Prof. Dr. Orhan Ziylan

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - İstanbul
5.0

Nörojen Mesane, İşeme Bozuklukları, Varikosel

“Orhan hocaya 2012 Ekim ayında oğlum 8 aylıkken hipospadias ameliyatını yaptırdık.Bir çok başka prof....” Devamı

Prof. Dr. Orhan Ziylan

Prof. Dr. Orhan ZİYLAN, 22 Temmuz 1961 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 1972 yılında Halide Edip Adıvar İlkokulu’ndan, 1979 yılında ise Ankara Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin hemen ardından Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamış ve 1985 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1987-1993 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını yapmış ve Üroloji Uzmanı olmuştur. 1991-1992 yılları arasında 1 yıl süreyle University of Pennsylvania, Children’s Hospital of Philadelphia’da John Warner Duckett ile beraber Clinical Research Fellow olarak çalışma fırsatı bulmuştur.

1993 yılında Balmumcu Jandarma Bölge Komutanlığı’nda Dispanser Baştabip olarak askerlik vazifesini yerine getirmiştir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda 1997 yılında Doçent Doktor, 2005 yılında ise Profesör kadrosuna atanmıştır. Halen buradaki görevine devam etmekte olan Prof. Dr. Orhan ZİYLAN, İstanbul - Fatih’te bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

Prof. Dr. Orhan ZİYLAN, Türk Tabipler Birliği (TTB), Türk Üroloji Derneği (TÜD), American Urological Association (AUA), European Society for Pediatric Urology (ESPU) ve European Association of Urology (EAU) üyesi olup Türk Çocuk Ürolojisi Derneği’nde 1996 -2005 yılları arasında kurucu üyelik - genel sekreterlik, 2005-2007 yılları arasında başkanlık ve 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği görevlerini yerine getirmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmekte olan Prof. Dr. Orhan ZİYLAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Anabilim Dalı
Turgut Özal Cad. (Millet Cad.) Çapa Fatih/İstanbul
Hizmetler
Keratinin kan testi Kriyoablasyon Abdominal ultrasonografi İntravenöz pyelografi ( ivp ) İntravenöz ürografi Devamı
Randevu Hattı
Memorial Hizmet Hastanesi
Bahçelievler Mah. Güneş Sok. No: 2/4 Bahçelievler/İstanbul
Hizmetler
Keratinin kan testi Kriyoablasyon Abdominal ultrasonografi İntravenöz pyelografi ( ivp ) İntravenöz ürografi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Orhan ZİYLAN, 22 Temmuz 1961 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 1972 yılında Halide Edip Adıvar İlkokulu’ndan, 1979 yılında ise Ankara Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin hemen ardından Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamış ve 1985 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1987-1993 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını yapmış ve Üroloji Uzmanı olmuştur. 1991-1992 yılları arasında 1 yıl süreyle University of Pennsylvania, Children’s Hospital of Philadelphia’da John Warner Duckett ile beraber Clinical Research Fellow olarak çalışma fırsatı bulmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 13 Yıl

İlgi Alanları

Nörojen Mesane İşeme Bozuklukları Varikosel Üreterosel İnkontinans Devamı

Deneyimler

Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Anabilim Dalı (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 18 03

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
DE
Duy*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Orhan hocaya 2012 Ekim ayında oğlum 8 aylıkken hipospadias ameliyatını yaptırdık.Bir çok başka prof.e götürdük Orhan hocayı bulmadan önce.Bu ameliyatın zor olduğunu yapamayacaklarını söyleyen bile oldu.Çok üzüldük,çok yıprandık o süreçte.Ama ta ki Orhan hocayı tavsiye üzerine bulana kadar.İlk muayenede 2 ameliyat olabileceğini ve süreci bize açıklıkla anlattı.Ve ameliyat öncesi bize ameliyat sırasındaki duruma göre 1 ameliyatla da düzelme ihtimali olduğunu söyledi.Gercektende 4 saat süren ameliyatın ardından oğlumu tek ameliyat ile kurtardı.1 gece hastanede kaldık.Sonraki evde geçecek olan süreç biraz yıpratıcı ve dikkat gerektiren bir süreç.Takilan sondanin çıkmaması ve yerinden oynamaması önemli.12 gün sonda takili kaldı zor bir süreçti.Orhan hoca sayesinde geldi geçti çok şükür.Allah bin kere razı olsun,eline ayağına taş degdirmesin.Bu rahatsızlığı duyduğum herkese kesinlikle doktor aramamalari gerektiğini kesinlikle Orhan hocaya gitmelerini söylüyorum.

Sey*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Merhabalar hocam oğlum 1,5 yaşındayken polikistik böbrek tanısı koyuldu. Bir böbreğinde başlayan kistler diğer böbreğinde de oluştu. Genetik olduğunu da söylediler. Şuan oğlum 9 yaşında ileriye doğru diyaliz ve ya böbrek nakli gerekiyor diye söylediler. Sizin görüşlerinizi de almak isteriz.

SB
Suz*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

20 şubat 2021 tarihinde 11 aylık oğlumu hipospedias ameliyatı yaptırdık Orhan Bey’e.Oğlumun bu rahatsızlığını öğrendiğimiz andan itibaren çok araştırma yaptım ,çok endişelendim.Orhan Hocamızın başarılı operasyonlarını okuyunca kesinlikle çocuğumu sadece kendisine emanet edebileceğimi anladım.İyi ki Orhan Hocamızı tercih etmişim ki bu denli zor bir ameliyat bizim için normal sünnet operasyonu gibi geçti.Evet iyileşme süreci biraz uzun ,evladınız tabi ki biraz zorluk çekiyor sonuçta 3 saatlik bir ameliyat.Fakat Orhan Bey bu zor ameliyattaki riski gerçekten en aza indiriyor.Ameliyat sonrasında da whatsappdan hergün durmumuzu yüzyüze kontrollere gidene kadar takip ediyor.Günün hangi saati aklınıza ne takılırsa anında dönüş yapıp cevap veriyor.Gelelim ameliyat sürecine.Eğer sizde korku içerisinde araştırma yapıyorsanız; 1-İlk olarak Orhan Bey’e muayneye gidiyorsunuz.Size hastalığın ne derecede olduğunu kaç operasyon gerektiğini neler yapacağını güzelce anlatıyor ve eğer ameliyata karar veriyorsanız ameliyat günü planlanıyor.Genelde 10/18 aylıkken öneriyor ameliyatı 2- ameliyattan bir iki gün önce anestezi muaynesine gidiyorsunuz bir takım tahliller yapılıyor 3-ameliyat günü operasyon üç saate yakın sürüyor.1 gece hastanede yatıyorsunuz 4- ameliyatta bebeğinize katater takılıyor ve bu katater en az 1 hafta takılı kalıyor 5- ameliyatın ertesi günü doktor kontrole gelip pansuman yapıyor.ilaçları ve bakımı hakkında çok detaylı bilgilendirme yapıyor 6-taburcu olduktan sonra hergün bebeğinizin fotoğrafını istiyor ve whatsapp üzerinden değerlendirme yapıyor. 7- bir hafta sonra kontrole gidiyorsunu ve duruma göre katateri çıkartıyor. 8- sonraki kontrole 3 ay sonra gidiyorsunuz. Önemli notlar: Bu süreç bizim bebeğimizin durumuna göre yaşanmış bir süreçtir, sizin bebeğinizin burumuna göre tabiki ORhan Bey sizi yönlendirecektir.Bİraz fikir vermesi için ben bizim sürecimizi paylaşmak istedim.Katater çıktıktan sonra bebeğimiz hemen hemen normal hayatına geri döndü.Ağrı sızı daralma açılma vs yaşamadık.1 ay içerisinde de görüntüsü normal sünnetli bir pipi haline gelmişti.En zorlandığımız kısım Katater takılıyken çıkar çocuğumuz çeker enfeksiyon kapar vs kısmı olmuştu. Umarım araştırma yapan anne babalar için fikir veren bir yorum olmuştur.bu vesileyle Orhan Bey’e tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bu ay kontrolümüz var inşallah her şey yolundadır.

id
Ism*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Hipospadias hastalığını öğrendikten sonra araştırmaya başladık ameliyatın zorluğunu ve ilk müdahalenin ve ameliyatın ne kadar önemli olduğunu bu işi gerçekten ehli olan birinin yapmasının kesinlikle önemli olduğunu kavrayınca İzmir İstanbul Ankara vb.. gibi illerde doktor araştırmaya başladık..Seçtiklerimizden randevu alarak görüşmelere başladık..2 operasyon 3 operasyon diyen hocalar ameliyatın zorluğu görüntüsü vs.. içimiz iyice kararmaya başlamıştı ki..Allah Pof.Dr Orhan ZİYLAN hocamızı karşımıza çıkardı verdiği güven yaklaşım iyi niyetli telkinleri tecrübesi bilgisi mütevazılığı ve en önemlisi hemen hemen devamlı bu operasyonları yapması içimizi rahatlattı ve karar verip ameliyat gününü alarak ayrıldık..21 NİSAN 2018 de Hizmet Hastanesinde operasyonumuzu başarıyla gerçekleştirdi ve 1 gün sonra taburcu etti akabininde hergün telefon ve görüntülü mesajla oğlumuzu kontrol altında tuttu (şehirdışından geldiğimiz için çanakkale)..Herşey yolunda gitti ve oğlum gayet iyi ve sağlıklı şekilde bu hastalıktan 2.bir operasyona gerek kalmadan kurtuldu..Bu operasyonu gerçekleştirecekler muhakkak işin ehlini bulsun Orhan hocam gibi..Tekrar teşekkürler Hocam.

DY
Dem*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Merhabalar Orhan hocamız doğustan VUR tanısıyla doğan kızımın ameliyatını yaptı çok memnun kaldık gerek ilgisi ve profösyönelliğiyle mükkemel bir doktor...Benim kızıma umut oldu Allah incitmesin sağlıklı ömürler versin hocamıza isini hakkıyla yapan bir doktor...

KK
Küb*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Merhabalar. Orhan hocam 2.5 yaşındaki kızımın vur(böbrek reflüsü) yani idrar kaçağı ameliyatını gerçekleştirdi.cok başarılı geçti sonrasındada hicbir sorun yaşamadık. Yavrunuzu gözünüz kapalı teslim edebilirsiniz. Biz uzun uğraşlar sonucu orhan beyi tavsiye üzerine bulduk ve iyiki allah sizi karşımıza çıkarmış allah size uzun ömür versin hergun şükredip size dua ediyoruz Sizi çok seviyoruz orhan hocam. eylül yağmur kır ve annesi. ☺

GA
Gül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Hocamızın hakkında dile getirilen,yazılan tüm güzel yorumlara katılıyorum.Aynen anlatıldığı gibi bir profesör Allah razı olsun.

AK
Ayş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Doğuştan upj darlığı olan 8 aylık kızımıza ameliyat kararı verildikten sonra takibimizi yapan Ahmet Nayır hocamızın yönlendirmesi üzerine Orhan Ziylan hocamızın yanında bulduk kendimizi. Konuyu ele alışı, aileyi bilgilendirmesi ve 'ameliyat sonrası çocuğunuzu hemen kucağınıza alacaksınız' demesi bizi çok rahatlattı. Gerçekten de ameliyathane kapısından kucağımda bebeğimle çıktım. Hemen sonrasında yanımıza gelerek bize bilgi verişi, ilgisi, desteği, etik kurallara saygısı, işine bağlılığı, bebeğe olan özeni takdire şayan.Hastanede kaldığımız 3 gün süresince her sabah ve akşam yanımıza uğrayarak hem kontrollerini yaptı, hem sorularımızı yanıtladı. Başka hiç bir doktoru araştırmadığımız için hiç pişman değiliz. Doktorluğunun yanında insani desteği anlatmakla bitmez. Kızımızı gözümüz kapalı teslim ettik. Makamının hakkını veren nadir doktorlardan olduğu için ömür boyu duacısı olacağız.

EY
Emr*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 yıl önce

Öncelikle Merhabalar, yaklaşık 1.5 sene kadar önce başta www.doktorlarsitesi.com olmak üzere birçok sitede Hipospadias'la ve bu ameliyatı yapan doktorlarla ilgili araştırmalar yaptım. Çünkü oğlumun doğuştan böyle bir sorunu vardı. Araştırmalarımızın sonunda İstanbul'a gelerek randevu aldığımız doktorların hepsiyle görüştük. Aralarında eşime ve bana en güven vereni, içimize en sineni Orhan Bey oldu. Hem bu ameliyatı defalarca yapmış olması, konuya hakimiyeti oğlumuza ve bize karşı yaklaşım tarzı hem de durumu, yapılacak ameliyatı, risklerini net bir şekilde anlatması bizim çok hoşumuza gitti. Çünkü oğlumun hipospadias'ı ağırdı ve iki ameliyat gerekebilirdi. Oğlum 9. ayını bitirdikten sonra tekrar İstanbul'a geldik ve evladımızı Orhan Bey'e emanet ettik. Evvel Allah'ın izni sonra da Prof. Dr. Orhan Ziylan'ın tecrübesi ve başarısıyla 2. ameliyata gerek kalmadan oğlum sıhhatine kavuştu. Oğlumun ameliyatının üzerinden bir yıl geçti. Bugünlerde İstanbul'a gelmişken oğlumuzu Orhan Bey'e tekrar muayene ettirdik. Muayenede Orhan Bey'e de söylediğim gibi yaklaşık iki senelik bir babayım ve evladımı geçen sene buraya getirirken çok korkmuştum. Bu sefer gelirken rahattım çok şükür. Eşim ve ben iyi ki bu ameliyatı Prof. Dr. Orhan Ziylan'a yaptırmışız diye düşünüyoruz. Bu yazıyı benim gibi korku içinde araştırmalar yapan babalar ve anneler için yazmak istedim. Biz Orhan Bey'in yaptığı operasyondan, operasyon öncesi ve sonrası yaklaşımından ve ücret konusundaki anlayışından çok memnun kaldık. Aynı durumda olup da kara kara düşünenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Orhan Ziylan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Orhan Ziylan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Orhan Ziylan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Orhan Ziylan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741803

Prof. Dr. Orhan Ziylan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Orhan Ziylan Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Anabilim Dalı bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Orhan Ziylan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Orhan Ziylan Üroloji, Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Nörojen Mesane, İşeme Bozuklukları, Varikosel alanlarında hizmet veriyor ve Keratinin kan testi, Kriyoablasyon, Abdominal ultrasonografiKeratinin kan testi, Kriyoablasyon, Abdominal ultrasonografi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 18 03

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube