Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Prof. Dr. Şevki Erdem, İstanbul, Ortopedi ve Travmatoloji

Prof. Dr. Şevki Erdem

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul

Skolyoz, Omurga Cerrahisi, Osteogenezis İmperfekta (Cam Kemik Hastalığı)

Randevu Al0 (850) 811 37 38

Dik bir duruş hayata bakış açınızı değiştirir.

Adres

Tıbbiye Cad. No:23  Üsküdar, İstanbul
Haydarpaşa Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Servis Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı Havaalanı transfer

Hakkında

Şevki Erdem Kimdir?

Prof. Dr. Şevki Erdem, 1967 yılında Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, Kazdağları’nın eteklerinden bir köyde doğmuştur. İlk, ortaokul ve liseyi Çanakkale’de bitirmiştir. 1984 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamıştır ve 1990 yılındaki mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mezuniyetinin hemen ardından mecburi hizmet için Diyarbakır’a gitti. 1991 yılında Kayseri’ye giderek, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda ortopedi ihtisasına başlamıştır. 1996 yılında ihtisasını tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’na 1997 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak atanmıştır. 1998 yılında da yine aynı üniversitede omurga ameliyatlarını yapmaya başlamıştır ve 2004 yılında Doçent, 2009 yılında da Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Şevki Erdem, 2012 yılında çalışmalarına İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde devam etmeye başlamıştır. Tüm bu süreçlerde omurga cerrahisi ile ilgili bilgi ve tecrübesini artırmak amacıyla yurt dışında bir çok merkezde gözlemci olarak bulunmuş, eğitim ve toplantılara katılmıştır.

Edindiği tüm deneyim ve bilgi ile çalıştığı kurumu omurga cerrahisi uygulama ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Türkiye’de tedavi bekleyen çok sayıdaki skolyoz hastasının operasyonunu üstlenirken, bu türden hayati ameliyatları yapacak meslektaşının yetişmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Ulusal ve uluslararası birçok kongrede verdiği sunum ve eğitimlerle, farklı sağlık kurumlarında da omurga cerrahlarının yetiştirilmesinde ve bilincin artırılmasında etkin rol oynamıştır.

20 yıla yakın bir süre binlerce kişinin omurga eğrilikleri ve diğer omurga rahatsızlıklarını tedavi eden Prof. Dr. Şevki Erdem, 2013 yılında yaptığı ameliyatlar, verdiği eğitimler ve yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru”olarak ödüllendirilmiştir.

2016 yılında omurga rahatsızlıklarının tedavisinde fizyoterapi, psikoterapi, nefes, yoga, düşünce teknikleri gibi alternatif uygulamalar sunan eS-Camp Skolyoz ve Kifoz Terapi Kampı’nı kurarak, Başkanlığını üstlenmştir. 

Emsey Hospital bünyesinde, kuruculuğunu da yaptığı Omurga Cerrahisi Bölümü’nde çalışmalarına devam etmiştir. Şu an ise, mesleki çalışmalarına İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ERCIYES ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Skolyoz
 • Omurga Cerrahisi
 • Osteogenezis İmperfekta (Cam Kemik Hastalığı)
 • Omurilik Problemleri
 • Omurga Tümörleri

Tedaviler

 • Skolyoz ameliyatı
 • Diz kapağı çıkığı cerrahisi
 • Menisküs alımı
 • Kalça protezi ameliyatları
 • Diz problemleri

Hobiler

 • Seyahat Etmek
 • Kitap Okumak
 • Tarih
 • Uzak Doğu Sporları
 • Doğa Sporları

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 38

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

uz..ovan

İnsana değer veren meseleğinin tüm yeni dr. Adaylarına örnek olması gereken bence her hastasından dua alan nadir hocalardan Allah sizin gibi insanların sayısını arttırsın inşallah 03-01-2020

seyin..harputlu

Birçok insan, bende dahil sayenizde ameliyat sonrası hayatına daha pozitif bakıyor. Öz güveni yüksek ve konforlu hayat yaşıyor. 18-08-2019

..

Hocam size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Sizler gibi mesleğini severek yapan hastalarını düşünen hekimlerimizle karşılaşmayı Allah herkese nasibetsin inşallah. Herşey gönlünüzce olsun.... Sevgi ve saygılarımla. 01-10-2018

t..tin

Sağolun hocam. Saygılar 03-06-2017

tafa..liktekin

Tesekkurler hocam 04-02-2016

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Şevki Erdem tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Skolyoz ameliyatı

  Hocam 15 yaşında oğlumda 55 derece skolyoz için ameliyat dendi.nerede yapıyorsunuz.müftülükte memur (murakıp)olarak çalışıyorum. sgk karşılıyormu, ücreti nekadar acaba ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Şevki Erdem

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Şifa bulamadım

  Hocam merhaba boyun sırt bacak agrılarım oluo kaslarımda segirme bacaklarımda yanma var mr sonucunda minimal skolyoz ve t3 vertebrda 1cm çapında hemanjiom var sizce şikayetlerim bundanmı yaş 31 ne yapmam gerekir

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Şevki Erdem

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Paz 05 Nis
Pzt 06 Nis
Sal 07 Nis

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.