Prof. Dr. Oya Gökmen, İstanbul, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Oya Gökmen

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Kısırlık / İnfertilite , Genital Organ Bozuklukları, Seksüel Gelişim Bozuklukları

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Rüzgarlı Bahçe Mah. Cumhuriyet Cad. No: 24 Kavacık  Beykoz, İstanbul
Medistate Kavacık Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Oya Gökmen Hakkında

Oya Gökmen Kimdir?

Prof. Dr. Oya GÖKMEN, 1964 yılında T.E.D. Ankara Koleji’nden mezun olarak lise eğitimini tamamlamıştır. Ardından üniversite sınavına girerek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve tıp eğitimine başlamıştır. 1970 yılında Ankara Tıp Fakültesinden mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda başlamış olduğu ihtisas eğitimini 1975 yılında tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Prof. Dr. Oya GÖKMEN, ihtisasını tamamladıktan sonra Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başasistan olarak profesyonel çalışma yaşamına başlamıştır. 1976-1978 yılları arasında İngiltere Oxford ve Cardiff’te Dünya Sağlık Örgütü’nde almış olduğu burs ile Üreme Sağlığı üst ihtisasını tamamlamıştır. İngiltere sonrası dönüşünde Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde Türkiye’de ilk hormon Laboratuvarının kurulmasını sağlamıştır ve bu laboratuvarın sorumluluğunu üstlenmiştir.

1984 yılında ise Üniversite Doçentlik unvanını almıştır. Yine aynı yıl Sağlık Bakanlığının Klinik Şefliği unvanını kazanmıştır. 1991 yılında Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekimi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma hastanesinin bünyesinde tüp bebek merkezi açılmasına öncülük etmiştir ve 2001 yılına kadar merkezin sorumlu müdürlüğünü üstlenmiştir. Bu merkez, yılda 100-125 asistanın Kadın Doğum eğitimini üstlenen bir eğitim kuruluşu olarak Zekai Tahir Burak Sağlık Bakanlığının ilk tüp bebek merkezi unvanına kavuşmuştur.

Başhekimliği boyunca dünyanın güncel ve etkin Kadın Doğum programları çerçevesinde ülkemizde sayısız meslektaşının yetişmesinde öncülük ederek tıp dünyasına katkılarda bulunmuştur. Ayrıca şu anda Türkiye’nin çeşitli yerlerinde doçent ve profesör olarak çalışan 30’u aşkın meslektaşını üniversite kariyerindeki her adımda desteklemiş, yüreklendirmiş ve mesleki başarılarını paylaşmıştır.

Yılda 20.000’den fazla doğumun, 25.000’den fazla ameliyatın gerçekleştirildiği, Türkiye’de 2/3 oranından fazla Kadın Doğum uzmanının yetiştiği Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastanecilik adına daha iyi sağlık hizmetleri sunmak için önce İSO 9001 belgesi için tüm ekip arkadaşlarının takım liderliğini yapmıştır ve bu belgenin alınmasını sağlamıştır. Bununla birlikte liderlik etmiş olduğu ekibi, Avrupa Mükemmellik Ödülü olan EFQM belgesini kazanmaya hak kazanmıştır. Böylece 1991 ve 2001 yılı arasında çalışmış olduğu, eğitim vermiş olduğu tüm kadın doğum asistanlarına, dünyadaki modern tıbbın içerisindeki çağdaş programlardan haberdar olabilmelerini sağlayacak her türlü yenilik için büyük özverilerde bulunmuştur.

Bunun yanı sıra 1991-2001 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nın tüm komisyonlarında aktif rol almıştır. Bu komisyonlar, Tüp Bebek Komisyonu, İlaç Ruhsat Komisyonu, Etik Komisyon, Aile planlaması hizmetlerinin etkin gerçekleştirilmesi gibi komisyonlar olmakla beraber hepsi kadın sağlığı konusundaki modern tıbbın gereksinimi ilkesiyle çalışmış komisyonlardır.

2001 yılında Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinden ayrılmış olan Prof. Dr. Oya GÖKMEN, 2001-2008 yılları arasında özel bir Tüp Bebek Merkezinin kuruculuğunu üstlenmiştir. Mesleki faaliyetlerine burada devam etmiştir. 2008 yılında ise henüz yeni kurulmakta olan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Kadın Doğum Anabilim Dalında profesör unvanı ile göreve başlamıştır. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gelişmesine, Rektör Yardımcısı, Hastane Başhekimliği, Kadın Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı gibi görevlerde bulunarak katkıda bulunmuş ve bu süre içerisinde Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Türkiye’nin ihtiyacı olan ebe ve hemşirelerinin yetişmesinde etkin ve eğitici olarak rol almıştır.

2012-2013 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kuruluş aşamasında olan Sosyal Hizmet Ana Bilim Dalında başkanlık görevinde bulundu ve bu görevini sürdürürken tüp bebek çalışmalarına da devam etti.

2013’de Kasım ayından itibaren Medistate Kavacık Hastanesi’nin tüp bebek bölümünün kuruluş aşamasında öncülük etmiş ve ünitenin ruhsat çalışmalarının bitmesiyle Tüp Bebek Sorumlu Müdürlüğünü üstlenmiştir.

Medistate Kavacık Hastanesi’nin Medikal ve İdari Direktörlük görevini aktif bir şekilde günümüzde de sürdürmektedir. Bu görev kapsamında Nisan ayı itibari ile Medistate Kavacık Hastanesi başarılı bir ekip çalışması ile JCI (Joint Commission International) belgesi ile uluslararası hasta hizmetlerindeki kalite yolculuğunu tamamlamıştır.

Sosyal Faaliyetler alanında ise Sivil Toplum örgütlerinin Türkiye’deki etkinliğini bilerek 1995 yılında başkanlığını yaptığı Ankara Jinekoloji Derneğinin, Türk Jinekoloji Obstetrik Derneği haline gelmesi ve Türkiye’de mevcut tüm Kadın Doğum uzmanlarının bir çatı altında toplanması için ciddi uğraşlarda bulunmuş ve kurucu başkan olarak görev yapmıştır. Türk Jinekoloji Obstetrik Derneği bugün 44 ilde şubesi olan ve Türkiye’deki tüm Kadın Doğumcuları kucaklayan bir dernek olarak başarıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Prof. Dr. Oya GÖKMEN, Türkiye Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği’nin (TSRM) kuruluşu aşamasında aktif görev almıştır ve günümüzde de derneğin faaliyetlerinde Dernek Üyesi ve Etik Kurul Üyesi olarak yer almaktadır.

Prof. Dr. Oya GÖKMEN, 2007 yılında Tüm Kadın Lobisi altında kurulan TÜKAL’ın kuruluşunda rol almıştır ve günümüzde de yönetim kurulunda çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca Üniversiteli Kadınlar Derneği Kadın Konseyi gibi derneklerin toplumda kadın sorunlarına karşı duyarlılığının arttırılması amacıyla ülke çıkarlarına hizmet edecek eğitim ve lobicilik faaliyetleri için aktif görev yapmaktadır. Kadın sağlığı ile ilgili 2 Avrupa Birliği projesinde proje yöneticisi olarak çalışmalar yapmıştır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Oya Gökmen tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Yayınladığı Makaleler

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Oya Gökmen kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. O Gökmen ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Oya Gökmen için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. O Gökmen şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Oya Gökmen nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Oya Gökmen Medistate Kavacık Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Oya Gökmen hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Oya Gökmen Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. Nst, Ofis histeroskopi, Servikal koni biyopsisi, Ea(endometriyal ablasyon), Vajinismus tedavisi, Embriyo dondurma, Serviks biyopsisi, Hrt(hormon replasman tedavisi), Doğumda bradley yöntemi, Sistosel ve rektosel onarımı alanlarında hizmet veriyor ve Kısırlık / İnfertilite , Genital Organ Bozuklukları, Seksüel Gelişim Bozuklukları, Tüp Bebek, Hormonal Bozukluklar hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Oya Gökmen için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Oya Gökmen muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Oya Gökmen hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. O Gökmen ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Oya Gökmen hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. O Gökmen hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.