Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - İstanbul
5.0

Abdominoplasti, Cilt Hastalıkları, Burun Hastalıkları

5.0

“Ben oldukça tombuldum. Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı hem sosyal medyadan duydum hem de bir arkadaşım t...” Devamı

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın

Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN, Kerkük - Irak'ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Klondike Elementary School, lise öğrenimini Al-Sharkiye Lisesi'nde (Musul-Irak) bitirmiştir. 1991 yılında İstanbul Ünivesitesi İngilizce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1997 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1998-2004 yılları arasında ise Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda ihtisasını yaparak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN, pek çok mesleki kurs, eğitim ve sertifika programına katılmıştır bunlardan bazıları şöyledir;

ECFMG, Educational Commission for Foreign Medical Graduates sertifikasyonu (1998)

Mikrocerrahi kursu eğitim sertifikası - 58. Übungskurs für Mikrochirurgie der GefŠβe und Nerven Friedrich - Schiller - Universitat Jena ZertifikŠt 

Biyoistatistik Eğitim Kursu - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatisk bölümü (02.04.2003)

Cerrahi araştırma ve mikrocerrahi eğitim sertifikası, Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Cerrahi Araştırmalar Bilim Dalı (2001)

Türkiye El ve Üst Ekstremite Cerrahi Derneğin ‘'El Cerrahisi Uygulayıcı Yeterlik Sertifikası''

Çok iyi derecede İngilizce, Arapça, orta derecede Fransızca bilmekte olan Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN, Ataköy Acıbadem Hastanesi'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN Muayenehanesi
Bayıldım Cad.Vişnezade Mah.Balıklı Apt.No.14 K.1 D.5 Maçka Beşiktaş/İstanbul
Hizmetler
Lipoplasti Göğüs kası protezi Doku eksikliklerinin onarılması Dövme silme Işık dolgusu Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN, Kerkük - Irak'ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Klondike Elementary School, lise öğrenimini Al-Sharkiye Lisesi'nde (Musul-Irak) bitirmiştir. 1991 yılında İstanbul Ünivesitesi İngilizce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1997 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1998-2004 yılları arasında ise Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda ihtisasını yaparak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur. Devamı

İlgi Alanları

Abdominoplasti Cilt Hastalıkları Burun Hastalıkları Çene Problemleri Göğüs Estetiği Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BO
Ben*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Ben oldukça tombuldum. Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı hem sosyal medyadan duydum hem de bir arkadaşım tavsiye etmişti. Arkadaşım ameliyat olmuş ve çok memnun kalmıştı. En önemlisi de tabi ki yabancı ülkede iletişim. Doktorun son derece akıcı İngilizcesi var ve bu benim için çok önemli. Vücudumun pek çok yerine liposuction yapıldı. Aynı zamanda kalçama yağ transferi ile kalça büyütme ve bacak gerdirme yaptırdım. Hastane mükemmeldi. Hemşirelerden son derece memnun kaldım. Şuanda şişmiş patates gibi görünüyorum ☺ çünkü operasyona girdiğimin henüz 4.günü. Zaman içinde çok güzel olacak. Doktorumdan çok memnun kaldım. Daha ameliyat olalı birkaç gün olmasına rağmen sonucun harika olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Şimdiden bile görebiliyorum. En ufak bir sıkıntı olursa da doktorumun hemen müdahale edeceğini biliyorum, ona son derece güveniyorum. Dr. Karaaltın bana ekstra işlemler bile yaptı ve asla hiç bir ekstra ödeme aldırmadı. Onun için hasta memnuniyeti her şeyden öte. Operasyonun 4.günü ve sonuç muhteşem olacak. Biraz ağrım vardı ve bir gün fazla hastanede kalmak istedim. Doktorum derhal gerekli onayı verdi ve bana hiç bir ek ücret çıkarmadılar. Ağrılarım hafifleyene kadar hastanede kaldım. Doktor ve ekibinin ilk önceliği hastanın iyi hissetmesi. Doktoruma ve hastanede bana yardımcı olan hemşire Tuğçe’ye çok teşekkür etmek istiyorum. Tuğçe her an yardıma ve desteğe hazır bir melek gibiydi. Herkese çok çok sevgiler.

YS
Yaş*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Maalesef 4 yaşında, halk arasında fil hastalığı olarak bilinen ve sıklıkla bacak veya kollarda görülen, vücutta ödem ile kendini gösteren hastalığa yakalanmıştım. Lenf yolu damarlarımın tıkanmasından dolayı memleketimde gitmediğim doktor kalmamıştı. Bacaklarım, ayaklarım en az 3 misli şişti ve her geçen gün daha da kötüleşiyordu yavaş yavaş. Doktorlar ne olduğunu bilmiyorlar ve bu yüzden de tedavi edemiyorlardı. Sonuçta bana kesinlikle hastalığının tedavisi yok dediler. Hastalığımın ne olduğunu hatta adını bile Türkiye’ye gelince öğrendim. Ülkemde İŞİD in yaşattığı terör sebebiyle Suriye üzerinden Türkiye’ye geldiğimde değişen sadece hayat şartlarım olmadı en büyük sağlık sorunuma da çare bulabilme şansını yakaladım. İstanbul’da hastane yatağı üreten bir firmada çalışıyordum. Sağlık problemimden dolayı işimi kaybetmekle karşı karşıyaydım. Orada tanıştığım arkadaşlar bana rahatsızlığım ile ilgili doktor araştırmaya başladılar. Kıyafetlere sığamıyorum ve şişen bacakları yüzünden yürümede, normal yaşamımı sürdürmede ve her hareketimde sorun yaşıyordum. Bacaklarım gerçekten de bir fil bacağı gibiydi. Arkadaşlarım yaptıkları araştırmalar sonucunda Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın hocama ulaştılar. Kendisi ile tanışıp hikayemi anlattıktan sonra derhal ameliyatımı yapmayı kabul etti. O anki mutluluğumu anlatabilecek sözcük bulamıyorum. 12 Nisan 2017 tarihinde ameliyatım gerçekleşti. Eskiden çok zor yürüyordum, giyinemiyordum, is bulmada zorluk çekiyordum ve depresyondaydım. Dr. Karaaltın bana daha evvel yaşamadığım bir hayatı hediye etti. Benim hiçbir maddi gücüm yoktu. Dr. Karaaltın, hiç para gözetmeksizin ameliyatımı üstlendi. Onu unutmam mümkün değil. O benim hayatımı değiştirdi ve bana; yaşama dair ikinci bir şans verdi. Eğer tedavi olmasaydım hastalığım daha da ilerleyecek ve yataktan bile kalkamayacak seviyeye gelecektim. Türkçem müteşekkirliğimi anlatmaya yetmiyor. Onun yakınlığı ağabeyliği ve doktorluğu benim için en büyük şans oldu. O ve rüya ekibinden Allah razı olsun. Onun sihirli ellerini, kocaman yüreğini sevgi ve saygıyla öpüyorum.

MS
Mel*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

AdanaOsmaniyedekimüşteriminaramasıüzerineorayadahaevvelsattığımmakinanınkontrolvegenelbakımıiçingittim.Gittiğimdegüvenlikönlemiolanaparatlarısöktüm.Kontrolamaçlı,esasındakoymamgerekenyereparmağımıkoydum,çünkümakinanınbirayarınıyapmamgerekiyorduvetekyolubuydu.Makinada30mmçapında2adetmilvardı;onlarbaşveserçeparmağımıtamamenkaptılar.Herikiparmaktaunufakoldu.Neetnekemikbütünlüğükalmamıştı.Derhalparçalanmışparmaklarlaenyakınhastaneyegittik.Maalesefdoku,damarlarvekemiklertamamenzedelendiğiiçinparmaklarımıkaybettiğimiöğrendim.Yerinedikilmelerimümkündeğildi.Tümdünyamyıkılmıştı.Bubenimnasılbaşımagelebilirdi. DerhalplastikCerrahlarlagörüşmeyebaşladım.Manisa’dakicerrahlarınhepsibanaayakparmağımdanparmakalınıpelbaşparmağımadikilebileceğinisöyledilerfakat%80ameliyatınbaşarısızolmariskivardıveayakparmağımıdakaybedebilecektim.Buameliyatlarınbaşarıoranınerdeyse%20’ninbilealtındaidivebuistatistiğegöreameliyatriskinegiremedim.Tümumutlarımtükenmiştivehemmeslekihemdeözelhayatımdabenizorbirsüreçbekliyordu. TesadüfenBezmialemÜniversiteHastanesindeablamAslıSerterradyolojiuzmanıolarakçalışıyorduvekendisioradanProf.Dr.MehmetVeliKaraaltınhocamlailetişimegeçti.Mehmethocambanayaranındurumunugörmedim.Kapatmakgerekiyorsaeniyişekildekapatırızamaayakparmağınakliyapılabileceksedegelyapacağımdedi.Duyduklarımainanamadım.Oankiduygularımımutluluğumuanlatamam.Ümidininsanlariçinnekadarkıymetliolduğunuoananladım. Ameliyatımçokbaşarılıgeçtiveayakbaşparmağınyanındakiparmakalınıpsağelbaşparmağımadikildi.Mehmethocambenbunuyaparımdemiştiveyaptı.Bana’’Ameliyattansonrakendinisakınbırakma,buparmakçalışmayacaksenfiziktedaviileçalıştıracaksın.’’dedi Onunsözünüharfiyendinledim.Uzunvezorbirfiziktedavisürecindensonraparmağımkusursuzbirşekildeçalıştı.Şuandamesleğimdedeistediğimbaşarıyıyakaladım.Kazadanöncekendiicadım8makinevarkenşimdibusayı14’eçıktı. Elimdeşuanhiçbirproblemyokdahaönceyaptığımherşeyiyapıyorumsadeceyazımdahaevveldebozuktuşimdidahadabozuk☺amabenimiçinbununhiçbirönemiyok. Mehmethocamçokbaşarılıbirdoktorçokteşekkürediyorum.Hocamlayolumkesişmeseydielimasladüzelmeyecekti.Obenimhayatımıdeğiştirdi.Doktorluğununyanısıraçokiyimüthişbirinsan.Herzamankendisinemüteşekkirolacağım.Obenimhayatımınenbüyükşansı.Onaveharikaekibineçokteşekkürederim.

ST
Sha*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Ben vaser Lipuscuction ameliyatı oldum. Bunu sebebi; 4 doğumdan sonra her geçen yıl kilo almış olmamdı. Aslında her zaman oldukça ince ve zarif bir insandım. Genç yaşımda aldığım sorumluluklar, 4 evlat ve bir boşanma sonucunda eski görüntümden eser kalmamıştı. Bu sebeple kendim için ama sadece kendim için bir değişiklik yapmak istedim ve hayat sitilimi değiştirmeye karar verdim. Buna da önce kendi bedenimle başladım ve liposuction yaptırmaya karar verdim. Araştırmalarımı yaptıktan sonar Dr. Mehmet hocayı buldum. Derhal randevu aldım. Daha ilk gördüğümde tüm kafamdaki şüpheler gitti ve doktoruma karar verdim. Dr. Mehmet harikaydı. İstanbul’daki hastane muhteşemdi ve ameliyat sonrası bakım mükemmeldi. Bu ameliyatı İngiltere’de olmayı asla düşünmedim çünkü hem çok pahallı hem de hastanede sadece bir gece kalabiliyorsunuz ve ameliyat sonrası bakım oldukça yetersiz. Aradığım hizmet bu olamazdı. Türkiye’ye gidişim ve tüm ameliyat tecrübem oldukça akıcıydı hiç bir problem çıkmadı. Havalimanından karşılandım ve her konuda ekip yanımdaydı. Hastane son derece iyi ve hastalara yaklaşımı oldukça profesyonel. Lisanda sorun yaşamadım, hemşireler İngilizce konuşabiliyorlardı ama tabiki kanımca daha da geliştirebilirler? Doktorum ile ilk tanıştığımda ve vaser liposuction hakkında bana bilgi verdiğinde ona tamamiyle güven hissettim ve harika bir hizmet alacağıma emin oldum. İstanbul’dan İngiltere’ye döndüğümde herkes beni incelmiş buldu. Sonuçtan ben de şuana kadar çok memnunum, daha önümde 2-3 ay daha var ve vücudum ödemi attıkça daha da inceliyorum. Ameliyattan hemen sonra; Türkiye’de geçirdiğim ilk hafta ağrım vardı. Fakat ağrı kesicilerden dolayı çok hissetmedim ve zaten ağrı da gittikçe azaldı. 2. Haftanın sonunda hiçbir ağrı kalmadı, hatta sosyal yaşamıma bile geri dönebildim. Dr. Mehmet Karaaltın ve hastanedekiler harikaydılar. Hem ameliyat öncesi, ameliyatın kendisi ve hem de sonrası benim için çok iyi geçti. Beni Doktora yönlendiren firma sahibi Zahid bey sürekli ilgilendi ve emin ellerde olduğumu hissettirdi. Başarılı doktorumla her zaman başka yeni operasyonlara sıcak bakıyorum. Kendisi son derece düşünceli bir insan, beni ve beklentimi çok iyi anladı. Bu ameliyat kendime güvenimi daha da arttırdı. Keşke daha evvel yaptırsaymışım. Estetik cerrahiye ilgisi olan herkese bu ekibi önermek isterim.

IP
Ioa*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

2010'danberibacağımınboyutunukontrolaltındatutmakiçinfarklıterapilerdeniyorum.Başlangıçtamanuellenfatikdrenaj(MLD),presso-makinemasajı,bandajlama,kompresyonçoraplarıgibikonservatiftedavileriuyguladım,ancakhastalıkhızlageliştivebacağımyıldanyılabüyüyordu. Dörtyılönce,homeopati,akupunktur,biyoenerji,biofeedbacktedavisi,darbelimanyetikalantedavisi,elektro-ponksiyon,lazertedavisiiçerenalternatiftıbbıdenemeyebaşladım.Butedavileriyaparken,bacağımındahaiyitepkiverdiğivedahauzunsüregöreceliolaraksabitbirboyuttakalmayıbaşardığıgörülüyordu.Enflamatuarsüresinyavaşlamasınaveyereldoktorumunvücudumunalternatiftedavilereiyiyanıtverdiğiniilerisürmesinerağmen,zamanlabirikenaşırılenfsıvısısadecemasajveterapilerlekurtulmasızorfibrozisedönüştü. Bunedenle,bufibrozuortadankaldırmayayardımcıolacakvemümkünsetekraroluşmasınaizinvermeyecekbirçözümbulmayaçalıştım. LVAcerrahisihakkındabilgilereulaştımvedeğerlendirmeamacıylaİngiltere'debirdoktoragittim.Butürbirmüdahaleiçinuygundeğildim,ancakcerrahlar,tıbbibirliposuctionın,dokulardangelenaşırıyağmiktarındankurtulmakiçinbanayardımcıolabileceğindenbahsettiler(sağbacağımdaki4lt).Bukozmetikliposuctiondanfarklıydıvelenfatikdamarlarazararvermemekiçinbiruzmantarafındanyapılmalıydı.Konsültasyonaldığımdoktorlarbenimdurumumda,sonuçlarınlipoiçinçokiyiolmayabileceğinivebuameliyatıyapmayaistekliolmadıklarınıilerisürdüler. Kaybetmedenkazanılmayacağınıbildiğimdenpesetmedimvebutipameliyattadeneyimesahipbirdoktoraramayadevamettim.Türkiye'desağlıkhizmetiverenbirşirketbuldum.Onlarakendimlealakalıtıbbiraporlarımıgönderdim,ekipvakayıinceledivebulenfödemkonusundaoldukçatecrübelieniyidoktorubuldular:Dr.MehmetVeliKaraaltın. Dahaöncekideneyimlerimdensonra,aynıhikâyeyitekrarduymaktankorktuğumiçinkonsültasyonagittiğimdebirazşüpheciolduğumuitirafetmeliyim:“buprosedürsiziniçinuygundeğilvearaştırmayadevametmelisiniz”.Neyseki,gerçek,beklentileriminçokötesindeydi.Kliniğeilkgirdiğimandanitibarenprofesyonelvegüleryüzlüpersonelvedoktordanoluşanekipsayesindekendimimisafirperverbirortamdahissettim. Dr.Karaaltınilegörüştüğümde,hastalıköykümüanladıvelenfödemdurumundauyguladıklarıprosedürleriaçıkladı.Kendisiilegörüşürgörüşmezonagüvendimvelenfatikliposuctionyaptırmayakararverdim.Bununşimdiyekadaraldığımeniyikararlardanbiriolduğunakuvvetleinanıyorum.Dr.Karaaltın,buameliyatla2-3litreyağdokusundan(lenfdamarlarımiçintehlikeliolduğundantümfibrozuçıkaramazlardı)kurtulabileceğimivebacağımınboyutunun%50'denfazlaazalmayacağını,buprosedürproblemitedavietmediğiiçinzamaniçindetekrarşişebileceğiniaçıkçabelirtti.Dürüstlüğünügerçektentakdirettim.Başlangıçtanitibarenoluşabilecektümsakıncalarhakkındabenibilgilendirdi. Kasım2017'de,lenfatiklipoyaptırdımvebacağımçokiyiyanıtverdiğindendoktorunbeklentilerindendahaiyisonuçlaraldık.4katdahafazlayağdokusuçıkarmayıbaşardılar.Bacağımçokkolayiyileşiyordu.İnsizyondansonraçokküçükizlerkaldıvebacağımınboyutu,ameliyattansonrakiilk3ayiçindeneredeyse%50azaldı. Yaşadığımdeneyimbenimiçininanılmazdı.Doktorverüyaekibibusürecinkolaycaüstesindengelmemisağladı.Bununzorbirmüdahaleolduğununvesağbacağımınsolbacağımlaaynıboyutagelmesiiçinönümdeuzunbirsüreçolduğununfarkındayım.AmabenDr.Karaaltınveekibiilehedefimibaşarıylatamamlayacağındançokeminim.Gerçektenminnettarımveiyileşmemdekibüyükyardımvedestekleriiçintümekibeteşekküretmekistiyorum.

HT
Hal*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Herkese merhaba. Ben Bulgaristan ve Belçika’da estetik amaçlı iki burun ameliyati geçirdim. Her ikisi de devlet hastanesinde oldu. Burnumun büyük bir kısmını alıp geriye ufacik ve son derece deforme bir burun bıraktılar. Dr. Mehmet Veli Karaaltın; kaburgamdan kıkırdak alarak burnuma ekledi ve harika bir revize ameliyat gerçekleştirdi. Şimdi çok güzel bir burnum var ve sonunda çok mutluyum. Dr. Mehmet Veli Karaaltın ve ekibi en son teknolojiye sahipler. Hastahane mükemmeldi, 5 yıldızlı otel gibi ve oldukça modern. Aşırı bakım vardı. Bulgaristan ve Belçika’ya kıyasla hem doktordan hem de hastahaneden olağan dışı harika bir hizmet aldım. Artık yeni burnumla, görünüşümle son derece iyi hissediyorum. 3. Revize burun ameliyatımı olmadan önce Google da birçok araştırma yaptım. Dr. Karaaltın'ı buldum ve kendisiyle Londra’da tanıştım. Bu benim için kararımı verip ameliyat adına seyahate çıkmadan evvel iyi bir fırsattı. Kendisi hem eski hastalarını kontrol etmek hem de yeni hastaları ile bir araya gelmek için her ay düzenli olarak İngiltere’de klinik yapıyor. Onunla bir araya gelir gelmez yaptığı diğer ameliyat sonuçlarını gördüm ve kendisine büyük güven duydum. Hem o, hem ekibi ne yapmaları gerektiğini çok iyi biliyorlar ve son derece profesyoneller. Lisan asla bir problem değil. Türkiye’ye güvenebilirsiniz. Hasta bakim seviyesi son derece yüksek. Ameliyatım beni sonunda kendimle huzura kavuşturdu. Artık kendime güveniyorum. Diğer sağlık acentaları gibi sonradan bana hiçbir ek masraf çıkarılmadı. Hangi ücret üzerinden anlaşmışsak o ücreti ödedim. Bu konuda son derece profesyoneller. Evvelki burun ameliyatlarımda doktor ve hastane için sadece bir müşteri, bir rakamdım. Fakat Dr. Mehmet Veli Karaaltın ve ekibi aileden biri gibi hissetmemi sağladı. İleride başka estetik estetik ameliyat ihtiyacım olursa kesinlikle aynı doktor ve ekibe gelmeyi planlıyorum. Muhteşem sonuç ve misafir perverliginiz için çok teşekkür ederim.

KD
Kay*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Ben bedenime oranla büyük olan göbeğimden ve etrafındaki yağlardan kurtulmak istedim. Aynı zamanda da arkadaşım ameliyat olmak için aynı doktor Mehmet Veli Karaaltın’a geliyordu. Ben de onunla Turkiye’ye gelip beraber ameliyat olmak istedim ve bu şekilde kararımı verdim. Arkadaşımın en iyi doktoru zaten araştırıp bulduğuna emindim. Bu sebeple de göbek, etrafı ve bel bölgemden liposuction ameliyati oldum. Dürüst olmak gerekirse sonrasında biraz ağrınız oluyor. Sizinle havalimanından itibaren ki deneyimimi paylaşmak istiyorum; İlk gün hava limanına vardık ve bizi cok hoş bir bayan karşılayarak transfer aracımıza kadar eşlik etti. Hastaneye vardık. Hastane genel anlamda harika fakat biz hastaneye vardığımızda saat biraz geç olmuştu ve tercümanlar mesailerini bitirmişlerdi. Bu sebeple lisanda cok kısa süreli problem yaşadık ama güler yüzlü ekip derhal yardımcı oldu ve sorun yaşamadan arkadasimla hasta odalarımıza girdik. Odalar hasta konforu odaklı, hemşireler de anlayışlı ve zevkiydiler. Dr. Karaaltın muhteşem iyi bir doktor. Onu daha sıklıkla görmek isterim. Ameliyat sonrası bakım iyi. İlerde tekrar geleceğim çünkü çocuk doğurduktan sonra meme küçültme ameliyatı yaptırmayı planlıyorum. En avantajlı kısım da doktor sıklıkla Londra’ya geliyor ve kontrol için sizi görebiliyor. Ayrıca İngiltere'de ameliyat sonrası tıbbi yardım ekibi var. Bu da İngiltere’den gelen hastalar için harika bir fırsat. Doktorum! size ve misafirperverliginize büyük tesekkürlerimi sunarım. Londra’da sizi göreceğim. Tüm ekip beni güvende hissettirdi ve çok tatlılar. Bu ekibi herkese önermek isterim.

SR
Sof*** R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Burun ameliyatı olmaya tam 3 yıl evvel karar vermiştim. Fakat ameliyat İngiltere’de oldukça pahallıydı ve hükumetin sağlık ödemesine de girmiyordu. Burnum genişliyor ve oldukça ağrıyordu. Bu beraberinde sinüslerimin de rahatsızlanmasına sebep oldu. Kışlar benim için oldukça acılı geçiyordu ki geçtiğimiz kış tam bir felaketti ve artık bana yeter dedirtti. İşte o zaman burnumu düzeltebilecek özel doktor ve klinikleri araştırmaya başladım. Öncelikle kendi ülkemdeki, yakınımdaki lokal kliniklere baktım ve 2 ayrı doktor bularak onlardan randevu aldım. İki doktor da asla bana ne istediğimi sormadı, sadece bana ne yapacaklarını anlattılar. İçime sinmemişti. Üçüncü bir klinikle görüştüm. Kliniğin sahibi bana Türkiye'den Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı önerdi ve operasyonunun maliyeti nerdeyse İngiltere ile kıyasla yarı yarıyaydı. Buna eklemek istediğim bir konu daha var; o da ilk görüştüğüm her iki doktor da eski tradisyonel yöntemleri kullanırken Dr. Karaaltın; 3D modelleme yani 3 boyut sistemini kullanarak burnumu çözümlemişti. “3D modelleme” hekimlerin biz hastalara kişisel bir cerrahi hazırlık ile yaklaşımlarını mümkün kıldığından “3 Boyut” teknolojisinin baş ve boyun bölgesindeki zorlu cerrahi işlemler için güçlü bir araç. Ayrıca burnum Piezzo teknolojisi denilen özel laser sistemi ile kırılmadan düzeltildi. Bu şekilde hem kırık olmadı, hem iyileşme daha hızlı oldu hem de çürük ve şişlik minimuma indi. Ağrım hiç olmadı. Hatta Dr. Karaaltın bugüne kadar diğer doktorların koyamadığı teşhisi koyarak burun eti problemimi de ortaya çıkardı. Yaptığı ameliyatla bunu da düzeltti ve evdeki kedimden dolayı son 8 senedir aldığım alerji haplarını artık çöpe atabileceğim. Dr. Dr. Karaaltın İngiltere’de görmediğim teknolojileri kullanıyor. Doktorumla ilk önce telefonda tanıştım. O kadar çok kafamda soru vardı ki; İngiltere’deki firma, hocamla bana telefon görüşmesi ayarladı. Sonra da kendisi Londra’ya geldiğinde birebir tanıştım. İlk hatırladığım klinikte muayene odasına girdiğimde, hoca ayağı kalktı, elimi sıktı ve oturacağım yere kadar bana eşlik etti. Bu davranışını son derece centilmence bulmuştum. İlk defa bir doktor bana ne yapacağını değil, benim ne istediğimi bana sordu. Diğer doktorların tersine bana kendimi ifade edebilme şansı verdi. Benimle doktor egosu ile iki yabancı gibi değil de, sanki iki arkadaşmışız gibi konuştu. Zaten hocayı görür görmez ameliyatımı ona olacağımın kararını o dakika verdim. Şimdi, ameliyatımı olalı 4 gün geçti. Tüm bu deneyim benim için tamamen yeni idi. En başından itibaren, havalimanından transfer, otel, hastane, hemşireler herkes tamamıyle harikaydı. Ameliyattan uyandığımda son derece duygusal bir an yaşadım. Annemle video görüşmesi yaparken ağlamaya başladım ve bir anda hemşire odama girdi bana sarıldı ve anneme merak etmemesini söyledi. Annemin içi nasıl rahat etti anlatamam. Ben yalnız değildim. Bu davranış beni çok mutlu etti. Yine asla unutmayacağım diğer anım da, gene ameliyattan çıktıktan sonra ilk yemeğimde kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyordum. Hemşire bana, bir anne gibi çorbamı kaşık kaşık içirdi. O anki hemşirenin bana hissettirdiği duygular benim için tamamiyle paha biçilemezdi. Bu arada operasyon sonrası hiç ağrım veya sızım olmadı. Sadece burun içindeki kanın kuruması sizi rahatsız ediyor, ama o da problem değil çünkü otel hemen hastanenin karşısında ve doktor ya da hemşireler size her zaman yardımcı oluyorlar. Yazımı okuyan hasta adaylarına sesleniyorum; Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı herkese tavsiye ederim. O ve ekibi çok iyi. Bu ameliyatı ona olmak bu güne kadar aldığım en doğru karardı. Lütfen Türkiye’ye gelmekte tereddüt etmeyin. İstanbul çok güzel bir şehir. Ayasofya ve Sultan Ahmet Camii’ne gittim. Ortaköy'de eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde geleneksel Türk kahvesini içtim. Gelecek yıl bu büyüleyici şehre kesin ailem ile geri geleceğim. Not: kimse yüzünüzdeki morluk veya burunuzdaki alçıya da garip bakmıyor

SM
She*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Hikayemi sizinle paylaşmak istiyorum. Daha evvel Atkins diyeti yapmıştım. Yaklaşık 45 kilo verdim. Hâlâ kendime inanamıyorum. Oldukça iyi kilo kaybettim fakat kilolarım tekrar geri gelmeye başladı. Bunun üzerine mide kelepçesi yaptırmaya karar verdim. Böylelikle 109 kilodan 74 kiloya düştüm. 2007 yılında, kelepçe yerinden oynadı ve kaydı. Bu yüzden doktorlar almak zorunda kaldılar. 6 ay sonra tekrar kilolarım artmaya başladı ve tekrar 2. mide kelepçesi için ameliyat oldum. En sonunda kilom sabitlendi. Maalesef obesite bizim ailemizde genetik. Sonrasında estetik ameliyatlarımı olmaya karar verdim. Dr. Mehmet Veli Karaaltın’ı internet vasıtasıyla buldum. Önce yüz ve kol germe, yüze yağ transferi yaptırdım. Bu iki ameliyat da bir seferde yapılamayacak kadar uzun sürdüğünden; iki ameliyat arası 10 gün ara verdik, yani 2 seansta bu ameliyatları oldum. Şimdi tekrar ikinci kez Türkiye’ye geliyorum. Bu gelişimde boyun ve bacak germe ile yine yüzüme ve kalçama yağ transferi yaptırdım. Ameliyatlardan evvel derim avuçlanacak kadar sarkıktı. Oldukça çirkin gözüküyordu. Şimdi 30’larında görünüyorum. Kimse gerçek yaşımı tahmin edemiyor. Doktorumun yüzüme yaptığı en son yağ enjeksiyonu ile yüzüm tam oturdu ve son derece genç bir görüntüm var. Cildim 30 lu yaşlarımda bile bu kadar enerjik değildi. Dr. Karaaltın’dan o kadar memnun kaldım ki 5 arkadaşımı daha kendisine getirdim. Hastane ve olanakları, hemşireler hepsi çok iyi, tertemiz her şey. İnsanlar cana yakın ve her zaman yardımcı. İstanbul öyle bir tarihi şehir ki asla bir hafta bu güzel şehri keşfetmeye yetmez. Yeni hastalara en önemli tavsiyem ameliyatlarına karar vermeden evvel gerçekten bu ameliyatlara kafalarında hazır hissetmeliler. Doğru zaman o zaman. Esasında ben cildimi yarayla değiş tokuş yaptım. Yara izini sarkık bir cilde tercih ediyorum. Gerekirse doktorum lazer, hücre spreyi, kok hücre tedavileri ile yara izini tedavi de ediyor ama ya yara izlerim kayboluyor ya da benim gözüm onlara alışıyor? Aynı zamanda ameliyat sonrası bakım da çok iyi. Sonrasında sürekli hastanede kontrolleriniz devam ediyor. Çok iyi bir hizmet mantalitesi ve disiplini var. Hastanenin karşısı otel dolu ve tüm bunların hepsi şehir merkezinde yani şehrin göbeğinde. Doktor tek kelimeyle mükemmel. Her zaman içinizi rahatlatıyor, panik olmuyorsunuz, arkadaşça yaklaşımı. Ben onu internette buldum ve benim kendim için bu hayatta yaptığım en büyük keşifti. Hocanın ameliyat yeteneği çok üstün. Kendisi ve kendisi gibi olan ekibi gayet profesyoneller. Para asla onun için ön planda değil, en öncelikli her zaman hastası onun için ki bu zamanda bunu bulmak zor. Emin ellerdesiniz. Herkes ile de seve seve tüm ameliyat deneyimimi paylaşabilirim. Arzu edenler doktorumuz aracılığı ile benimle iletişime geçebilir. Çok teşekkürler

HE
Hal*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Ben 25 yaşında hayatla ilgili tüm ümidini kaybetmiş bir gençtim. Evliydim ve işimi kaybedeceğim için hem eşime destek olamayacağım hem de sağlık durumumdan dolayı tekrar iş bulamayacağım için büyük karamsarlık yaşıyordum. Çocuğum, sorumluluklarım ve sağlık durumum bir karabasan gibi üstüme çökmüştü. İş yerinde bana her türlü mobbingi uyguluyorlardı işi bırakmam için. Yolum Mehmet hocam ile kesiştiğinde o bana öyle bir ümit ve yaşam sevinci verdi ki bunu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Ameliyatım 15 saat sürdü. Ameliyattan uyandığım ilk an koluma baktım. Yerinde duruyordu. Kurtarmışlardı. O anki mutluluğumu ifade edebilecek doğru kelimeyi bulamam. 3 Hafta sonra kontrol için röntgene gittim. O sırada orta parmağımı kıpırdatabildiğimi gördüğümde mutluluktan ağladım. Bacağımdan damar ve deri alıp kolumda tümörün çıkarıldığı yeri kapattılar. Şuan hayatıma bunlar başıma hiç gelmemişçesine sağlıklı devam ediyorum. Değişen ne mi oldu, bu esnada işimi kaybettim fakat tekrar sağlığıma kavuşunca ufak ufak kendi işimi yapmaya başladım ve şimdi güzel bir evim, kendime ait işim ve aileme özellikle küçük meleği kızıma sunabileceğim bir gelecek var. Ameliyattan sonra hayata bakış açım değişti. Kendimi başka hastaların yardımına adadım. Lösemili çocuklar için gönüllü çalışıyorum. Çünkü Mehmet hocam bana, bir insanın dokunuşu ile başka bir insanın hayatının nasıl değişebileceğini gösterdi. Sadece elim ve kolum kesilmekten kurtulmadı, geleceğim tüm hayatım kurtuldu. Canım hocama ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunarım.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın Prof. Dr. Mehmet Veli KARAALTIN Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanıdır. Abdominoplasti, Cilt Hastalıkları, Burun Hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Lipoplasti, Göğüs kası protezi, Doku eksikliklerinin onarılması hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube