Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar, Ankara, Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar

Beyin ve Sinir Cerrahisi - Ankara

Beyin Tümörleri, Boyun Fıtığı, Bel Fıtığı

Randevu Al0 (850) 811 80 32

Doktorun Adresi

Tunalı Hilmi Cad. No: 114/31 Kavaklıdere (Mado Pastanesi ve Kuğulu Park Yanı)  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Yusuf Şükrü Çağlar Hakkında

Yusuf Şükrü Çağlar Kimdir?

Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR, 20 Aralık 1963 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1981 yılında Üniversitelerarası Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda Türkiye 34. sü olarak birincilikle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini yine birincilikte tamamlayarak 1987 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. Aynı yıl yapılan TUS sınavında ilk tercih yaptığı Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bişim Dalı'nda asistanlığa başlamış 1994 yılında tezini tamamlayarak, Uzmanlık sınavını başarılı bir şekilde tamamlamış ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olmuştur.

İngiltere Birningham Üniversitesi'nde beyine hücre nakli konusunda araştırmalar yapmış ayrıca İsviçre, Zürih Üniversitesi'nde Prof. Dr. Gazi Yaşargil'in yanında Mikrocerrahi eğitimini tamamlamıştır.

1994 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı'nda Nöroşirürji Uzmanı - Öğretim Görevlisi olarak atanmış, 1997 - 1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Arkansas Üniversitesi'nde Prof. Dr. Gazi Yaşargil'in yanında ''Spine & Microsurgical Research Fellow'' olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde burs kazanarak Omurga Biyomekaniği konusunda araştırmalar yapmış Türkiye'ye döndükten sonra 17 Kasım 1999 yılında yapılan sınavda başarılı olarak ''Doçent Doktor'' unvanını almıştır.

Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR, 17 Haziran 2005 yılında bilimsel ve akademik faaliyetleri başarılı bulunmuş ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji Ana Bilim Dalı'nda Nöroşirurji Profesörlüğü kadrosuna atanmış, 2005 yılında Amerika Nöroşirurji Akademisi'ne aday gösterilmiş ve üyeliği kabul edilmiştir. Öğretim üyesi olduktan sonra Finlandiya - Helsinki Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri - Arkansas Üniversitesi'ne davet üzerine misafir öğretim üyesi olarak gitmiştir. 

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergi ve kitaplarda yayınlanmış 118 makale, ayrıca ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 83 sözlü, 68 poster bildirimi bulunmakta, 20 Nisan 2007'de “Great Minds of the 21st Century” kitabında yer almam için davet almıştır.

Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR, mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • Y. Kanpolat, H. Deda, S. Akyar, S. Çağlar, and S. Bilgiç (1989) CT-guided trigeminal tractotomy. Acta Neurochir 100(3-4):112-114
 • Y. Kanpolat, H. Deda, S. Akyar, S. Caglar (1990) CT-guided pain procedures. Neurochirurgie 36(6):394-398
 • A. Erdem, A. Yiğit, A. Güvener, Ş. Çağlar (1990) Sleep EEG in the diagnosis of epilepsy. Turk Neurosurg 1(3):124-129
 • N. Egemen, U. Sanlidilek, A. Zorlutuna, M. Başkaya, S. Bilgiç, S. Çağlar, and A. Ünlü (1992) Transclival approach to rabbit basilar artery for experimental induction of chronic vasospasm. Acta Neurochir 115:123-126
 • N. Egemen, R.K. Türker, U. Sanlıdilek, A. Zorlutuna, M. Başkaya, S. Bilgiç, S. Çağlar, A. Ünlü (1993) The effect of Iloprost on chronic cerebral vasospasm. Gen Pharmac 24(2):403-409

İlgilendiği Hastalıklar

 • Beyin Tümörleri
 • Boyun Fıtığı
 • Bel Fıtığı
 • Omurilik Cerrahisi
 • Ur (tümör)

Tedaviler

 • Mikrodiskektomi
 • Endoskopik Hipofiz ve Kafatabanı Cerrahisi
 • Epiduroskopi
 • Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi
 • Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 80 32

Doktor Yorumları

Değerlendir
4 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

taza..a

HOCAMIN BİR ARKADAŞI VASITASIYLA MR LARIMI DEGERLENDİRDİ AMELİYAT ÖNERMİŞ İNŞLLAH YAKIN ZAMANDA KENDİSİ İLE BİZZAT GÖRÜŞECEGİM SAYGILAR,,TEVAZU VE ALÇAKGÖNÜLLÜĞÜNE MÜTEŞEKKİRİM BÖYLE HOCALARIMIZ HER ZAMAN TAKDİRE ŞAYAN DIR SELAMLAR SAĞLIKLI VAZİFELER DİLERİM, 11-06-2020

if..

Uzunca bir süre farklı doktorlarda tedavi girişimleri oldu teşhisler konuldu ama hiçbir sonuç alamadım. En sonunda bir tanıdığımızın tavsiyesi ile Yusuf Şükrü Çağlara başvurdum ve sonunda bir tedaviden yanıt almaya başladık. Yusuf bey sayesinde tedavim şuan devam ediyor ve çok güzel gidiyor. Teşekkür ediyorum kendilerine. En kısa sürede sağlığıma kavuşacağıma eminim. 18-12-2017

a..İT

Doktor Bey 9 ay önce eşimin Beyin Tümörü ameliyatını gerçekleştirdi ameliyat çok başarılı geçti kontrol ve tetkiklerimiz düzenli devam ediyor kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. 08-09-2017

gi..

Yusuf bey kendisini geliştirmiş oldukça bilgili bir doktor. Rahatsızlığımla ilgili olarak beni açıklayıcı bir şekilde bilgilendirdi ve tedavimin nasıl gerçekleşeceği hakkında bilgiler verdi.Çok teşekkür ediyorum kendilerine hızlı bir tedavi ve iyileşme süreci geçirdim, hiçbir sorunla da karşılaşmadım allaha şükür. Yusuf Şükrü Çağlar tavsiye edebileceğim bir doktor. 21-08-2017

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 80 32

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar Beyin ve Sinir Cerrahisi, uzmanıdır. Mikrodiskektomi, Endoskopik Hipofiz ve Kafatabanı Cerrahisi, Epiduroskopi, Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, Bel Fıtığı Tedavisi, Omurga ameliyatlarında revizyon, Omurga kırıkları (açık, kapalı cerrahisi, enstrümantasyon, omurga ve omurilik tümörleri) alanlarında hizmet veriyor ve Beyin Tümörleri, Boyun Fıtığı, Bel Fıtığı, Omurilik Cerrahisi, Ur (tümör) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Cmt 15 Ağu
Paz 16 Ağu
Pzt 17 Ağu

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.