Psk. Müge Beğenilmiş

Psikoloji - Mersin

Çocuk - Ergen Psikolojisi, EMDR Terapisi, Grup terapisi

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Dünya çapında hızla yayılan Yeni Koronavirüs (COVID-19) hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün  uyarılarını yakından takip etmekteyiz ve kurum içerisinde bu uyarıları uygulamaktayız. İnsanlık olarak zorlu bir dönemden geçmekteyiz fakat bu süreci hem kurum hem de kişisel olarak alacağımız sıkı önlemlerin yanı sıra, serinkanlılığımızı koruyarak, birbirimize ve çevremize vereceğimiz destek ile en az sorunla atlatabilmek için elimizden geleni uygulamaya çalışmaktayız. 
Koronavirüs salgınından korunmak için sosyal mesafenin korunması, hijyen kuralları ve sıkça ifade edilen diğer önlemler bizim için oldukça önemlidir. Bu süreç için kurumumuzda bütün tedbirlerimiz alınmakta gerekli hassasiyet gösterilmektedir ve aynı zamanda bu hasasiyeti danışanlarımızdan da beklemekteyiz.

COVID-19’un işyerimize ulaşmaması için önleyici tedbirlerimiz;
•    Danışanlarımızdan randevuya gelmeden önce HES kodu istenmektedir. Böylece  risk faktörünün olup olmadığı kontrol edilmekte ve riskli bir durumda seanslar iptal edilmektedir.
•    Danışanlarımızın bekleme sırasında yakın temasta olmamaları için uzmanlarımızın seans aralıkları ona göre planlanmaktadır. 
•    Danışanlarımızın kuruma alınmadan önce ateşleri ölçülmektedir ve maskeyle kuruma alınmaktadır. 

•    Danışanlarımıza ilk seansta covid-19 tedbirlerini de  içeren onam formu verilmektedir ve bu doğrultuda danışanımız tarafından kabul edilip imzanlandıkdan sonra seanslar başlamaktadır.

Odalarımız geniş olduğundan maskeli ve sosyal mesafeye dikkat edilerek seans gerçekleştirilmektedir. 

•    Odalarımız her seans sonrasında dezenfekte edilmektedir ve her sabah detaylı temizlik yapılmaktadır.
•    Kurum içersinde görev alan uzmanlarımız ve çalışanlarımız aynı hassasiyetle kuruma gelirken bütün tedbileri almakta ve kurum içerisinde gerekli özen göstermektedirler.

Psikologun Adresi

Eğriçam Mahallesi 2293 Sokak No: 1 Safir Plaza Kat 4/15  Yenişehir, Mersin
Özel Boğaziçi Aile Danışma Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Nakit

Müge Beğenilmiş Hakkında

Müge Beğenilmiş Kimdir?

Psk. Müge Beğenilmiş,1998 yılında Toros Koleji’nden, 2002 yılında İçel Anadolu Lisesi’nden, 2008 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Öğrenimi süresince özel eğitim gereksinimi olan çocuklarla ilgili çalışmalarda ve Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çeşitli birimlerde görev almıştır. Lisans mezuniyeti sonrasında çocuk ve ergenlerde davranış sorunları, 0-6 yaş dönemi aile eğitimleri, ergenlerde madde bağımlılığı, sınav kaygısı ile baş etme, tükenmişlik sendromu gibi konularda çalışmalarını sürdürmüştür. Psikolog Müge BEĞENİLMİŞ, okul öncesi kurum çalışanlarına yönelik olarak uygulanmakta olan “Boğaziçi Okul Öncesi Eğitim Kurumları Hizmet İçi Eğitim Programı”’nı geliştirmiş ve bu programın Mersin genelindeki okul öncesi eğitim kurumlarında uygulanması projesinde proje geliştiricisi ve eğitmeni olarak yer almıştır. Mezitli Kaymakamlığının yürütmüş olduğu ‘Umudun Motifleri’ isimli kadınlara yönelik projede anne – çocuk eğitmeni olarak ve Yenişehir Toplum Merkezi tarafından yürütülen ‘Elim Sende’ projesinde de Çocuk ve Oyun konusunda eğitmen olarak, Toplum Destekli Polislerin yürüttüğü geleceğimiz 20 genç projesinde terapist olarak görev yapmıştır. Psikolog Müge BEĞENİLMİŞ, “Çocuk Değerlendirme Paketi” uygulamaları ile 0-12 yaş çocukların gelişimsel değerlendirmesi çalışmalarını da yürütmektedir. Mersin genelindeki birçok okul öncesi eğitim kurumunda çocukların gelişimsel taramalarını takip etmekte ve kurum ve ailelere yönelik danışmanlık vermektedir. Saygın ve alanında uzman eğitim kurumlarından almış olduğu Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi, Oyun Terapisi ve Aile Terapisi eğitimleri ile çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır. Bunların yanı sıra ‘Çocuk Çizimlerinin İncelenmesi’, Wisc-4 Zeka Ölçeği,

Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği, Ankara Gelişim Tarana Envanteri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Moxo Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Standford Binet Zeka Ölçeği gibi çeşitli testlerin de eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca 5 yıllık sanatla terapi eğitimini tamamlayıp tez aşamasında olan Müge Beğenilmiş 1,5 yıldır da psikodrama eğitimine devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra Türk Beyin Takımı zeka oyunları eğitimci eğitimleriyle de pek çok uzmana zeka oyunları konusunda eğitimler vermiş ve vermeye de devam etmektedir.

Psikolog Müge Beğenilmiş 2012 – 2014 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği Mersin Şubesi Başkan yardımcılığı görevini de yürütmüştür.

Psikolog Müge Beğenilmiş Özel Boğaziçi Aile Danışma Merkezi’nde ‘0-12 Yaş Çocuk’ alanlarında,

çeşitli kreşler ve kolejlerde hizmet vermektedir.

Diploma aldığı kurum
  • Mersin Üniversitesi
İlgilendiği Hastalıklar
  • Çocuk - Ergen Psikolojisi
  • EMDR Terapisi
  • Grup terapisi
  • Uyum Bozuklukları
  • Okul Başarısızlığı
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar

Müge Beğenilmiş Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Müge Beğenilmiş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Müge Beğenilmiş Makaleleri

Sıkça Sorulan Sorular

Psk. Müge Beğenilmiş kimdir , telefon numarası nedir?
Psk. M Beğenilmiş ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Psk. Müge Beğenilmiş için nasıl randevu alabilirim?
Psk. M Beğenilmiş şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Psk. Müge Beğenilmiş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Psk. Müge Beğenilmiş Özel Boğaziçi Aile Danışma Merkezi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Psk. Müge Beğenilmiş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Psk. Müge Beğenilmiş Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk - Ergen Psikolojisi, EMDR Terapisi, Grup terapisi, Uyum Bozuklukları, Okul Başarısızlığı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Psk. Müge Beğenilmiş için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Psk. Müge Beğenilmiş muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Psk. Müge Beğenilmiş hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Psk. M Beğenilmiş ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Psk. Müge Beğenilmiş hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Psk. M Beğenilmiş hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.