Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü

Biorezonans Sertifikalı Tıp Doktoru - Adana - Seyhan

Akupunktur, Sigara Bırakma, Allerji

Randevu Al 0 (850) 811 60 84 Soru Sor

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Bağışıklık güçlendirmek için yapılması gerekli uygulamalar için lütfen arayınız.

Doktorun Adresi

Reşatbey Mah. Stadyum Cad. 62024. Sok Reşatbey Konsept. Kat 1 D:3 01120  Seyhan, Adana
Alerji, Akupunktur ve Biorezonans Merkezi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 811 60 84
İmkanlar
Nakit

Doğanay Kürkçü Hakkında

Doğanay Kürkçü Kimdir?

Dr. Doğanay KÜRKÇÜ,  ilkokulu tamamladıktan sonra ilk maarif kolejlerinden biri olan Konya Anadolu Lisesi’ni kazanmıştır. 7 yıl süren kolej eğitimi sonrasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Uzmanlığı'nı Adli Tıp Kurumu'nda tamamlayarak Adli Tıp Uzmanı olarak çalışmıştır. 

22 yıllık doktorluk mesleğinde koruyucu hekimlik, tedavi edici hekimlik, adli hekimlik, sağlık politikaları gibi çok farklı alanlarda çalışmış olan Dr. Doğanay KÜRKÇÜ’nün, bu süreçte modern tıbbın kronik hastalıklara yaklaşımının çoğunlukla belirtileri bastırmaya yönelik çaresizliği ve kalıcı tedavi seçeneklerinin olmaması dikkatini çekmiştir. Klasik tıp öğretilerinin teşhis yaklaşımları ve ilaçlara bağımlı tedavi uygulamalarının yetersizliğinin verdiği rahatsızlıklarla 2012 yılından itibaren “Tamamlayıcı Tıp” ile ilgilenmeye başlamıştır.

Hastalarına daha güvenli, etkili ve gelişmiş tedaviler sunabilmek amacıyla 2014 yılında Adana’da, özel kliniğini kurmuş olan Dr. Doğanay KÜRKÇÜ, hastalarına ilaçsız şifa sunmak misyonu ile başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

Kendisi'de yıllarca alerjik hastalıklardan yana müzdarip olan Dr.Doğanay Kürkcü'nün kendi ağzından alerjik hastalıklarıyla mücadelesini okuyalım.

"Ben küçüklüğümden beri alerjik bünyeliydim. İlkokul yaşlarında süt içmekten hiç hoşlanmazdım. Gaz sancılarından dolayı çok canım yanardı. Daha sonra ortaokulda güneş alerjim ortaya çıktı. Önce yüzüm şişmeye başladı, tam bir ay yüzü şeklindeydi. Panik halindeki aileme doktor güneşe karşı reaksiyon olduğunu söyledi. Yıllar geçtikçe güneş alerjisi, vucudumda parça parça deriden kabarık, kırmızı kaşıntılı lezyonlar şeklinde kendini gösterdi. Artık ailemle birlikte deniz tatili yapmak işkence olmuştu. Sonrasında üniversitede alerjik rinite döndü. Ve ergenlik döneminde çıkmayan sivilceler 23-24 yaşlarımda çıkmaya başladı. Pek çok hekiminde bildiği gibi biz doktorlara öğretilen; alerjik hastalıkların tedavi edilemeyeceğidir. Alerjik hastalıklarda alerjenden uzak durmak birincil çözümdür. Alerjenle karşılaşıldığında ise ortaya çıkan belirtileri baskılamak ve olası acil sonuçları önlemek için ilaç tedavisi düzenlemektir. Son yıllarda ise; vücut alerjene aşırı reaksiyon vermesin diye aşı ile duyarsızlaştırma yöntemi kullanılıyor. Ben hep ilaç kullanma ve alerjenden uzak durma aşamasında kaldım. Ancak tozdan ve polenden kaçamıyorsunuz ne yazık ki. Alerjik rinitden dolayı ilaçlara bağımlı yaşamak zorunda kaldım. Nefes alabildiğim sürece ilaç kullanmak çok doğaldı. Ancak bir hekim olarak ilaçların artık etki yapmayacağı bir zamanın geleceğini veya hastalığımın alerjik astıma dönüşebileceğinin farkındaydım. Ancak alerjilerime yenileri eklendi; Polen alerjisi, toz alerjisi, deterjan alerjisi, sabun alerjisi, parfüm alerjisi ve gıda alerjisi gibi. Neredeyse gıdaların tüketilmesinin doğal bir süreci kabul edilen şişkinlik, karın ağrıları, halsizlik, yorgunluk gibi belirtilerin hepsi var bende. Bir doktor için zavallı bir durum. Kendinize bile yardım edemiyorsunuz. Çare olmadığı gibi tüm bu belirtiler psikosomatik hastalık olarak değerlendirilerek antidepresanlar kullanıyorum. Sonra literatür değişti ve tüm bu belirtiler irritabl kolon sendromu olarak adlandırıldı. Ne zaman yemek yesem karın ağrısından, şişkinlikten, gazdan ve halsizlikten başımı kaldıramıyorum. Bunlar yetmezmiş gibi vertigo ve kulak çınlaması da şikayetlerime eklendi. Artık yaş almaktan korkmaya başladım. Yıllar geçtikçe yeni bir belirti ve hastalık ortaya çıkıyordu ki biorezonans sistemi ile tanıştım.

Biorezonans titreşim tıbbı olarak tanımlanabilir. İlaç kullanılmaz. Elektromanyetik frekansların, frekans kontrollü bilgisayarlarla uygulanmasıdır. Hiç bir yan etkisi yoktur. Uygulama tamamem ağrısızdır.
Biorezonans tedavilerinin temelinde hücrelerin elektromanyetik bilgi alışverişi yatmaktadır. Her hücre tipinin ve her maddenin olduğu gibi virüslerin, bakterilerin ve toksinlerin de elektromanyetik titreşimleri vardır. Bu patojenler yabancı frekans yayarak sağlıklı hücrelerin birbirleri ile  bilgi alışverişini bozarlar. Negatif etki yapan bu frekanslar  birezonans cihazı sayesinde saptanıp temizlenebilmektedir. Böylelikle hücrelerin bilgi alışverişi eski düzenli haline kavuşmakta, bünyeye zarar veren  maddelerin yarattığı olumsuz frekanslar bertaraf edildiğinde de iyileşme sağlanmaktadır. Vücudun kendini iyileştirme mekanizmalarını ortaya çıkaran, iyileşmenin önündeki çakıl taşlarını temizleyen, Hastanın kan örneğinde  virüs, bakteri, parazit, ağır kimyasalar, ağır metaller, gıda katkıları, çevre toksinleri, kanser hücreleri ve alerjenlerin de dahil olduğu 6400 maddenin taramasını yaparak terapiler düzenlenmesine yardımcı olarak kronik hastalıklarda %80 iyileşme sağlayan bir sistemdir."

 

Diploma aldığı kurum
 • SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • DİĞER
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1992

Tecrübe: 29 yıl 2 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • sağlık bakanlığı
  09 1992 - 09 2002
 • adli tıp kurumu başkanlığı
  09 2002 - 02 2013
 • muayenehane hekimliği
  03 2013 - Şu Anda
İlgilendiği Hastalıklar
 • Akupunktur
 • Sigara Bırakma
 • Allerji
 • Zayıflama
 • Çölyak Hastalığı
Tedaviler
 • Akupunktur Tedavisi
 • Biorezonans
 • Glutatyon Tedavisi
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 60 84

Doğanay Kürkçü Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ime..eral
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhaba, Dr. Doğanay Kürkcü hanima biorezonans tedavisi icin gittik. Babamin alerjik rahatsizligi ve gida intoleransi vardi. Biorezonans tedavisi ile cok guzel rahat konforlu sekilde tedavi oldu. Yoğun kasintilari tamamen geçti. Ayrica viral bir rahatsizligimiz oldu . Dr.Doganay hanimin yaptigi testler ve tedavi sayesinde hem hastaligin kaynağını öğrendik hem de iyilestik cok şükür. Dr.Doganay hanim cok bilgili ve ilgili bir doktor. Ayrica ekibi de güleryüzlü ve ilgili .Biorezonans rahat konforlu tedavi yontemi ve geleceğin tıbbı. Herkese tavsiye ediyorum. Cok memnun kaldık. 23-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
ime..irtaş
Zamanlama
İlgi
Ortam

Güler yüzlü, samimi ve pozitif enerjide bir insan.Yaşadığım sağlık sorunlarıyla uzun zaman geçirince, çözemem diye umutsuz düşüncelerime son vermeme yardımcı oldu. Hashimoto tirodiyim ,18 yıllık tiroit rahatsızlığı, sol tiroit bezim nodül sebebiyle alındı.10 yıl sonra Endokrin doktoru Hashimoto tiroit rahatsızlığım olduğunu söyledi.Şimdi bu hastalığa sebep olan temel sorunu belirleyip, çözüm için uygun tedavi yönetimini belirlemek için kanım test için alındı ve sonuç çıkınca görüşeceğiz. 19-04-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Doğanay Kürkçü Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Gaita orta yogunlukta maya hücresi görüldü

  Hocam kg yakın zamanda yaptırdıgım gaita testinde orta yogunlukta maya hücresi görüdü dior bende uzun süreli ishal halsizlik var kendimi bitkin hissediyorum butün kan tahlillerim yapıldı hersey temiz cıktı acaba yorgunluk ve halsizlik yaparmı maya hücresi

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Geceleri şiddetli mide ağrıları ile uyanmak

  Hocam şu an antalyadayım ayın 18.7.21 adanda olacam nasipse . pazartesi ve sonraki günler için müsiat olursanız size gelmek isterim, almanyadan gelirken yanımda malesef endoskopi sonucunu getirmedim gerçi endoskopide ters hiçbirşey çıkmadı. şu an oteldeyim hocam inanın geceleri bu mide ağrısı yüzünd... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü ile nasıl iletişime geçerim?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 60 84

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü Alerji, Akupunktur ve Biorezonans Merkezi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü Biorezonans Sertifikalı Tıp Doktoru, uzmanıdır. Akupunktur Tedavisi, Biorezonans, Glutatyon Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Akupunktur, Sigara Bırakma, Allerji, Zayıflama, Çölyak Hastalığı hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü için muayene ücreti nedir?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. Doğanay Kürkçü hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Paz 05 Ara
Pzt 06 Ara
Sal 07 Ara

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.