Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç

Psikoloji - İstanbul
5.0

Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Evlilik (Çift) Danışmanlığı

“Büşra Hanım bu süreçte sorunlarımla ilgili çok fazla farkındalık sahibi olmamı sağladı. Her seans so...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç

Psikolog Büşra Ertaç, lisans öncesi eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra 2018 yılında  Yeditepe Üniversitesi'nde başlamış olduğu psikoloji  lisans eğitimini tamamlayarak Psikolog olmuştur. Lisans eğitimi  sürecince  Uzm.Dr .Psikiyatrist Fatih Volkan Yüksel ile çalışma fırsatı bulmuş stajını klinik bir ortamda gerçekleştirmiştir. Hastane, okul gibi pek çok farklı kurum ve kuruluşta; farklı yaş guruplarındaki bireylerle birlikte gönüllü staj yapmış ve çeşitli projelerin içinde yer almıştır. Psikolog Büşra Ertaç, İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında ,  ‘’Yetişkin Bireylerde Obsesif İnanış Düzeyleri ile Çocukluk Çağı Olumsuz Yaşantıları, Bilişsel Çarpıtmalar ve Ruminasyon Arasındaki İlişkinin Belirlenmesi ‘’ konulu tez çalışmasını Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur danışmanlığında beraber tamamlamıştır.

 Eğitimleri; Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) , Metakognitif Terapi,  EMDR terapi ve Çift ve Cinsel Terapi ekseninde Olmuştur. Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ni Prof. Dr Mehmet Zihni Sungur’dan,  EMDR Terapi Eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsü kurucusu Emre Konuk’tan ve Bilişsel Davranışçı Sistemik Çift ve Cinsel Terapi eğitimini aynı zamanda Avrupa Seksoloji Federasyonu Başkanı  Prof.Dr Mehmet Zihni Sungur’dan almıştır.

Sosyal Medya Kullanımının aile içi ilişkilere etkisi, Ebeveynlik Tarzlarının duygusal zeka ve kimlik (benlik) seviyelerinin işlevlerine etkisi, Örnek Vaka İncelemesi ( Şizoaffektif Hastalığı olan bir ergen yetişkinin tedavi süreci ve aile ile ilişkisi) , EMDR İnsani Yardım Programları gibi projelerde yer almış ve araştırmalarını sürdürmüştür. Aynı zamanda içlerinde Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik bozukluk, sosyal fobi, yaygın anksiyete bozukluğu, depresyon, travma, vajinusmus, sertleşme bozukluğu,erken boşalma ,sağlık kaygısı ve çeşitli kaygı bozukluklarının bulunduğu bir çok vaka ile çalışmıştır.

 

Türk  Psikologlar Derneği (TPD) , Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD)  ve EMDR Türkiye Derneği’nde üyelikleri vardır. Psikolog Büşra Ertaç;  Bağdat Caddesi İstanbul’da yer alan özel bir klinikte halen bireysel danışmanlık yapmakta ve danışan görmeye devam etmektedir. Aynı zamanda Pandemi süreci içerisinden geçerken ; Covid -19 (koronavirüs) dan etkilenen risk gurubundaki vatandaşlarımıza  Emdr travma iyileştirme  gurubu bünyesinde destek vermeyi sürdürmektedir.

Meta Terapi
Küçükyalı Mah. Bağdat Cad.No:106 K:1 D:10 Maltepe/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Psikolog Büşra Ertaç, lisans öncesi eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra 2018 yılında  Yeditepe Üniversitesi'nde başlamış olduğu psikoloji  lisans eğitimini tamamlayarak Psikolog olmuştur. Lisans eğitimi  sürecince  Uzm.Dr .Psikiyatrist Fatih Volkan Yüksel ile çalışma fırsatı bulmuş stajını klinik bir ortamda gerçekleştirmiştir. Hastane, okul gibi pek çok farklı kurum ve kuruluşta; farklı yaş guruplarındaki bireylerle birlikte gönüllü staj yapmış ve çeşitli projelerin içinde yer almıştır. Psikolog Büşra Ertaç, İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında ,  ‘’Yetişkin Bireylerde Obsesif İnanış Düzeyleri ile Çocukluk Çağı Olumsuz Yaşantıları, Bilişsel Çarpıtmalar ve Ruminasyon Arasındaki İlişkinin Belirlenmesi ‘’ konulu tez çalışmasını Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur danışmanlığında beraber tamamlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2020
Deneyim: 4 Yıl

İlgi Alanları

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Evlilik (Çift) Danışmanlığı Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Çocukluk Psikolojik Travmaları Devamı

Deneyimler

Özel Danışmanlık Merkezi (2020 - 2022)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 23 99

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Zey*** Ü***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Meta Terapi

Büşra Hanım bu süreçte sorunlarımla ilgili çok fazla farkındalık sahibi olmamı sağladı. Her seans sonrası sayesinde edindiğim bilgiler ve aydınlanma ile kendimi, hayatımı ve düşüncelerimi günden güne daha detaylı inceleme fırsatı buldum. Kaygılarımla baş etme konusunda çok yardımı oldu, kendisine çok teşekkür ediyorum. Kullandığı teknikler olsun kendisinin yaklaşımı olsun çok memnum kaldığım birisi, çevremdekilere her zaman tavsiye ediyorum.

Gül*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

kesinlikle çok tavsiye ediyorum. kendimi kaybettiğim ve bulamadığımı düşündüğüm, takıntılarımla boğuştuğum zaman Büşra hanımdan randevu aldım. bana çok yardımcı oldu, değişmemde katkısı çok büyük. ayrıca kendisi çok zarif ve kibar birisi.

ao
Ays*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kimsenin bana yardım edemeyeceğini düşündüğüm bir dönemdi ve  herşey zincirleme kötü gidiyordu. Çocukluğumda yaşadığım travmalar, yaşadığım kayıplar, stres ve depresyon işin içinden çıkılmaz hale gelmişti evden çıkmıyor kimseyle konuşmuyordum ve yaşamaktan hiçbir zevk almıyordum.  Arkadaşımın tavsiyesiyle Büşra hanıma gittim ilaç kullanmadan EMDR  ile herşeye yeniden pozitif bir şekilde başladım, kendisine çok teşekkür ediyorum.

OA
Oğu*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İlgisi, mesleki tecrübe ve donanımını daha ilk seansta anlayabildiğiniz bir psikolog düşünün ki, bana kendime dair birçok şeyi değiştirebileceğim inancını kazandırdı. Ne kadar kaygım, öfkem ve negatif düşüncem varsa hepsini çok kısa sürede yenmemi sağladı sevgili hocam. Sonsuz teşekkürler…

yy
Yen*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Büşra hanımla 4 aydır çalışıyoruz. belirli takıntılarım vardı.günlük hayatta zorlanıyordum. şu an hayatımdaki bir çok şeye daha toleranslı ve esnek bir düşünmeyle bakıyorum.Ayrıca çok kaygılı bir yapım olduğundan olumsuz şeylere karşı heyecanlanıyordum. öfkeyle baş edemediğim zamanlar oluyordu. şimdi ise daha sakinim ve kontrol edemediğim şeyler üzerinde kaygılanmayı ,fazlaca düşünmeyi bıraktım. kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. iyi ki varsınız..

NE
Nih*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Alanında uzman, işini ehliyle yapan bir terapist. İyi ki varsınız ve iyi ki sizle tanışmışım.

sd
Sed*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

tanıştığım en kibar psikolog cidden

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504742399

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç Özel Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Ertaç Psikoloji uzmanıdır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Evlilik (Çift) Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube