Uzm. Dr. Özlem Öztürk

Psikiyatri - Çanakkale
5.0

Cinsel İşlev Bozuklukları, Motivasyon Eksikliği, Uykusuzluk

“” Devamı

Uzm. Dr. Özlem Öztürk

Uzm. Dr. Psikiyatr. Özlem Öztürk 1972’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara kolejinde, lisans eğitimin Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayıp 1996 yılında “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde başladığı Aile Hekimliği asistanlığını, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayarak 2000 yılında “Aile Hekimliği Uzmanı” oldu. Aile sağlığı, çocuk ve ergen sağlığı, kadın ve erkek üreme sağlığı, erken teşhis ve danışmanlık hizmetleri sunan Edirne Ana Çocuk Aile Sağlığı merkezinde 1 yıl çalıştıktan sonra 2 yıl süreyle Edirne Devlet Hastanesi Acil Servisinde Aile Hekimliği Uzmanı olarak çalıştı. Ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri ihtisasına başladı ve başarıyla tamamlayarak 2009 yılında “Psikiyatri Uzmanı” oldu. Psikiyatri Uzmanlık eğitimi esnasında Bilişsel Davranışçı Psikoterapi teorik ve süpervizyon eğitimlerini tamamladı.

Çanakkale Devlet Hastanesinde çalışmaya başladığı ilk 2 yılda Psikiyatrik yakınmalarla başvuran çok sayıda kişinin ayaktan ya da gereğinde yatarak psikiyatrik tedavilerini sürdürdü. İlgilendiği psikiyatrik durumlar kaygı-anksiyete bozuklukları (Travma sonrası stres reaksiyonu, Fobiler, Yaygın anksiyete, Panik bozukluk), Obsesif kompulsif bozukluk, Depresyon, Somatoform-ağrılı bozukluklar, Dissosiyatif-konversiyon bozuklukları, Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öfke problemleri, Kişilik bozuklukları, İntihar ve intihar girişimleri, Tik bozukluğu, Saç yolma hastalığı, Hastalık hastalığı, Yeme bozuklukları, Alkol madde bağımlılıklarıdır.

Daha sonra bu çalışmalarının yanı sıra ülkemizde değişen sağlık sistemi ile birlikte ulusal ruh sağlığı eylem planı doğrultusunda kurulmaya başlanan toplum ruh sağlığı merkezinin Çanakkale Devlet hastanesinde kurulmasına öncülük etti ve emekli olana dek sorumlu hekimliğini yaptı. Hastanenin kısıtlı mali kaynakları ile yetinmeyerek psikososyal rehabilitasyon amaçlı çok sayıda atölyenin kurulması, engelli aracının alınması için yazdığı yaşam boyu ruh sağlığı için elele projesi güney Marmara kalkınma ajansı sosyal kalkınma mali destek programından azami desteği kazanarak merkezin hızla faaliyetlerine başlamasını ve çok sayıda hastaya ulaşmasını sağladı.

Aynı proje doğrultusunda Frankfurt’ta 36 farklı göçmenin başvurduğu, çok sayıda kayıtlı Türk hastanın bulunduğu uluslar arası bir psikososyal danışma merkezinde toplum temelli psikiyatri çalışmalarına gözlemci olarak katıldı.

Şizofreniden etkilenen bireyler ve aileleriyle ilgili yapılan çalışmalardan doğan aile terapisi alanında EFTA-TIC onaylı eğitim aldı ve 2014 yılında aile ve çift psikoterapisi uygulamaya hak kazandı. CETAD tarafından verilen cinsel terapi eğitimini de 2016 yılında tamamlayarak cinsel işlev bozukluklarında psikoterapi uygulamaya başladı. Cinsel işlev bozuklukları ( cinsel isteksizlik, vajinismus, sertleşme bozukluğu, erken boşalma, orgasm bozuklukları), Yaşam dönemleriyle ilgili krizler (ergenlik, orta yaş, menopoz, andropoz), Durumsal krizlerde (ayrılık, boşanma, başarısızlık, yaşam olaylarına bağlı sorunlar), psikiyatrik bozukluklar dışında kalan ruhsal sorunlar ve psikososyal krizlerde çok sayıda bireye, çifte ve aileye danışmanlık yaptı.

2019 yılında özel muayehanesinde, 2020 yılında yıllardır özel ve kamuda birlikte çalıştığı psikoterapist ekibiyle kurduğu Özgün Danışmanlık Merkezinde çalışmalarını sürdürmeye devam etti ve halen psikiyatrik hastalıklarda tedavi hizmetleri ile ekip çalışması şeklinde ruh sağlığını koruyucu-geliştirici ve iyileştirici danışmanlık hizmetleri ve bireysel-çift-ilişki-aile terapisi hizmetlerini sunmaktadır.

Hizmetler
Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel terapi Depresyon tedavisi Grup terapisi Devamı
Randevu Hattı
Özgün Aile Danışma Merkezi
Fevzipaşa Mahallesi. 2. Büyük Cami Sokak. No:12/1 Merkez/Çanakkale
Hizmetler
Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel terapi Depresyon tedavisi Grup terapisi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Dr. Psikiyatr. Özlem Öztürk 1972’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara kolejinde, lisans eğitimin Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayıp 1996 yılında “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde başladığı Aile Hekimliği asistanlığını, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayarak 2000 yılında “Aile Hekimliği Uzmanı” oldu. Aile sağlığı, çocuk ve ergen sağlığı, kadın ve erkek üreme sağlığı, erken teşhis ve danışmanlık hizmetleri sunan Edirne Ana Çocuk Aile Sağlığı merkezinde 1 yıl çalıştıktan sonra 2 yıl süreyle Edirne Devlet Hastanesi Acil Servisinde Aile Hekimliği Uzmanı olarak çalıştı. Ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri ihtisasına başladı ve başarıyla tamamlayarak 2009 yılında “Psikiyatri Uzmanı” oldu. Psikiyatri Uzmanlık eğitimi esnasında Bilişsel Davranışçı Psikoterapi teorik ve süpervizyon eğitimlerini tamamladı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2022
Deneyim: 1 Yıl

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Cinsel İşlev Bozuklukları Motivasyon Eksikliği Uykusuzluk Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu) Borderline Kişilik Bozukluğu Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 08 96

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
az
A***** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Özlem Öztürk ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Özlem Öztürk için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Özlem Öztürk için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Dr. Özlem Öztürk ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740896

Uzm. Dr. Özlem Öztürk nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Özlem Öztürk Özgün Aile Danışma Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Özlem Öztürk hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Özlem Öztürk Psikiyatri uzmanıdır. Cinsel İşlev Bozuklukları, Motivasyon Eksikliği, Uykusuzluk alanlarında hizmet veriyor ve Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bireysel terapiAile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bireysel terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 08 96

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube