Uzm. Dr. Ayça Can Uz

Psikiyatri - İstanbul

Ejakulasyon Bozukluğu (Boşalma Zorluğu), Klostrofobi (Kapalı alan korkusu), Uçak Fobisi (Uçuş Korkusu)

Uzm. Dr. Ayça Can Uz

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, 1979 yılında Çanakkale'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2004 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Psikiyatri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır.

İhtisası boyunca çalıştığı kliniğe bağlı Kadın yataklı servisi ve Dahiliye servisi’nde Perinatal Psikiyatri ve Kronik hastalıklar konularında tecrübe kazanmış olan Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, Alkol ve madde bağımlılığı konusunda AMATEM Kliniği'nde tedavi ve grup terapileri ile rehabilitasyon çalışmalarında bulunmuş ayrıca, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği’nde özellikle DEHB ve Kaygı Bozuklukları konusunda çocuklar ve aileleriyle çalışmalarda bulunmuştur. 

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, Çift ve Aile Terapisi sertifika programını başarıyla bitirip EFTA-Avrupa Aile Terapileri Derneği onaylı “Çift ve Aile Terapisti” olmaya hak kazanmıştır. Psikoterapi ile ilgili olarak çift ve bireysel terapi kapsamında Cinsel terapi, Şema terapi, İnterpersonal (Kişiler arası) terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive-Behavioral Therapy), EMDR (Fiziksel ve ruhsal travma çalışmalarında yaygın olarak kullanılan Eye Movement Desensitisation Reprocessing Method) ve Hipnoterapi alanlarında sertifika ve eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. 

2010-2012 Yılları arasında Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ve Mardin Devlet Hastanesi’nde, 2012-2018 yılları arasında MedAmerikan Tıp Merkezi Psikiyatri Kliniği'nde klinik sorumlusu ve psikiyatri uzmanı olarak görev almış, Beslenme ve Diyet uzmanları ile ekip çalışması içinde Yeme Bozuklukları (Obezite, Bulimia Nervoza, Anoreksiya) üzerine hasta takibinde ve çalışmalarda bulunmuştur. 2013-2014 yılları arasında Amerikan Hastanesi’nde Doğum öncesi eğitim programında Perinatal Psikiyatri ile ilgili görev aldı. Kaplan & Sadock's, Synpsis of Psychiatry Davranış Bilimleri ve Klinik Psikiyatri  kitabının güncellenmiş Türkçe 11. baskısında hem çevirmenlik hem de çeviri editörlüğü yapmıştır.

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ'un almış olduğu bazı mesleki eğitim, kurs ve sertifika programları şöyledir;

Deney Hayvanı Kullanımı ve Etik Yaklaşım Sertifikası - Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (2003)

Grup Terapisi Eğitimi - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikotik Bozukluklar Merkezi (2007)

Psikodinamik Terapilere Giriş Eğitimi - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi II. Basamak Terapi Birimi (2008)

Cinsel Terapi Kuramsal Eğitimi ve Süpervizyonu - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi II. Basamak Terapi Birimi (2008)

Filmlerle Terapi çalışma grubu - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doç.Dr. Murat Erkıran (2008)

Hipnoterapi, Uygulamalı Temel Hipnoz kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği, Hipnoz ve Hipnoterapi Bilimsel Çalışma Birimi Eski Koordinatörü Dr. Şeref Özer (2008)

Lohusalık Döneminde Ruhsal Hastalıkların Tedavisi -Türkiye Psikiyatri Derneği (2008)

Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Prensip ve Uygulamaları Kuramsal Eğitimi - Doç. Dr. Hakan Türkçapar, Bilgelik Enstitüsü (2009)

Çatışma ve Çatışma Yönetimi - İstanbul Tabip Odası İnsan Hakları Komisyonu (2010)

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2010)

Klinik Psikiyatride Aile ve Çift Terapisi Kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2010)

Alkol bağımlılarında 12 Basamak Tedavisi ve Motivasyonel Görüşme – Üsküdar Üniversitesi NP hastanesi, Dr. Susan Blank  ve Dr. David Powell (2011)

Anksiyeteye Güncel Yaklaşımlar - Göttingen Üniversitesi, Prof. Dr. Borwin Bandelow (2011)

Psikodrama çalışma grubu - Ulusal Psikiyatri Kongresi ,Arşaluys Kayır (2011)

Uyku bozuklukları çalışma grubu -  Ulusal Psikiyatri Kongresi, Hamdullah Aydın (2011)

EFTA onaylı Çift ve Aile Psikoterapisi Sertifikasyonu - EFTA-TIC (The  Europian Family Therapy Association Training Insitute Chamber) üyesi Psyho-Med İlişki Psikoterapileri Enstitüsü (2012)

AASECT onaylı Cinsel Terapi Sertifikasyonu - Kuramsal eğitimini tamamlamış, Süpervizyonu devam etmektedir, Doç. Dr. Sultan Doğan, Cinsel Sağlık Derneği Başkanı, AASECT-American Association of Sexuality Educators, Counselors & Therapists (2012)

Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi; Bireylerle ve Ailelerle Çalışma Çalıştayı - Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitütüsü, Kathylene Maki-Banmen (2012)

Sigara Bağımlılığına Yaklaşım ve Tedavisi kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

İnternet Bağımlılığı: İnternette Online Oyun, Seks, Kumar ve Alışveriş Bağımlılıklarının Farmakolojik Tedavisi ve Bilişsel Davranışçı Terapisi - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

Farkındalık ve Kabullenme Temelli Terapilere Giriş: Psikiyatri’deki Pratik Uygulamaları Kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği, Prof. Dr. Kültegin Ögel (2012)

Depresyonda Metakognitif Terapiler: İnatçı ve tekrarlayıcı olumsuz düşüncelerin ve ruminasyonların tedavisinde yeni bir tedavi yaklaşımı çalışma grubu - Kognitif Davranış Terapileri Derneği, Dr. Costas Papageorgiou (2012)

Endokrin Hastalıklarda Psikiyatrik Sorunlara Yaklaşım ve Tedavisi - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

Demans Ayırıcı Tanısı Tanısı Nasıl Yapılır? Kursu - Psikofarmakoloji Derneği, (2012)

Şema Terapi ( Schema Therapy) Model ve Teknikler Eğitimi - Psikonet, Dr. Alp Karaosmanoğlu, Vice President of ISST, ISST (Internetional Society of Schema Therapy) (2013)

Kişilerarası Psikoterapi (Interpersonal Psychoterapy) Düzey A Eğitimi - Dr. Scott Stuart, IPTI (Interpersonal Psychoterapy Instute) (2013)

EMDRIA (EMDR International Association) onaylı EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing/Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) I. Düzey Sertifikasyonu - Davranış Bilimleri Enstitüsü (2013)

EMDRIA (EMDR International Association) onaylı Çocuklarla EMDR Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü (2013)

Çocukluktan Erişkinliğe Tedaviye Dirençli DEHB Yönetimi - Psikofarmakoloji Derneği (2013)

DSM 5 Oryantasyon ve Eğitimi - Psikofarmakoloji Derneği (2013)

BABCP onaylı Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimi - Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD), College London Universitesi Kurs Direktörü ve Konsültan Klinik Psikolog Dr. Joe Oliver, BABCP (British Association for  Behavioural and Cognitive Psychotherapies) Kabul ve Kararlılık Terapisi Çalışma Birimi Eski Başkanı (2018)

Dr. Ayça Can Uz
Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:418 Ak-Ör Apt A Blok Kat:3 Daire :8 Kadıköy/İstanbul
Hizmetler
Mindfull odaklı terapiler Liebowitz sosyal kaygı ölçeği Yetişkin terapisi Edinburg doğum sonrası depresyon ölçeği Cümle tamamlama testi Devamı

İlgi Alanları

Ejakulasyon Bozukluğu (Boşalma Zorluğu) Klostrofobi (Kapalı alan korkusu) Uçak Fobisi (Uçuş Korkusu) Fobiler Hezeyanlı Bozukluk Devamı

Deneyimler

Amerikan Hastanesi MedAmerikan Tıp Merkezi (2012 - 2018)
Mardin Devlet Hastanesi (2011 - 2012)
Kartal Devlet Hastanesi (2010 - 2011)
Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2006 - 2010)

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Ayça Can Uz ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Ayça Can Uz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Ayça Can Uz Dr. Ayça Can Uz bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Ayça Can Uz Psikiyatri uzmanıdır. Ejakulasyon Bozukluğu (Boşalma Zorluğu), Klostrofobi (Kapalı alan korkusu), Uçak Fobisi (Uçuş Korkusu) alanlarında hizmet veriyor ve Mindfull odaklı terapiler, Liebowitz sosyal kaygı ölçeği, Yetişkin terapisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube