Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz

Üroloji - Ankara
5.0

Androloji, Böbrek Kanseri, Böbrek Kanseri Ve Tedavisi

“Güleryüzlü, bilgili ve ilgili, sizi dikkatle dinliyor, hemen bir ultrasonla bakalım diyerek üşenmede...” Devamı

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz

Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ, 1965 yılında Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde bitirdikten sonra 1982 yılında ÖSS’da Türkiye 24.sü olarak  Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitiminini Tübitak bursu ile 7. olarak tamamlayarak 1988 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1995 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık eğitimi sırasında Amerika’da tıp eğimi görmek için FMG 1 ve USML 2   sınavlarını geçmiştir.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1995 yılında Elazığ Asker Hastanesi'ne tayin olmuş olan Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ, 1997 yılında Ankara GATA Üroloji Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçentlik görevne başlamıştır. 2001 yılı boyunca ise bir sene Londra’da Institute of Urology, University Collage of London’da ve Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde "Çocuk ve erişkinde üriner sistem onarım cerrahisi" konusunda klinik izlem ve araştırma yapmak amacıyla bulunmuştur. 2002 yılında Doçenti ve 2009 yılında ise Profesör kadrosuna yükselmiştir. 2007-2012 yılları arasında GATA Androlojik Cerrahi Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2011 yılında ise yurt dışında kursa katılarak Robot Cerrahı Sertifikasını almıştır.

Mayıs 2012'de emekli olmuş olan Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ, Ağustos 2012 tarihinden Eylül 2013 tarihine kadar Kıbrıs Lefkoşe’deki Yakın Doğu Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Daha sonra 3 sene süreyle İstanbul'da bulunan özel hastanelerde çalışmalar yaptıktan sonra Ankara'ya dönmüş ve mesleki çalışmalarına Özel Medical Park Ankara Hastanesi'nde devam etmektedir.

Kapalı böbrek ameliyatı, idrar yolu darlık tedavisi ameliyatları, mutluluk çubuğu ve idrar yolu tutma cihazı takılması ve her türlü kapalı ve açık prostat cerrahisi ameliyatları Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ'ın özellikle yapmış olduğu ameliyatlardır. Ayrıca 1 yıl İngiltere’de kaldığı süre boyunca Çocuk Üroloji’si Fellow’u olarak Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde çalışmalarda bulunurken Çocuk Üroloğu Mr. Cuckow ile özel sektörde ameliyatlara katılma fırsatına sahip olmuştur. Ancak Sağlık Bakanlığı’na başvurarak Çocuk Üroloğu Sertifikası alamamıştır. Androloji ve Üriner Sistem Taş Hastalığı yoğunlukla ilgilendiği alanlar olmakla birlikte Rekonstruktif Üroloji ve Üroonkoloji de son iki yılda en çok ilgilendiği alanlardan olmuştur. Tüm bunların yanı sıra kendisi, Laparoskopik Kist Ameliyatı, Surrenelektomi ve Nefrektomi yapabilecek kadar iyi laparoskopi cerrahi tecrübesine sahiptir. Evli ve iki kız çocuk babası olan Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ, iyi derece İngilizce ve orta derecede Rusça bilmektedir.

Özel Medical Park Ankara Hastanesi
Kent Koop Mah. 1868. Sok. No:15 Batıkent Yenimahalle/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
İdrar kaçırma ameliyatları İdrar kaçırma tedavileri Mesane taşı (açık cerrahi) Mesane taşı (perkütan) Mesane taşı (sistoskoik) Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) İkram Oyun Odası Vale Sgk Anlaşmalı Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Mehmet Lütfü TAHMAZ, 1965 yılında Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde bitirdikten sonra 1982 yılında ÖSS’da Türkiye 24.sü olarak  Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitiminini Tübitak bursu ile 7. olarak tamamlayarak 1988 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1995 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık eğitimi sırasında Amerika’da tıp eğimi görmek için FMG 1 ve USML 2   sınavlarını geçmiştir. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Androloji Böbrek Kanseri Böbrek Kanseri Ve Tedavisi BPH (Benign Prostat Hiperplazisi / Prostat Büyümesi) Büyük mesane tümörlerinde TUR (MT) deneyimi Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 68 36

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
İK
İbr*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Güleryüzlü, bilgili ve ilgili, sizi dikkatle dinliyor, hemen bir ultrasonla bakalım diyerek üşenmeden odasında ultrasonunuzu yapıyor, teşhisi koyup tedaviyi belirleyip ilaç raporunuzu yazıp reçetenizi vererek mutlu mesut gönderiyor; mesleğinin ehli olduğu verdiği tedavilerin sonucundan belli, daha ne olsun?

AG
Abd*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

sizinle bir prof. gibi değil samimi bi arkadaş gibi konuşuyor ilgisi alakası gerçekten son derece güzel

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Esr*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Mükemmel bir doktor bölümündeki uzmanlığının yanında insanlığı sevecen davranışı herşiyle harika biri eşimi ameliyat etti tedavi süresince ve sonrasında hertürlü yardımcı oldu allah razı olsun onun sayesinde şuan eşim çok iyi ,iyiki rabbim onu karışımıza çıkardı bizim için büyük bir şanstı

ZE
Zoz*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Soruma daha yanıt vermedi ama yorumlardan hastalara cevap veriyor teşekürler

HK
Hal*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Kendisini anne'min rahatsızlığı dolayısı ile tanıdım.İlgisi, alakası ve mütevazı kişiliği ile mükemmel bir hekim. Mehmet Lütfü bey'e meslek hayatında başarıları'nın devamını dilerim.

Hal*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Mesanede taşın var. Prostatın var. Açık ameliyat olacaksın dediler. Yakınımdaki hastanede çalışıyormuş gittim. Hepsini kapalı ameliyatla halletti. Çok da samimi bir doktor. Lütfü bey'i tavsiye ediyorum.

Mes*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Beni idrar kaçırma sıkıntımdan kurtaran doktorum Mehmet Lütfü bey oldu. Hayatımı berbat eden bu dertten güzel bir ameliyatla kurtuldum. Allah razı olsun. Hep dualarımda.

AA
Ahm*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Beni Lütfü bey'e akrabam olan bir doktor yönlendirdi. İdrar yapma sıkıntım vardı. Bir çok operasyon geçirmiştim. Olduğum ameliyatlardan sonra idrar yolum daralmıştı. 2 Özel ameliyatla şimdi sağlığım iyi durumda, kontrollerime gidiyorum bana abisi gibi yakın davranıyor. Allah ilmini arttırsın.

BA
Bur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Hastalığım başladığında bir çok doktora gittim. Hepsi mesane tümörünün mesanemin alınması ile tedavisini söyledi. Lütfü bey'i bir arkadaşım tavsiye etti. Kendisi özellikle ilgili ve bilgili bir doktor. Bana hastalığımı baştan anlattı. Kapalı olarak tümörü aldı ve istersem mesanemin yerinde kalabileceğini söyledi. Şimdi tedavim ediyor. Ama bu yolu bana gösteren ve tedavim boyunca ilgisini eksik etmeyen doktoruma teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116836

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz Özel Medical Park Ankara Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz Üroloji uzmanıdır. Androloji, Böbrek Kanseri, Böbrek Kanseri Ve Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve İdrar kaçırma ameliyatları, İdrar kaçırma tedavileri, Mesane taşı (açık cerrahi) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube