Uzm. Dr. Ayça Can Uz, İstanbul, Psikiyatri

Uzm. Dr. Ayça Can Uz

Psikiyatri - İstanbul

Panik Bozukluk, Depresyon, Bipolar Bozukluk

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:418 Ak-Ör Apt A Blok **** Daire :8  Kadıköy, İstanbul
Dr. Ayça Can Uz

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ayça Can Uz Hakkında

Ayça Can Uz Kimdir?

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, 1979 yılında Çanakkale'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2004 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Psikiyatri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır.

İhtisası boyunca çalıştığı kliniğe bağlı Kadın yataklı servisi ve Dahiliye servisi’nde Perinatal Psikiyatri ve Kronik hastalıklar konularında tecrübe kazanmış olan Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, Alkol ve madde bağımlılığı konusunda AMATEM Kliniği'nde tedavi ve grup terapileri ile rehabilitasyon çalışmalarında bulunmuş ayrıca, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği’nde özellikle DEHB ve Kaygı Bozuklukları konusunda çocuklar ve aileleriyle çalışmalarda bulunmuştur. 

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ, Çift ve Aile Terapisi sertifika programını başarıyla bitirip EFTA-Avrupa Aile Terapileri Derneği onaylı “Çift ve Aile Terapisti” olmaya hak kazanmıştır. Psikoterapi ile ilgili olarak çift ve bireysel terapi kapsamında Cinsel terapi, Şema terapi, İnterpersonal (Kişiler arası) terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive-Behavioral Therapy), EMDR (Fiziksel ve ruhsal travma çalışmalarında yaygın olarak kullanılan Eye Movement Desensitisation Reprocessing Method) ve Hipnoterapi alanlarında sertifika ve eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. 

2010-2012 Yılları arasında Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ve Mardin Devlet Hastanesi’nde, 2012-2018 yılları arasında MedAmerikan Tıp Merkezi Psikiyatri Kliniği'nde klinik sorumlusu ve psikiyatri uzmanı olarak görev almış, Beslenme ve Diyet uzmanları ile ekip çalışması içinde Yeme Bozuklukları (Obezite, Bulimia Nervoza, Anoreksiya) üzerine hasta takibinde ve çalışmalarda bulunmuştur. 2013-2014 yılları arasında Amerikan Hastanesi’nde Doğum öncesi eğitim programında Perinatal Psikiyatri ile ilgili görev aldı. Kaplan & Sadock's, Synpsis of Psychiatry Davranış Bilimleri ve Klinik Psikiyatri  kitabının güncellenmiş Türkçe 11. baskısında hem çevirmenlik hem de çeviri editörlüğü yapmıştır.

Uzm. Dr. Ayça CAN UZ'un almış olduğu bazı mesleki eğitim, kurs ve sertifika programları şöyledir;

Deney Hayvanı Kullanımı ve Etik Yaklaşım Sertifikası - Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (2003)

Grup Terapisi Eğitimi - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikotik Bozukluklar Merkezi (2007)

Psikodinamik Terapilere Giriş Eğitimi - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi II. Basamak Terapi Birimi (2008)

Cinsel Terapi Kuramsal Eğitimi ve Süpervizyonu - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi II. Basamak Terapi Birimi (2008)

Filmlerle Terapi çalışma grubu - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doç.Dr. Murat Erkıran (2008)

Hipnoterapi, Uygulamalı Temel Hipnoz kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği, Hipnoz ve Hipnoterapi Bilimsel Çalışma Birimi Eski Koordinatörü Dr. Şeref Özer (2008)

Lohusalık Döneminde Ruhsal Hastalıkların Tedavisi -Türkiye Psikiyatri Derneği (2008)

Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Prensip ve Uygulamaları Kuramsal Eğitimi - Doç. Dr. Hakan Türkçapar, Bilgelik Enstitüsü (2009)

Çatışma ve Çatışma Yönetimi - İstanbul Tabip Odası İnsan Hakları Komisyonu (2010)

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2010)

Klinik Psikiyatride Aile ve Çift Terapisi Kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2010)

Alkol bağımlılarında 12 Basamak Tedavisi ve Motivasyonel Görüşme – Üsküdar Üniversitesi NP hastanesi, Dr. Susan Blank  ve Dr. David Powell (2011)

Anksiyeteye Güncel Yaklaşımlar - Göttingen Üniversitesi, Prof. Dr. Borwin Bandelow (2011)

Psikodrama çalışma grubu - Ulusal Psikiyatri Kongresi ,Arşaluys Kayır (2011)

Uyku bozuklukları çalışma grubu -  Ulusal Psikiyatri Kongresi, Hamdullah Aydın (2011)

EFTA onaylı Çift ve Aile Psikoterapisi Sertifikasyonu - EFTA-TIC (The  Europian Family Therapy Association Training Insitute Chamber) üyesi Psyho-Med İlişki Psikoterapileri Enstitüsü (2012)

AASECT onaylı Cinsel Terapi Sertifikasyonu - Kuramsal eğitimini tamamlamış, Süpervizyonu devam etmektedir, Doç. Dr. Sultan Doğan, Cinsel Sağlık Derneği Başkanı, AASECT-American Association of Sexuality Educators, Counselors & Therapists (2012)

Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi; Bireylerle ve Ailelerle Çalışma Çalıştayı - Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitütüsü, Kathylene Maki-Banmen (2012)

Sigara Bağımlılığına Yaklaşım ve Tedavisi kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

İnternet Bağımlılığı: İnternette Online Oyun, Seks, Kumar ve Alışveriş Bağımlılıklarının Farmakolojik Tedavisi ve Bilişsel Davranışçı Terapisi - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

Farkındalık ve Kabullenme Temelli Terapilere Giriş: Psikiyatri’deki Pratik Uygulamaları Kursu - Türkiye Psikiyatri Derneği, Prof. Dr. Kültegin Ögel (2012)

Depresyonda Metakognitif Terapiler: İnatçı ve tekrarlayıcı olumsuz düşüncelerin ve ruminasyonların tedavisinde yeni bir tedavi yaklaşımı çalışma grubu - Kognitif Davranış Terapileri Derneği, Dr. Costas Papageorgiou (2012)

Endokrin Hastalıklarda Psikiyatrik Sorunlara Yaklaşım ve Tedavisi - Türkiye Psikiyatri Derneği (2012)

Demans Ayırıcı Tanısı Tanısı Nasıl Yapılır? Kursu - Psikofarmakoloji Derneği, (2012)

Şema Terapi ( Schema Therapy) Model ve Teknikler Eğitimi - Psikonet, Dr. Alp Karaosmanoğlu, Vice President of ISST, ISST (Internetional Society of Schema Therapy) (2013)

Kişilerarası Psikoterapi (Interpersonal Psychoterapy) Düzey A Eğitimi - Dr. Scott Stuart, IPTI (Interpersonal Psychoterapy Instute) (2013)

EMDRIA (EMDR International Association) onaylı EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing/Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) I. Düzey Sertifikasyonu - Davranış Bilimleri Enstitüsü (2013)

EMDRIA (EMDR International Association) onaylı Çocuklarla EMDR Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü (2013)

Çocukluktan Erişkinliğe Tedaviye Dirençli DEHB Yönetimi - Psikofarmakoloji Derneği (2013)

DSM 5 Oryantasyon ve Eğitimi - Psikofarmakoloji Derneği (2013)

BABCP onaylı Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimi - Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD), College London Universitesi Kurs Direktörü ve Konsültan Klinik Psikolog Dr. Joe Oliver, BABCP (British Association for  Behavioural and Cognitive Psychotherapies) Kabul ve Kararlılık Terapisi Çalışma Birimi Eski Başkanı (2018)

Diploma aldığı kurum

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL BAKIRKÖY PROF.DR.M. OSMAN RUH SAGLIGI VE ARASTIRMA HASTANESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2006

Tecrübe: 11 yıl 9 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  06 2006 - 09 2010
 • Kartal Devlet Hastanesi
  11 2010 - 02 2011
 • Mardin Devlet Hastanesi
  03 2011 - 10 2012
 • Amerikan Hastanesi MedAmerikan Tıp Merkezi
  12 2012 - 03 2018

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Hobiler

 • Kayak
 • Bisiklete binmek
 • Yürüyüş
 • Kitap okumak

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Ayça Can Uz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Cinsel okb ve okb nedir

  Merhaba bende cinsel okbler var ve daha önce hiç olmazken mesela küçük kuzenlerimle birlikteyken sanki cinsel şeyler düşünme ya da yapma isteği oluyor hani dürtü gibi mi desem örneğin bacağına dokun mesela anneme bile oluyordu örneğin sarılıyorum o an cinsel organın nereye değiyor buna odaklan tarzı... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Ayça Can Uz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Cinsel okb ve okb nedir

  Merhaba bende cinsel okbler var ve daha önce hiç olmazken mesela küçük kuzenlerimle birlikteyken sanki cinsel şeyler düşünme ya da yapma isteği oluyor hani dürtü gibi mi desem örneğin bacağına dokun mesela anneme bile oluyordu örneğin sarılıyorum o an cinsel organın nereye değiyor buna odaklan tarzı... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Ayça Can Uz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Ayça Can Uz kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Dr. A Can Uz ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. A Can Uz şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Ayça Can Uz Dr. Ayça Can Uz bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Ayça Can Uz Psikiyatri, uzmanıdır. Aile Terapisi, Cinsel terapi, İnterpersonal Terapi, Grup terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çift terapisi, Çoçuk hasta psikiyatrik muayenesi, Depresyon anksiyete stres ölçeği, Duygu odaklı terapi (eft), Eklektik yaklaşım alanlarında hizmet veriyor ve Panik Bozukluk, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Ayça Can Uz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Dr. A Can Uz ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Dr. Ayça Can Uz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. A Can Uz hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.