uzun bir süreci geride bıraktık. Keşke daha önce başlasaydım. Çocuğumla ve sevdiklerimle artık keyifli vakit geçiriyorum. Çok iyi hissediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
CY
C Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İş yerinde yaşadığım en ufak stres, herhangi birinin eleştirisi, geribildirimi veya önerisi kendimi kötü ve yetersiz hissetmeme sebep oluyordu. İlerleyen zamanlarda artık bana bir şey söylendikten kısa bir süre sonra migrenim tutmaya başlıyordu. O kadar çok düşünüp bununla baş edemiyordum ki, artık bir çözüm bulmam gerektiğini düşündüm. Bunun psikolojik olacağı hiç aklımın ucundan geçmemişti. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Adel’e başvurdum. Asistanlar beni çok içten ve samimi bir şekilde karşıladılar ve uygun bir terapiste yönlendirdiler. İlk başta çok istekli olmasam da Meriç Bey ‘e kısa sürede alıştım ve seanslara devam ettik. Şu anda migrenim ciddi şekilde azaldı. İş yerinde yaşananlarla da baş etmeyi öğrendim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
M A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doğum yaptıktan sonra anlamlandıramadığım bir huzursuzluk vardı içimde. Sürekli ağlama isteği geliyordu, hep yorgun hissediyordum, hiç bir şey yapmak istemiyordum, en ufak şeylere bile sinirleniyordum. Çok isteyerek bebek sahibi olmuştum ve doğum sonrasını hiç böyle hayal etmemiştim. Bebeğimle ilgilenmek dahi istememeye de başlayınca yardım almam gerektiğine karar verdim. İlk başta çekinerek gitmiştim ama Meriç Bey’in yaklaşımı beni çok rahatlattı. Bütün bu yaşadıklarımın altındaki nedenleri buldu ve onun desteği ile bu süreci atlatabildim. Şimdi bebeğimle çok daha sağlıklı ilgilenebiliyorum. Düşünüyorum da eğer terapi desteği almaya karar vermeseydim kendimle birlikte bebeğime de büyük haksızlık etmiş olacaktım. Meriç Bey’e desteği için teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
PA
P A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bir buçuk yıl önce eşimi kaybettim. Ve sanki onunla birlikte bende gittim. Yaşamama sebep yokmuş gibi geliyordu. Boşluktaydım. O gittikten sonra herşey çok anlamsız gelmeye başlamıştı. Aylar geçmesine rağmen toparlanamıyordum. Çocuklarım benim için çok endişeleniyorlardı. En son beni terapi almaya ikna ettiler. Onlar için başladığım bu terapiye daha sonra kendim için devam etmeye başladım. Meriç Bey bana çok iyi geldi. Hayata tutunacak çok şeyim olduğunu bana fark ettirdi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GG
G G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

6 yıllık evliliğimizin son yıllarında eşim ile ilişkimiz çok kötü bir hal almıştı. Bu sorunlar yüzünden ne işime yoğunlaşabiliyordum ne de başka bir şey düşünebiliyordum. Ayrılmaktan başka çare yokmuş gibi geliyordu ama aslında bunu istemediğimizin de farkındaydık. Benim için de çift terapisi almak kolay bir karar olmadı ama eşimin bu sürece ikna olması daha zordu. Meriç Bey sorunlarımızı analiz ederek yüzleşmemize yardımcı oldu. Profesyonel yaklaşımı ile en özel konuları konuşurken bile çekinmemizi engelledi. İlişkimiz düzeldikçe nefes almaya başladığımı hissediyordum artık. Destek almayı denemeden ayrılık kararı verseydik çok pişman olabilirdik diye düşünüyoruz şu an. Çok teşekkür ederiz Meriç Bey…

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AP
A P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Panik atakla tanışmam bir yıl önce oldu. Daha önce de hep kaygılı bir yapım vardı ama o derece ataklar yaşamazdım. Korona ile ataklarım şiddetlendi. Karantina döneminde de acile gidecek kadar dayanılmaz olunca ataklar bir şeyler yapmam gerektiğini anladım. İnternetten araştırarak bu merkezi buldum ve psikoloğum Meriç Bey ile tedavim başladı. Emdr terapisini daha önceleri duymuştum ama ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Meriç beye güvendim ve Emdr terapisine başladık. İyi ki başlamışız. Keşke daha önce bu adımı atsaymışım diyorum. İçinde çırpındığım durumdan beni kurtardığı için çok teşekkür ederim Meriç beye.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
T Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Eşimden boşandıktan sonra hiçbir şeyden keyif almamaya başladım. Sadece işe gidip geliyordum. Arkadaşlarımla görüşsem de bir an önce eve gidip dizi izleyerek uyumak istiyordum. Bu süreçte ciddi kilo aldım ve kendimi daha da mutsuz hissediyordum. İş yerinde sürekli mutluymuşum gibi rol yapmak artık ağır gelmeye başladı. Terapi almaya karar verdim. Meriç Bey ile devam eden sürecimizde bana çok yardımcı oldu. Onun sayesinde yeniden sağlıklı bir yaşam sürmeye başladım. İşini gerçekten hakkıyla ve özenle yapan bir terapist.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ŞK
Ş. *** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Meriç Bey’den çok memnunum. Terapiye başlamadan önce evde çok sinirli ve stresliydim. Sürekli temizlik yapıyordum. Her gün saatlerimi alan bir temizlik rutinim vardı. Çocuklarla ilgilenemez olmuştum ve onların da çok üstüne gidiyordum. Corona ile bu takıntım daha da arttı. Dışardan gelen her şeyden hastalık bulaşacak diye endişeleniyordum. Camları bile açmamaya çalışıyordum. Sürekli bir korku ve panik hissediyordum. Rehber Öğretmeni olan arkadaşım beni terapi almama ikna etti. Meriç Bey ile online terapiye başladık. Eşim ilk başta desteklemiyordu. Bendeki değişimi görünce desteklemeye başladı. Hayatımda birçok değişiklik oldu. Meriç Bey’e tekrar çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
F Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Meriç Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kedilerden çok korkuyordum. Yolda yürürken, yolumu değiştiriyordum. Hatta bazen yoluma devam edemeyip donup kalıyordum. Çocukken bana bir kedinin saldırması sonucu oluşan fobimi atlatmama yardımcı oldu. Kendisi çok pozitif, güler yüzlü ve içten bir psikolog. Herkese tavsiye ederim!

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741711

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol Mavi Ay Psikolojik Danışmanlık bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Meriç Gürol Psikoloji uzmanıdır. Yeme Bozuklukları, Yas Danışmanlığı, Yas (Matem) alanlarında hizmet veriyor ve Aile Danışmanlığı, Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube