.Z
Soru Sahibi
14 Nisan 2020 08:45

İdrar Güçlüğü hk.

Hocam merhaba yaşım 60 Ocak ayında Üroloğa gitmiştim.PSA normal Prostatım 36 cc İdrar güçlüğü yapsada Ultrasyonda Rezidü kalan idrar yok.Üroflow Testine göre İdrar yapma ortalama akış12 İdrarımı bazı günler akış hızı kuvveti çapı sınıra yakın olsada biraz daha rahat yapıyorum.Bazen idrar güçlüğü şeklinde beklemeli kalkmayıp 5 dakika içinde beklemeli aralıklarla 3 kerede sonuncusunda sonu damlamalı yapıp kalkıyorum.İdar kalmadığını hissedip kalkıyorum.Her gün 2.litre Su içiyorum.Hocam sorum İdrarımı bazen rahat bazen idrar güçlüğü şeklinde 3 defada bitirmedeki uyumsuzluk nedeni ne olabilir.?Bende Huzursuz Bağırsak İBS.problemi var onunla ilgili olabilirmi?İyi çalışmalar dilerim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Prostat çok büyük olmasada çıkım direncini artırıp mesanedeki yüzey alanını reseptör sayısını ve algıyı artırıyor Alfa bloker tarzı ilaç kullanmıyorsanız kullanın Basınç düşer Algı azalır İşeme daha iyi olur Cardura 4 mg XL günde bir tok öneririm

14 Nisan 2020 13:29
.Z
Soru Sahibi

Hocam, benim için çok değerli görüşünüz için teşekkür ederim.4 yıl düzenli kullanarak faydasını gördüğüm Xatral XL 10 mg. kullanmıştım.Orta düzey Böbrek yetmezliğim ve Yüksek Tansiyonum var.Tensinor 50mg.ilave Delix 5 mg. eklendiğinde o zaman Nefrologum Üroloğa sorarak Xatralı bir dönem bırakalım sorun olursa devam ederiz demişti 3 yıldan beri İdrarımı rahat yapabiliyordum.Hocam Hastalıklarımı dikkate alarak Cardura 4mg XL etkileri bakımından Xatraldan daha etkilimidir.Nefroloğum Cardura başlarsam muhtemelen sabah 50 mg. Tensinora devam akşamları aldığım Delixi bıraktıracaktır.Bu konudaki görüşünüzü son kez öğrenmek mümkünmüdür.İyi çalışmalar.

15 Nisan 2020 10:41

Cardura yı 8 mg alın Tensinoru bırakın Deliks alı derim

15 Nisan 2020 13:46
Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz Üroloji

Yazar toplam 108 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ates basmasi Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
Idrar hissi Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
pataloji sonucu Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
omepa Q10 Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
İdrar Güçlüğü hk. Prof. Dr. Mehmet Lütfü Tahmaz
Facebook Twitter Instagram Youtube