Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer

Psikoloji - İzmir
5.0

Yaşam Doyumu, Yas Danışmanlığı, Yas (Matem)

“Sevgili Ebru Hocam. Kendisinden Uluslararası Viktor Frankl Enstitüsü onaylı Logoterapi eğitimi aldım...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer

1987 senesinde Bursa’da doğan Ebru ÖZER, ilköğretim ve lise öğrenimini 1993-2005 yılları arasında Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır.

2005 yılında lise öğrencisiyken katılmış olduğu Türkiye Felsefe Olimpiyatları’nda 1. olarak Türkiye’yi Dünya Felsefe Olimpiyatları’nda temsil etme hakkını kazanmıştır.

Dünya Felsefe Olimpiyatları’nda tüm hayatına yön verecek Türkiye’nin değerli Felsefe kuramcılarından Prof. Dr. İoanna Kuçuradi ile tanışmıştır.

Özer değerli hocası Kuçuradi’nin yönlendirmesiyle üniversite hayatına olimpiyat özel öğrenci bursuyla Maltepe Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak başlamıştır. Bu süreçte Prof. Dr. İoanna Kuçuradi'nin öğretileriyle Felsefe eğitimine devam etmiştir.

Göstermiş olduğu üstün başarı sonucunda Maltepe Üniversitesi’nde psikoloji eğitimine hak kazanmış ve tam burslu olarak Çift Ana Dal programında psikoloji eğitimine de başlamıştır. 

2009 senesinde hem psikoloji hem de felsefe bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. İki akademik unvan birden almaya hak kazanan Ebru ÖZER, psikolog ve felsefeci olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır.

“Bir Grup Üniversite Öğrencisinde Değer Yönelimleri ile Benlik Saygısı arasında İlişki Üzerine Bir Araştırma” başlıklı bitirme projesi ile 2014 senesinde uygulamalı psikoloji (klinik psikoloji yönelimli) alanında yüksek lisansını tamamlayarak “uzman psikolog” unvanını almıştır.

Ebru ÖZER, üniversite yıllarında staj kapsamında Kadıköy Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nde 2006 yılında çocuk danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Doğan Medya Milliyet Gazetesi, Kültür Sanat Departmanı’nda İnsan Kaynakları bölümünde 2007 senesinde endüstri psikolojisi stajını tamamlamıştır.

2008 yılında İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde klinik psikoloji alanında stajyer Psikolog olarak çalışmıştır. 

2009 senesinde Kazım Tunç İlköğretim Okulu’nda "Çocuklar için Felsefe & Düşünme Eğitimi  Projesi" sorumlusu olarak bu projeyi başarıyla uygulamıştır.

Yine aynı yıllarda Tarih Vakfı’nın çıkarmış olduğu Avrupa Birliği Konsorsiyumu Ders Kitaplarında İnsan Hakları Projesi - Psikoloji ve Felsefe kitaplarının içerik analizini yapmıştır.

Özer, 2009 yılı itibariyle psikolog olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi & Avrupa Birliği Konsorsiyumu İGEP Projesi (İç Göç Entegrasyon Projesi) kapsamında psiko-sosyal destek, bireysel ve grup terapisi uygulayıcısı olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Ayrıca Özer, Bursa’da Özel Karacabey Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aile danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık yapmıştır.

2010 senesinde İzmir’de, Nar Taneleri Engelli Aktivite ve Akşam Bakım Merkezi’nde psikolog ve eğitim koordinatörü olarak çalışmıştır. İstanbul’da Toçev’de (Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı)  psikolog ve eğitim koordinatörü olarak görev almıştır.

2011 yılında sırasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Darülaceze Müdürlüğü - Sultanbeyli Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde psikoloji birim sorumlusu olmuştur. Yine İBB Darülaceze Müdürlüğü’ne bağlı Kartal Çocuk ve Gençlik Evi’nde çalışmıştır. Bunlara ek olarak Özer, İBB Darülaceze Müdürlüğü İSMEM (İstanbul Sokak Çocukları Meslek Edindirme Merkezi)’de çalışmıştır. İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri Projesinde yer almıştır. İBB Üsküdar Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk ve Yetişkin psikoterapistliği yapmıştır. Ardından 2019 yılına kadar T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olarak uzman psikolog olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Ebru ÖZER 2012 yılında Sağlık Bakanlığı onaylı "Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi"ne hak kazanmıştır. Süleymen Demirel Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak Aile Danışmanlığı Sertifikasını almıştır. ÖZER ayrıca Türkiye Yeşilay Cemiyeti & T.C Gençlik Spor Bakanlığı - TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) Formatörlük Eğitimi ve Formatörlük Sertifikasına sahiptir. Ebru ÖZER T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından sunulan T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası'na sahiptir.

2009 yılı itibariyle Hipnoterapi (Hipnoz)LogoterapiVaroluşsal AnalizVaroluşçu TerapiPozitif Psikpterapi, Çözüm Odaklı TerapiBilişsel Davranışçı TerapiŞema TerapiTranspersonel TerapiBenötesi TerapiTransaksiyonel AnalizMindfulness Terapi (Bilinçli Farkındalık) ve Enerji Terapi ekolleri üzerine birçok eğitim almış, almış olduğu bu eğitimleri başarıyla kendi psikoterapi ekolüne entegre etmiştir.

Türkiye başta olmak üzere Dünya'nın bir çok ülkesinde Felsefe ve Psikoterapi atölye çalışmaları ve seminerler düzenlemiştir. Türkiye'de bir ilk olarak Felsefe Terapisi (Felsefe + Terapi) eğitimi vermektedir. Ebru ÖZER Felsefe ve Psikoterapi'yi buluşturan ve bunu psikoterapi ekolü haline getiren ilk Uzmandır.  www.felsefeterapisi.com (Felsefe Terapisi Enstitüsü) 

Almanya'da bulunan Elisabeth Lukas Enstitüsün'den orijinal Logoterapi eğitimi almış ve süpervizyon çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır. Bu bağlamda Prof.h.c. Dr. phil. habil. Elisabeth Lukas'ın eğitim müfredatına uygun Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye'de orijinal Logoterapi eğitmenliği yapmaktadır. Ebru ÖZER ayrıca Viktor Frankl Institute of Logotherapy USA tarafından "Academic Associate in Logotherapy" derecesine sahiptir.

European Association for Psychotherapy (EAP)  ve World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) tarafından onaylı Pozitif Psikoterapi eğitimi almaktadır. Pozitif Psikoterapi eğitimi Nossrat Peseschkian tarafından Almanya'da geliştirilmiştir. Pozitif Psikoterapihümanist ve kültürlerarası psikodinamik psikoterapiler arasında yer almakta, ayrıca sistemikdanışan odaklı ve davranış terapisi unsurlarıyla da bütünleştirilebilmektedir. İran'dan gelen ve çalışmalarını merkezi olarak Wiesbaden (Almanya) kentinde yürüten nöroloji, psikiyatri ve psikosomatik tıp uzmanı olan Nossrat Peseschkian ve meslektaşları tarafından geliştirilen ve bağımsız bir psikoterapi yöntemi olarak (1968 yılından bu yana) başarıyla uygulanan Pozitif Psikoterapi (PPT) yöntemi, önemli bir psikoterapi yaklaşımlarından biridir. Bu yöntem, hümanist psikodinamik psikoterapilerinin arasında yer almaktadır. Bu yöntemin temelini, salutojenik, kaynak odaklı, insancıl ve konsantre bir yaklaşıma karşılık gelen 'pozitif insan imajı' oluşturmaktadır. Pozitif Psikoterapi, çok sayıda kurum (Hessen Devlet Tabipler Birliği, Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP), Dünya Psikoterapi Konseyi (WCP), Uluslararası Psikoterapi Federasyonu (IFP) ve çeşitli ulusal kurumlar) tarafından tanınan ve kabul edilen bir psikoterapi ekolüdür. Pozitif Psikoterapifarklı psikoterapi yöntemlerinin unsurlarını ve tekniklerini birleştirmektedir. Özellikle kaynak odaklı bir yaklaşım kapsamında hayal gücü ve hayal gücü alternatiflerini desteklemek üzere farklı kültürlerden hikâyeleri ve yaşam tecrübelerini kullanmaktadır. Pozitif Psikoterapi, şu anda yaklaşık 33 ülkede 40'a yakın bağımsız merkezle temsil edilmektedir.

2019 yılı itibariyle Özer, çalışmalarına İzmir’de Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Felsefe TerapisiKlinik Felsefe ve Felsefeyle Terapi alanlarında eğitmenlik yapmaktadır. Felsefe Terapisi ve Klinik Felsefe alaında bir çok çalışması bulunmaktadır. Ebru ÖZER orijinal logoterapivaroluşsal analizvaroluşçu terapiçözüm odaklı terapibilişsel davranışçı terapişema terapitranspersonel terapibenötesi terapitransaksiyonel analizmindfulness terapi (bilinçli farkındalık) ve enerji terapi ekolleriyle çalışıp bu kapsamda da eğitmenlik yaparak düzenli olarak atölye çalışmaları, seminer ve eğitimler düzenlemektedir.

WEB SİTELERİ

https://www.instagram.com/uzmanpsikologebruozer/ -

https://www.logoterapi.org/ -

https://www.felsefeterapisi.com/-

https://www.psikosentez.com/

Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye
Online Danışmanlık Bornova/İzmir
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Ödeme Yöntemleri
Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1987 senesinde Bursa’da doğan Ebru ÖZER, ilköğretim ve lise öğrenimini 1993-2005 yılları arasında Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.2005
Deneyim: 17 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Yaşam Doyumu Yas Danışmanlığı Yas (Matem) Yaratıcılık eğitimi Üstün yetenekliler Devamı

Deneyimler

Psikoterapi (2005 - 2020)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 62 04

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ŞA
Şeb*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
14 gün önce

Sevgili Ebru Hocam. Kendisinden Uluslararası Viktor Frankl Enstitüsü onaylı Logoterapi eğitimi aldım. Bilgisi, tecrübesi, deneyimi, katılımcılarla kurabildiği derin ve sade iletişimi, farklı alanlardan katılan herkesi aynı çatı altında toplayabilme ve on hafta boyunca bu çatı altındaki yolculuğa liderlik ve eşlik edebilme gücü, dirayeti için kendisine minnettarım. Kendisi tarafından düzenlenen tüm eğitimleri takip edip katılmanızı tavsiye ediyorum

İE
İlk*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
14 gün önce

Ebru hocamdan Logoterapi seansları aldım, ailevi ve kişisel bazı konularda destek aldım. Seanslarımızdan çok memnun kaldım. Anlam arayışında olan ve kendini tanımak isteyen herkese Ebru hanımı öneririm.

EP
Ene*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19 gün önce

Kariyer danışmanlığı ile başladığımız yolda kendimi cevremi düşüncelerimi daha iyi tanimami sağladı. Kendisinin ilgi ve alakalı olması dinlemesi boşta kalan zihnimde ki yerleri aydınlatan el feneri olup bana cesaret vermesi çok takdire şayan . Kendisine çok teşekkür ederim Negatif olarak da bunu diyebilirim : kendisi yetkinliginde bir insanı bulmak için epey araştırma yapmıştım daha ulaşılabilir olması lazim .

İB
İnc*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19 gün önce
Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye

Kızımın yaptığı araştırma neticesinde Ebru hanımla tanıştım. Ailevi ve kişisel bazı konularda görüşmelerimiz halen devam ediyor. İşine saygılı, bilgili ve başarılı. Danıştığım konularda çok çabuk ilerledik ve güzel geri dönüşümler oldu. Yolu şansı bahtı açık olsun. İyi ki Ebru hanımcım iyi ki yolumuz sizinle kesişti.

GB
G B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Online terapi için psikolog ararken Ebru Hanım’la ilgili gördüğüm pozitif yorumlar üzerine seanslara başladık. Terapi sürecine halen devam ediyoruz ve kendisinden çok memnunum. Güleryüzlü, ilgili, empati kurabilen, sorunların kaynağını bulmaya yardımcı olan çok iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Aldığı felsefe eğitiminin etkisini de sohbetlerimizde olaylara bakış açısı ve yaklaşımında çok net görebiliyorum, ve bu benim de olaylara bakış açımı değiştirmekte çok yardımcı oldu. Terapi almayı düşünen herkese Ebru Hanım'ı kesinlikle tavsiye ederim.

AG
Asl*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Ebru hanımı herkese tavsiye ediyorum. Kendisine kesinlikle alanında çok yetkin bir psikolog. Ondan terapi aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Evliliğim ile İlgili çözemediğimiz sorunlarımız vardı. Ebru hanım sayesinde eşim ve ben çok mutluyuz. Boşanmanın eşiğinden döndük. Ebru hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır.

tg
T G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ebru Hanım ile bir süredir online seanslara devam ediyorum. Kendisi oldukça yetkin, soru ve sorunlarıma yanıt verebilen, ilgili ve dikkatli bir psikolog. Bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde sorunlarımla mücadele ederken ihtiyacım olan tavır ve yaklaşımı her seansta başarılı bir şekilde yakalayıp, daha iyi hissetmemi sağlıyor. Danışanı olarak terapötik sürecimiz sırasında kendisi ile birçok paylaşımımız olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Ve kendisi ile seansı herkese tavsiye ediyorum.

EU
Ece*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ebru hanımdan ailevi ve kişisel sıkıntılarım için danışmanlık alıyorum. Uyguladığımız psikoterapilerle, ilgisiyle, güleryüzlülüğüyle hayatımın en kötü döneminde bana ışık oldu. Artık olaylara daha berrak bakabiliyorum. Olumsuza değil olumluya odaklanabiliyorum. İnsanların düşüklerinin benim değerimi belirleyemeyeceğini, kimsenin davranışını düşüncesini değiştiremeyeceğimi biliyorum... Bu saydıklarım ve daha fazlası için Ebru hanım'a minnettarım. Kendim için yaptığım en güzel şey Ebru hanımdan danışmanlık almak oldu diyebilirim.

MA
Met*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ebru hocamdan sınav kaygısı, ders çalışma yöntemleri ve kariyer Planlama gibi konular ile ilgili danışmanlık hizmeti aldım. Özelikle dikkat sorunlarım vardı ve geleceğe dair hedef koyma, amaç belirleme ve planlama yapmakta yaşadığım zorluklar söz konusuydu. Ebru hanım beni, aşamalı bir şekilde kaygılarımla yüzleştirdi ve kaygılarımla baş etme stratejilerini öğretti. Aslında yaşadığım şeyin “kaygının kaygısı” olduğunu bana anlattı. Onun sayesinde tüm duygularımı onlardan kaçmadan kabul edebilmeyi öğrendim. Ebru hocadan öğrendiğim yöntemler sayesinde artık sınav kaygımı çok rahat bir şekilde yönetebiliyorum. Aynı zamanda Ebru hanım ile dikkat ve odaklanma çalışmaları yaptık. Artık derslerime daha iyi bir şekilde odaklanabiliyorum. Gelecek ile ilgili hedef koyma ve kariyer planlama ile ilgili çalışmalar yaptık, Ebru hanımın öğrettiği verimli ders çalışma teknikleri sayesinde şu an kendime uygun ders çalışma stratejilerini buldum. Ebru hoca gibi tecrübeli be işinde profesyonel bir psikologtan psikolojik danışmanlık hizmeti aldığım için kesinlikle çok şanslıyım. Ebru hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Raz*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ebru hanımdan özel hayatımla ve ailevi sorunlarımla ilgili psikoterapi seansları aldım ve kendisinden çok memnun kaldım. Mesleğinde kendini çok iyi geliştirmiş oldukça tecrübeli bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Ebru hanımın güleryüzlü, anlayışlı ve empatik tutumu, sorunlara çözüm odaklı yaklaşımı içinden çıkamayacağını düşündüğüm pek çok sorunla ilgili bakış açımı değiştirmemi ve sorunlarla başaçıkabilmemi sağladı. Şimdi olaylara çok daha pozitif ve çözüm odaklı bakıyorum. En önemlisi Ebru hanım sayesinde dışarıda olup biten herşeyin aslında kendi içimizle ilgili olduğu gerçeğini anladım. Bu sayede hem kendime, hem diğer insanlara, hemde karşılaştığım olaylara daha farkındalıkla ve bilinçli yaklaşabiliyorum. Ebru hanıma terapi seanslarımız sırasında bana kattıkları için ve sunduğu psikolojik destek içn sonsuz teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746204

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Özer Psikoloji uzmanıdır. Yaşam Doyumu, Yas Danışmanlığı, Yas (Matem) alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube