Psikoterapist Abdullah Özer

Aile Danışmanı - İzmir

Vajinismus, Travma (Ölüm,boşanma, kaza,deprem, taciz, tecavüz, organ kaybı), Borderline Kişilik Bozukluğu

Randevu Al 0 (850) 474 62 08 Soru Sor

https://www.instagram.com/existenzanalyse/ - https://www.logoterapi.org/ - https://www.felsefeterapisi.com/ -https://www.cinselterapi.org/ - https://abdullahozer.com/

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Dikkat: Tüm görüşmeler online gerçekleştirilmektedir. Bütün seanslarım online terapi / online danışmanlık olarak sunulmaktadır.

Bu uzmandan online görüşme randevusu alabilirsiniz.

Böylece evde kalabilir ve aynı zamanda da uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz

Hemen Randevu Al

 

Uzmanının Adresi

Online Danışmanlık  Bornova, İzmir
Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Online Doktor Danışma Havale/EFT

Abdullah Özer Hakkında

Abdullah Özer Kimdir?

Kişisel Bilgiler:

Soyadı, Adı: ÖZER, Abdullah

Uyruğu: Alman Vatandaşı

Doğum tarihi ve yeri: 17.05.1981/Münih/Almanya

Eğitim:

Yüksek Lisans İstanbul Kent Üniversitesi 2020

Yüksek Lisans Duisburg-Essen Üniversitesi 2006

Yüksek Lisans Duisburg-Essen Üniversitesi 2006

Lisans Duisburg-Essen Üniversitesi 2006

Lisans Duisburg-Essen Üniversitesi 2006

Lise Yunus Emre Anadolu Lisesi İzmir 1998

Ortaöğretim Yunus Emre Anadolu Lisesi İzmir 1995

İlköğretim Siemensschule Münih-Almanya 1992

Lisans ve Yüksek Lisans:

1999 – 2006 Duisburg Essen Üniversitesi, Almanya, Lisans + Yüksek Lisans:

Alman Dili ve Edebiyatı (Ana Dal)

Bilgisayarlı Dil Bilimi (1. Yan Dal)

Siyaset Bilimi (2. Yandal)

Tez konusu ve Uzmanlık Alanı: Psiko-Dilbilimi. İki Dillilik ve Kimlik. Kimlik Arayışındaki Göçmenler ve Çocukları.

2000 – 2006 Duisburg Essen Üniversitesi, Almanya, Lisans + Yüksek Lisans

Sosyal Hizmet ve Pedagojik Eğitim

Tez konusu ve Uzmanlık Alanı: Sosyal Hizmet/Sosyal Pedagoji Yöntemleri. Almanya‘daki Türk Göçmenler (Stigma-Kimlik-İslam). Başarısız Bir Azınlığın Perde Arkası ve Perspektifi.

2019 – 2020 İstanbul Kent Üniversitesi, Türkiye, Yüksek Lisans

Klinik Psikoloji

Proje Konusu: Borderline Kişilik Bozukluğu'nda Diyalektik Davranışçı Terapisi

İş hayatı:

2005-2006 Gençlik Merkezi: Almanya, Jugendzentrum Klingerhuf e.V.

2005-2009 Sosyal-psikiyatri: Almanya, Arbeiter Samariter Bund e.V.

2006-2008 Psişik hastalar için Destekli Yaşam: Almanya, Ambulant Betreutes Wohnen für psychisch Kranke - Die Perspektive e.V.

2010-2013 Özel Alman Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Türkiye, İzmir.

2015-2019 Dynamic Roots (Malta) Limited: European Psychotherapy Training Institute

2019 - Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye , Izmir, Türkiye

2020 - Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye, İzmir, Türkiye

2021 - Eugene Gendlin Focusing Terapisi Enstitüsü, İzmir, Türkiye

Abdullah ÖZER’in Türkiye, Almanya ve Avusturya’da almış olduğu Psikoterapi eğitimleri:

ELİSABETH LUKAS LOGOTERAPİ ENSTİTÜSÜ TÜRKİYE (TESCİL NO 2020 02878 TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU)

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye Abdullah ÖZER tarafından 2020 yılında İzmir'de kurulmuştur. Abdullah ÖZER Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye Kurucu Başkanıdır. Logoterapi Enstitüsü TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU tarafından 2020 02878 Tescil no ile tescil edilmiştir. Tüm marka ve kullanım hakları Abdullah ÖZER'e aittir. Abdullah ÖZER Almanya’da Prof.Dr.Elisabeth Lukas'ın Seminer ve Eğitim çalışmalarına katılmıştır. Lukas Logoterapi'nin kurucusu olan Viktor Frankl'in en tanınmış öğrencisi olmakla kalmayıp Logoterapi'yi uygulanabilir olarak eğitim programını oluşturan ilk kişi olmuştur.

Abdullah ÖZER Almanya Logoterapi Akademisi'nde Logoterapi ve Varoluşçu Analiz eğitimi almıştır. Bir bütün olarak dikkate alınan "Logoterapi ve Varoluş Analiz" kavramı, 1948 yılından bu yana psikoterapinin "Üçüncü Viyana Ekolü" olarak tanımlanır (Bu ekollerden birincisi, Sigmund Freud'un psikanaliz yöntemi diğeri ise, Alfred Adler'in bireysel psikolojisidir). Psikoterapinin "Üçüncü Viyana Ekolü" olan logoterapi ve varoluş analizinde, insanda tinsel (Geist) bir varlığın bulunduğu kabul edilir. İnsan, kendi "geist" kökeninden anlam arayışı içerisindedir. Bu bağlamda insan, anlam arayışı içerisinde olup değer gerçekleştirmeye odaklanır. Logoterapi anlam odaklı bir psikoterapidir. Logoterapi insanın geist’ına ulaşmaya ve insanın içerisinde saklı olan bu geist’ın kuvvetlerini harekete geçirmeyi hedefler. Logoterapide insan kavramı psikolojinin ötesinde ele alınır. Logoterapi ve varoluş analizi, bir teknikten ziyade bir kılavuzdur ve kapalı bir teori olarak kalmak yerine, daha çok durumu açık ve net olarak gösteren bir yöntemdir.

ALMANYA FOCUSİNG ENSTİTÜSÜ VE FOCUSİNG TERAPİ EĞİTİMİ

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye (TESCİL NO 2020 161159 TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU)

Abdullah ÖZER Deutsches Focusing Institut - Almanya Focusing Enstitüsü'nde Focusing Terapisi eğitimi almıştır. Focusing Terapisi Viyana doğumlu Amerikan Filozof, Psikolog ve Psikoterapist Prof. Dr. Eugene T. Gendlin tarafından kurulmuştur. Psikoterapi alanında Focusing (1978 - Odaklanma) adlı ünlü eseri ile tanınan Gendlin, bu eserinde psikoterapi için felsefi bir zemine dayanan deneyimsel ve beden merkezli bir yöntem sunar. Eugene Gendlin Carl Rogers ile yıllarca birlikte çalışmış ve Danışan Odaklı Terapi'nin kurucuları arasında yer almıştır. Ancak Carl Rogers ile birlikte keşfetmiş olduğu Danışan odaklı Terapi'den memnun kalmayarak kendi kuramı olacak olan Focusing Terapiyi (Focusing Psikoterapi) geliştirmiştir. (Rogers'in Danışan odaklı Terapi yerine Deneyimsel odaklı Terapi'yi kurmuştur.) Eugene Gendlin Şikago Üniversitesi'nde yıllarca Carl Rogers ile birlikte çalışmış ve Rogers'in yerine Psikoloji ve Felsefe Profesörü olarak çalışmıştır. Abdullah ÖZER Almanya Focusing Enstitüsü'nde başta Klaus Renn (Eugene Gendlin'in öğrencisi ve International Focusing Institutes New York Koordinatörü) olmak üzere Klinik Psikolog, Danışan odaklı Terapist, Focusing Terapisti Steffen Hieber ve Mona Timme'dan Focusing eğitimleri almıştır. Abdullah ÖZER Focusing eğitimlerine Deutsches Focusing Institut (DFI) - Almanya Focusing Enstütüsü'nde devam etmektedir. Bu eğitim ve eğitim içeriği Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir.

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye (TESCİL NO 2020 161159 TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU) 2021 yılında İzmir’de Abdullah ÖZER tarafından kurulmuştur. Kurucu Başkanı olduğu Focusing Terapi Enstitüsü’nde eğitmen olarak Psikolog, Psikolojik Danışman, Sosyal Hizmet Umanları ve Psikiyatri Hemşirelerine Focusing Terapi uygulama eğitimleri vermektedir.

ALMANYA POZİTİF PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ VE POZİTİF PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ

European Association for Psychotherapy (EAP) ve World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) tarafından onaylı Pozitif Psikoterapi eğitimi almıştır. Pozitif Psikoterapi eğitimi Nossrat Peseschkian tarafından Almanya'da geliştirilmiştir. Pozitif Psikoterapi, hümanist ve kültürlerarası psikodinamik psikoterapiler arasında yer almakta, ayrıca sistemik, danışan odaklı ve davranış terapisi unsurlarıyla da bütünleştirilebilmektedir. İran'dan gelen ve çalışmalarını merkezi olarak Wiesbaden (Almanya) kentinde yürüten nöroloji, psikiyatri ve psikosomatik tıp uzmanı olan Nossrat Peseschkian ve meslektaşları tarafından geliştirilen ve bağımsız bir psikoterapi yöntemi olarak (1968 yılından bu yana) başarıyla uygulanan Pozitif Psikoterapi (PPT) yöntemi, önemli bir psikoterapi yaklaşımlarından biridir. Bu yöntem, hümanist psikodinamik psikoterapilerinin arasında yer almaktadır. Bu yöntemin temelini, salutojenik, kaynak odaklı, insancıl ve konsantre bir yaklaşıma karşılık gelen 'pozitif insan imajı' oluşturmaktadır. Pozitif Psikoterapi, çok sayıda kurum (Hessen Devlet Tabipler Birliği, Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP), Dünya Psikoterapi Konseyi (WCP), Uluslararası Psikoterapi Federasyonu (IFP) ve çeşitli ulusal kurumlar) tarafından tanınan ve kabul edilen bir psikoterapi ekolüdür. Pozitif Psikoterapi, farklı psikoterapi yöntemlerinin unsurlarını ve tekniklerini birleştirmektedir. Özellikle kaynak odaklı bir yaklaşım kapsamında hayal gücü ve hayal gücü alternatiflerini desteklemek üzere farklı kültürlerden hikâyeleri ve yaşam tecrübelerini kullanmaktadır. Pozitif Psikoterapi, şu anda yaklaşık 33 ülkede 40'a yakın bağımsız merkezle temsil edilmektedir.

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ TÜRKİYE VE BÜTÜNCÜL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ

Abdullah Özer ayrıca Kişilik (kendilik) Bozukluğu olarak adlandırılan "Borderline Kişilik Bozukluğu", "Narsisistik Kişilik Bozukluğu", "Şizoid Kişilik Bozukluğu" ve "Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu" alanında da kendini uzmanlaştırmıştır. Bu bağlamda Türkiye’de 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü’nden Psikiyatrist ve Kuramcı Tahir Özakkaş’tan 2009-2011 yılları arasında Bütüncül Psikoterapi eğitimi almıştır. Bütüncül psikoterapi, psikanalitik psikoterapi ağırlıklı olup nesne ilişkileri kuramı ve tüm diğer dinamik yapıları içinde barındıran kişilik ve kendilik bozuklukları üzerinde çalışma yapılan bütüncül bir sistemdir. Aynı yıllar içerisinde yine Hipnoz Derneği bünyesinde Psikiyatrist ve Kuramcı Tahir Özakkaş’tan Hipnoz eğitimi almıştır.

ALMANYA’da DANIŞAN ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ – CARL ROGERS

Abdullah ÖZER Almanya’da Pädagogische Hochschule Freiburg (Pedagojik Üniversite Freiburg) bünyesinde Akademie für wissenschaftliche Weiterbildung - Bilimsel İleri Eğitim Akademisinde Danışan odaklı Terapi eğitimi (Carl Rogers) almıştır. Bu eğitim Prof. Dr. Norbert Groddeck tarafından verilmiş olup Pädagogische Hochschule Freiburg tarafından akredite edilmiştir.

Danışan Odaklı Psikoterapi Yöntemi, (Görüşme Temelli Psikoterapi veya Kişi Odaklı Psikoterapi olarak da bilinmektedir) hümanist psikolojinin Amerikalı Psikolog Carl R. Rogers (1902–1987) tarafından 1940’lı yıllarda terapiye uyarlanmış şeklidir. Danışmanlık hizmeti aracılığıyla yardım arayan kişiler, kendilerini iyileştirilmeye yönelik adımları atacak potansiyele sahiptirler. Kendi kişisel durumlarını analiz edebilecek ve kendi problemlerine yönelik en iyi çözümleri bulabilecek durumdadırlar. Bu terapi yönteminin bireylere koşulsuz değer veren, hassas ve dürüst terapi yaklaşımlarından biri olduğu ve bireylerin ruhsal gelişimi önemli ölçüde desteklediği ve kriz veya rahatsızlık durumlarına müdahalede olumlu bulunduğu kabul edilmektedir. Danışan odaklı psikoterapinin başarılı olmasındaki en önemli sebeplerinden biri, danışmanlık hizmeti almaya gelen danışanlara kayıtsız ve şartsız olarak pozitif değer verilmesidir. Bu değer verme işlemine, kişinin kendine has özellikleri de mutlaka dâhil edilmektedir. Terapist, danışmanlık hizmeti almaya gelen kişiye ona değer verdiğini gösterebilmelidir. Bu sayede terapist, danışanı cesaretlendirebilir ve danışanın ifadelerini terapist kayıtsız ve şartsız olarak kabul edebilir. Terapistin, danışmanlık hizmeti almaya gelen kişiyle birlikte dayanışma ve işbirliği içerisinde olması çok önemlidir. Bu dayanışma ve işbirliği sayesinde, danışmanlık hizmeti almaya gelen kişinin özgüven kazanarak terapiye karşı güven ve inancının arttırılması sağlanır. Terapist, danışmanlık hizmeti almaya gelen bireye karşı mutlaka açık, net ve dürüst olmalıdır. Açıklık kavramı, terapistin danışmanlık hizmeti almaya gelen kişiye karşı sadece uzmanlık alanı dahilinde değil aynı zamanda bir insan olarak da gayet açık ve net olmasını kapsamaktadır. Açıklık ilkesi kapsamında danışmanlık hizmeti almaya gelen birey, terapistine çok daha kolay açılacaktır. Buna benzer şekilde terapist de danışmanlık hizmeti almaya gelen bireye karşı asla ve kesinlikle rol yapmamalıdır.

ALMANYA’da BEDEN PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ

Abdullah ÖZER yine Almanya’da Institut für körperpsychotherapeutische Weiterbildung - Beden Psikoterapisi odaklı İleri Eğitim Enstitüsü’nde Beden Psikoterapisi eğitimi almıştır. Beden Psikoterapi eğitimini Prof. Dr. Ulfried Geuter vermiştir. Beden psikoterapisinde, beden-zihin bütünlüğü anlayışıyla duyusal algılar, hareket ve düşlemler ile çalışılması, sinir sistemine hızlı, doğrudan ve kalıcı etki edilmesini; zihinsel ve ruhsal rahatlama için temel olan bedensel duyumsamalara farkındalık ile bedenin gerginlikten arınmasını sağlar. Beyne iletilen bilgilerin %80’i bedenden gelen duyusal algılardır. Sürekli olarak anlam çıkarmaya odaklanmış olan insan beyni, iletilen bedensel duyumsamaları yorumlayıp, anlamlandırır. Sadece konuşmaya dayalı diğer psikoterapi yaklaşımlarına artı olarak beden psikoterapisinde, duyusal algılardan yararlanılması, insanın karmaşık, biyolojik, ruhsal bir organizma olarak kendisini anlamasına yardım eder. Beden psikoterapisi, gelişimsel travma, depresyon, kaygı, panik atak, kayıplar, uzun süren hastalıklar, güvensizlik, yeme bozuklukları, bağımlılık, stres gibi psikolojik sorunların tedavisinde etkilidir. Bu eğitim ve eğitim içeriği Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir.

ALMANYA’da EGO STATE TERAPİSİ EĞİTİMİ

Abdullah ÖZER yine Almanya Krefeld Milton Erickson Enstitüsü’nde (Milton Erickson Institut Krefeld) Ego State Terapi eğitimi almıştır. Ego State Terapi eğitimini Ego State Therapy International – ESTI Başkanı Dr. Woltemade Hartman’dan almıştır. Bu eğitim ve eğitim içeriği Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir.

İnsan kişiliğinin bir birlik olmayıp aksine çeşitli segmentlerin bir bütünlüğünden oluştuğunu, kişinin yaşadığı travma sonrasında savunma mekanizmaların egoyu koruma adına dağılıp bu bütünlüğü bozduğunu ve birbirinden bağımsız yeni alt kişiliklerin (benlik durumların) oluştuğu bilinmektedir. Bu Benlik durumları hipnoterapiyle bütünleştirilerek Ego State Terapisi uygulanmaktadır. Kişilik ve gelişimi, ego durumları, travma, dağılma ve bunların terapisi üzerine yoğunlaşan Ego State Terapisi Dünya’nın her yerinde en etkili Travma Terapi yöntemi olarak kabul görmektedir. Ego state terapinin kurucusu, John ve Helen Watkins'dir. Abdullah ÖZER bu özel Psikoterapi ekolünü John ve Helen Watkins’in öğrencisi olan Dr. Woltemade Hartman’dan öğrenmiştir. Abdullah ÖZER ayrıca Almanya’da Prof. Dr. John Watkins’in seminer ve kongre çalışmalarına katılmıştır.

Cinsel Danışmanlık ve Cinsel Terapi Eğitimleri

ALMANYA’da CİNSEL DANIŞMANLIK ve CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

Abdullah ÖZER Almanya'da Deutsche Gesellschaft für Sexualforschung (DGfS) Enstitüsünde "Bireysel ve Çift Terapisi kapsamında Cinsel Danışmanlık Eğitimi (Sexualberatung mit Einzelnen und Paaren)" almıştır.

Deutsche Gesellschaft für Sexualforschung = Alman Cinsel Araştırmalar Birliği. Cinsel Terapi’nin kurucusu 1960'larda William Masters ve Virginia Johnson tarafından başlanmıştır. Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, ortaklıktaki cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi ve Beden Psikoterapisi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir.

AVUSTURYA’da CİNSEL DANIŞMANLIK/CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ (LGBTİ+ kapsamlı)

Abdullah ÖZER Avusturya Viyana’da Avusturya Cinsel Araştırmalar Derneği başkanı Psikoterapist Dr. Johannes Wahala tarafından sunulan Cinsel Danışmanlık ve Terapileri Eğitimi (LGBTİ+ kapsamlı) almıştır. COURAGE - die Partnerinnen-, Familien- & Sexualberatungsstelle - Psychotherapeut Johannes Wahala: Grundlagen der Systemischen Sexualberatung/-therapie (Wien)

CESARET – Çift – Aile ve Cinsel Danışmanlık Merkezi - Psikoterapist Johannes Wahala: Sistemli Cinsel Danışmanlık ve Cinsel Terapi’nin Temelleri. (Viyana)

COURAGE - die Partnerinnen-, Familien- & Sexualberatungsstelle - Psychotherapeut Johannes Wahala: Gleich und doch anders – Beratung und Psychotherapie von Lesben, Schwulen, Bisexuellen und Ihren Angehörigen (Wien)

CESARET – Çift – Aile ve Cinsel Danışmanlık Merkezi - Psikoterapist Johannes Wahala: Aynı ama Farklı – Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Çevrelerine Yönelik Danışmanlık ve Psikoterapi. (Viyana)

Eşcinsellik (Homoseksüellik), aşk, romantizm ve cinsel arzular kapsamında, sadece kendi cinsiyetinden kişilere karşı hissedilen cinsel yönelimdir. Heteroseksüellik (Yunanca’da heteros Kelimesi = farklı anlamına gelmektedir, bu kapsamda, Latince’de cinsiyet anlamına gelen "sexus" kelimesiyle birlikte kullanıldığında, farklı cinsiyete karşı duyulan eğilim anlamına gelmektedir). Heteroseksüellik kişilerin sadece karşı cinsiyete karşı duydukları cinsel kimliği tanımlamaktadır. Heteroseksüellik cinsel yönelimin en yaygın şeklidir. Heteroseksüellik terimi ise, 20’inci yüzyılın başlarından beri Homoseksüellikten ayrımını göstermek üzere kullanılmaktadır.

TÜRKİYE’de CİNSEL DANIŞMANLIK/CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

Abdullah ÖZER Türkiye'de Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bünyesinde Cinsel Danışmanlık/Cinsel Terapi eğitimi almıştır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından resmi olarak teyit edildiği üzere: Her insanın bedensel ve ruhsal mutluluğunun önemli bir bileşeni sağlıklı bir cinsel hayattır. Tekrardan mutlu ve tatmin edici bir cinsel yaşam oluşturmak için, cinsel problemlerin nedenlerinin araştırılması çok önemlidir. Cinsel terapi, 60’lı yıllarda Amerikalı Seksolog ve Araştırmacı William Masters ve Virginia Johnson tarafından hayata geçirilmiştir. Geleneksel çift terapilerin aksine, başarılı bir cinsel temasın yeniden oluşturulması üzerinde yoğunlaşmaktadır. Terapi hedefinin başarılması için, seans odasında yapılan görüşmeler, evde yapılan pratik alıştırmalarla kombine edilir.

TÜRKİYE’de CİNSEL DANIŞMANLIK/CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

Abdullah ÖZER İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Cinsel Terapi eğitimi almıştır. Cinsel Terapi kapsamında: Vajinismus, Erken Boşalma, Sertleşme sorunu, Cinsel isteksizlik, Orgazm olamama ve Cinsel yönelimler gibi başlıca konular gelmektedir. Çiftlerin cinsel terapiye gelme nedenleri farklılıklar gösterse de, genelde aynı ya da benzeri konular işlenir cinsel terapide. Çiftlere yaşamış oldukları durumlarını farklı bir bakış açısıyla görmeleri ve deneyimlemeleri için yardım ediyor. Olaylar anlaşılır ve işlenebilir hale getirilmelidir. Bu nedenle cinsel terapinin amaçlarını şu şekilde belirleyebiliriz: İlişki ve aşk yeteneğinin yoğunlaştırılması, Kişinin kendi ihtiyaçlarının farkındalığı, Ortaklıkta bireyselleşme, Cinsel tecrübe artışı.. Çünkü cinsel terapi aynı zamanda yaşam enerjisidir - ki bu enerji kaybolduğunda - cinsel terapiyle tekrar uyandırılabilir.

Diploma aldığı kurum
 • Duisburg-Essen Üniversitesi
İhtisas aldığı kurum
 • İstanbul Kent Üniversitesi
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 03 1999

Tecrübe: 21 yıl 5 ay

Yabancı Diller
 • Almanca
 • İngilizce
Deneyimler
 • Almanya
  03 1999 - 07 2010
 • İzmir
  10 2010 - 07 2013
 • Malta
  12 2014 - 06 2018
 • İzmir
  10 2018 - 09 2020
İlgilendiği Hastalıklar
 • Vajinismus
 • Travma (Ölüm,boşanma, kaza,deprem, taciz, tecavüz, organ kaybı)
 • Borderline Kişilik Bozukluğu
 • Motivasyon Eksikliği
 • Ölüm Ve Yas
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 62 08

Abdullah Özer Değerlendirmeleri

Değerlendir
27 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

�kun..in
Zamanlama
İlgi
Ortam

Bu yazımı Hollandadan yazıyorum. Eşimle şiddetli geçimsizlik yaşıyordum. Abdullah hocamı doktorsitesi sayesinde buldum. İyiki de bulmuşum.. Toplam 10 görüşme yaptık ve hocam syesinde tüm ailevi sıkıntılarımın üstesinden geldim. Online Terapi ile sanki yüz yüze görüşüyor gibi her hafta seans yaptık. Sayesinde yeniden doğdum. İçimdeki öteki taraflarım ile tanıştım ve onlarla bütünleştim. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bence Abdullah hocamda sihirli bir şey var. O kadar iyi ki, hayatım o kadar değiştiki sayesinde. Çok teşekkür ediyorum hocama. Allah razı olsun hocam sizden. Çok şükür artık yine kendim olabildim. 16-09-2021

ser..irci
Zamanlama
İlgi
Ortam

Abdullah bey gerçekten çok çok çok iyi mesleğinde. Benim tanışmamız 10 yılı aşıyordur. Kendisi o zamandan bu zamana bana hep yardımcı oldu. Bende bağımlı kişilik bozukluğu ve borderline kişilik bozukluğu vardı. Sayesinde bunları büyük ölçüde yendim ve kendime yeni bir hayat kurmak için cesurca adımlar atıyorum. Sayesinde dünyaya bakış açım değişti ,kendimi tanıdım. İyiki varsınız, iyiki tanıdım kendimi sayenizde. 06-09-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
an..rük
Zamanlama
İlgi
Ortam

Küçük bir kız çocuğunun hayat boyu susmuş ve kendini daima yük hissetmiş hazin bir hikayesiydi bu yolculuğa karar vermemin sebebi. İnternette "karar vermenin dayanılmaz ağırlığı" yazısını okumuştum ve hemen bir online görüşme için randevu aldım. İçimdeki küçük kız ile buluşmamı sağladı ve onunla beraber yeniden büyüdüm. Herşeyiyle mükemmel bir insan kendisi. Beni benle buluşturan, beni kendimle barıştıran ve bu bütün süreçlerime bir yıldır eşlik eden mükkemel insan. Onunla tanışın, ona sorular sorun. Sorunlarınızı, hissettiklerinizi ve düşüncelerinizi dikkatle dinleyen, sizi olabildiğince anlamaya çalışıp sorunlarınızı çözmeye odaklanan bir insan bulucaksınız karşınızda. Frankfurttan sevgiler tüm doktorsitesi üyelerine. 31-07-2021

at..un
Zamanlama
İlgi
Ortam

Daha önce birçok farklı uzmanla terapiye başlamıştım, bir şeyler (eleştirel tutumları özellikle) beni rahatsız etmişti ve devam etmemiştim, Abdullah bey'le terapiye başladığımda da başta aynı tedirginlik olmuştu, ama sonrasında kendisinin empati ile yaklaşımı sayesinde kendimi güvende hissettim, terapi yolculuğumuzun başladığı nokta ile şimdi geldiğim yer arasındaki değişimi görmek, kendimi daha güçlü ve yeterli hissetmek paha biçilemez, emekleri, sabrı, hoşgörüsü için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Görüşmeleri Skype üzerinden gerçekleştiriyoruz. (online) Bana yardımcı olduğu için ona sonsuz teşekkür ediyorum. 29-07-2021

ullah..er
Zamanlama
İlgi
Ortam

Abdullah Bey işinde uzman, güler yüzlü ve anlayışı çok yüksek bir şekilde terapi sürecini yönetir ve pratik zekasıyla anlattığınız olayın sanki şahidiymişçesine içine girer, asla yabancılık çekmezsiniz ve bu sayede herkesin en büyük ihtiyacı olduğunu düşündüğüm "anlaşılma" hissini sonuna kadar yaşarsınız. Farkında bile olmadan kendiliğinden ilerleyen görüşmeler sonucunda, kısa sürede çok yol kat ettiğimizi farkettim. Abdullah hocamın yönelttiği sorular ve teknikler o kadar isabetli oluyordu ki şaşırıyordum farkına vardigimiz problemlere. Bana verdiği teknikler, bakış açısı , pozitif enerjisi hayatımda farkındalık yarattı. Bana verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını ve uzun yıllar bizlerle birlikte olmanızı temenni ederim. Herkese tavsiyemdir mutlaka tanışın. 13-07-2021

�e..anci
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben Abdullah Beye arkadaşımın yönlendirmesiyle başladım. Fransada yaşıyorum. Çok memnunum. Her hafta onunla görüşmek bana çok iyi geliyor. Fransada bana kişilik bozukluğu teşhisi koydular ve terapiye başladım. Çok terapist değiştirdim ve sonunda Abdullah beyi buldum. Sağolsun elimden tuttu beni yeniden doğurdu. Evet yeniden doğdum onun sayesinde. Teşekkür az gelir. Ne kadar dua etzem azdır. İyiki varsınız. 12-07-2021

gay..iz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Almanya'dan yazıyorum. Cinsel kimlik çatışmalarım yüzünden Abdullah Bey'e başvurdum. Eşcinsel bir erkeğim ve kendimle gurur duyuyorum. İçimde ki farklı benliklerim ile buluştum, onlarla konuştum, onları dinledim. İmajinasyom çalışmaları yaptım. Kendi dipsiz kuyularıma indim. Ama en önemlisi kendimi sevdim ve seviyorum. Kendimi ve bedenimi seviyorum artık. Online görüşmeler ile Abdullah beyin tabiriyle step by step aştık. Kendisine buradan çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız Abdullah Bey. 10-07-2021

ser..irci
Zamanlama
İlgi
Ortam

Abdullah bey alanında çok iyi bir psikologdur. Ben kendisiyle seneler önce büyük bir tramva geçirdiğimde tanışmıştım. Yıllar sonra tekrar dibi gördüğümde elimden tutmasını istedim. Bende borderline kişilik bozukluğu bağımlı kişilik bozukluğu vardı. Bağımlı kişilik bozukluğunu sayesinde yenmiş bulunmaktayım. Şimdi ise tek başına bir birey olduğumu kabul edip kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek güçte olduğumun farkına vardım. Kendisi çok ilgili birisidir ve kullandığı dil çok naiftir. Ayrıca küçük kızım var ve onunla ilgili ne konuda sıkışsam bana yardım ediyor ve onun sayesinde iyi bir anne oluyorum. İyiki var. Dünya durdukça hep durması gereken kendini bilimle donatmış bir insan. 07-07-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
urrahman..ata
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok memnunum sayende yeniden doğdum cinselkimligimle barıştım ona güvenip herşeyinizi anlatabilirsiniz hersey icin cok Tesekur ederim 03-07-2021

et..za
Zamanlama
İlgi
Ortam

Her şeyden önce insandır. Almanya'da yıllardır hekimlerin çözemediği panik duygusu sorunlarımı çözdü. Travmalarımın esiri olmuşum yıllarca. Buradan Abdullah hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Bana inandırılanlara değil gerçek değerime inanmamı sağladı. Tekrardan hocama teşekkürlerimi sunuyorum. 02-07-2021

27 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Psikoterapist Abdullah Özer tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Abdullah Özer Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bakire hamile kalır mı?

  Sevgilimle anal seks yaptık ve ben hakim olamayıp boşaldım çekerken hafif aktı aşağı vajinaya doğru sonra sevgilim kalkıp wcye gitti sildi 5 dk sonrada yıkadı 2 damla falan aktı çok değil hamile kalır mı? şimdiden teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Psikoterapist Abdullah Özer

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Cinsellik den nefret ettim

  Hocam evliyim çok cinsel istegim oluyor eşim de aksine isteksiz adeta bu konuda kaçıyor ne denedim yaptıysam olmadı eriksiyon olmayı engelleyen bir ilaç önerebilir misiniz

  Doktor Cevabı:

  Psikoterapist Abdullah Özer

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Psikoterapist Abdullah Özer ile nasıl iletişime geçerim?
Psikoterapist Abdullah Özer ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 62 08

Psikoterapist Abdullah Özer için nasıl randevu alabilirim?
Psikoterapist Abdullah Özer için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Psikoterapist Abdullah Özer için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Psikoterapist Abdullah Özer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Psikoterapist Abdullah Özer Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Psikoterapist Abdullah Özer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Psikoterapist Abdullah Özer Aile Danışmanı, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Vajinismus, Travma (Ölüm,boşanma, kaza,deprem, taciz, tecavüz, organ kaybı), Borderline Kişilik Bozukluğu, Motivasyon Eksikliği, Ölüm Ve Yas hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Psikoterapist Abdullah Özer için muayene ücreti nedir?
Psikoterapist Abdullah Özer muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Psikoterapist Abdullah Özer muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Psikoterapist Abdullah Özer hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Psikoterapist Abdullah Özer hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Uzmanıdan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.