Prof. Dr. İbrahim Esinler, Ankara, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. İbrahim Esinler

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite - Ankara

Kısırlık / İnfertilite , Kadın Hastalıkları (Jinekoloji), Tüp Bebek

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi (2)

Mesnevi Sok. 25/9  Çankaya, Ankara
Prof.Dr. İbrahim Esinler Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit
Hacettepe Ünv. Tıp Fakültesi Hst. 06230  Altındağ, Ankara
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İbrahim Esinler Hakkında

İbrahim Esinler Kimdir?

1974 yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Denizli’de tamamladı. 1991 yılında İzmir Fen Lisesini bitirdikten sonra Türkiye 64. olarak Hacettepe Üniversitesi (H.Ü.) Tıp Fakültesi İngilizce Bölümüne girdi.  Aynı yıl Türkiye İş Bankası Altın Genç ödülünü aldı. 6 yıllık tıp eğitimini döneminde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından verilen özel başarı bursunu aldı. 1996 yılında Prof. Dr. Şeref Zileli, Yılın Başarılı Öğrencisi Ödülü kazandı. 1998 yılında tıp doktoru oldu.

1998 Eylül Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) Klinik ve Preklinik puanlarına göre Türkiye 4.’sü olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'ında araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

2003 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 2004 yılında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da uzman olarak çalıştı. 2005 yılında 6 ay süre ile H.Ü. Üremeye Yardımcı Teknikler (ÜYT) merkezinde çalıştı ve ÜYT klinisyen sertifikası aldı. 12 aylık askerlik görevini Eskişehir Hava Hastanesinde tamamladı. Kasım 2006 tarihinde H.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da öğretim görevlisi olarak göreve başladı.

2006-2009 tarihleri arasında Avrupa Üreme Tıbbı ve Kısırlık Cemiyeti (European Society of Human Reproduction and Embryology  (ESHRE)) tarafından onaylanan üst ihtisas eğitimini tamamlayarak Üreme Endokrinolojisi ve Kısırlık uzmanı ünvanını aldı.

Aralık 2009 tarihinde Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı. Nisan 2010 yılında Doçentlik ünvanını kazandı. Halen H.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da çalışmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Esinler Kadın Hastalıkları ve Doğum-Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler) Uzmanı olan Op. Dr. Deniz Esinler ile evlidir. Eren (2005 doğumlu) ve Ege (2014 doğumlu) isimli 2 çocuk babasıdır. 

Fertility and Sterility, Human Reproduction, Reproductive Biomedicine Online, American Journal of Reproductive Immunology, Archives of Gynecology and Obstetrics, Gynecologic and Obstetric Investigation, International Journal of Gynecology and Obstetrics, Journal of Perinatal Medicine, The Journal of Obstetrics and Gynaecology Research, European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology, Hypertension in Pregnancy, The Australian and New Zealand Journal of Obstetrics and Gynaecology gibi saygın yurt dışı dergilerin hakemliğini yapmaktadır.

Özel olarak ilgilendiği ve çalıştığı konular:

Kısırlık (Kadına ve erkeğe ait nedenler, açıklanamayan kısırlık vb.), yumurtlatma tedavileri, aşılama, tüp bebek (Yumurtlatma, yumurta toplama, embriyo transferi vb.), tekrarlayan gebelik kayıpları (düşükleri), endometriozis, endometrioma (çikolata kisti), polikistik over sendromu (PCOS), aşırı kıllanma, adet görmeme, doğuştan rahim sakatlıkları (çift rahim, küçük rahim, rahim içi perde vb.), endokrin problemleri, idrar kaçırma ameliyatları, miyomektomi (rahimden miyom çıkarma), vajinal histerektomi (rahmin vajinal olarak alttan çıkarılması), sistosel onarımı (sarkmış olan idrar torbasının düzeltilmesi), rektosel onarımı (sarkmış olan rektumun düzeltilmesi) ve sakrospinöz ligament fiksasyonu (sarkmış olan organların daha yukarıda olan sert bir ligamente asılması). Kapalı ameliyat yöntemleri: Laparoskopik rahim alınması (Histerektomi), laparoskopik supraservikal histerektomi, ileri seviye endometriozisin laparoskopik cerrahi tedavisi, laparoskopik miyomektomi, idrar kaçırma için laparoskopik cerrahiler (BURCH vb.), laparoskopik pelvik taban tamiri, laparoskopik ovarian cerrahiler (yumurtalık kistlerinin çıkarılması vb.), sürekli kasık ağrısı için laparoskopik cerrahiler (Presakral nörektomi), laparoskopik sakrohisterokolpopeksi (rahmin sakral kemiğe mesh kullanarak asılması), historoskopik cerrahiler.

Yurt dışı deneyimi:

Amerika Birleşik Devletlerinde EastRidge Hastanesi (Dr. C.Y.Liu (2000 yılında Avrupa Jinekolojik Endoskopi Cemiyeti tarafından dünyanın en başarılı jinekolojik endoskopisti ödülünü almıştır), Chattanooga, Tennessee ve Nortside Hastanesi (Prof. Dr. Ceana Nezhat), Atlanta, Georgia da Nisan 2008-Ağustos 2008 tarihleri arasında Jinekolojik İleri Düzey Endoskopik Cerrahi eğitimi aldı.

-Laparoskopik histerektomi

-Laparoskopik supraservikal histerektomi

-İleri seviye endometriozisin laparoskopik cerrahi tedavisi

-Laparoskopik miyomektomi

-İdrar kaçırma için laparoskopik cerrahiler (BURCH vb.)

-Laparoskopik pelvik taban rekonstrüksiyonu

-Laparoskopik ovarian cerrahiler (yumurtalık kistlerinin çıkarılması (Çikolata, Dermoid, basit kistler vb.))

-Kronik pelvik ağrı için laparoskopik cerrahiler

-Histeroskopik cerrahiler

-Robotik cerrahi

Sertifikaları:

1. Laparoskopi Sertifikası (Sertifika No–731)

2. Ultrasonografi Sertifikası

3. Üreme Tıbbı ve Kısırlık Yan Dal Üst İhtisas Uzmanlığı (Avrupa Üreme Tıbbı ve Kısırlık Cemiyeti (European Society of Human Reproduction and Embryology  (ESHRE) tarafından onaylı)

4. Tüp Bebek Sertifikası-Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitim Sertifikası, (Sertifika No-KDU–000222–2005–047), 2005

5. İleri Düzey Operatif Laparoskopi-Histeroskopi Sertifikası (Advanced Operative Laparoscopy-Hysteroscopy), Chattanooga-Tenneessee/USA Women’s Laser Center, Amerika Birleşik Devletleri, 2008

6. Robotik Cerrahi Sertifikası, CME akredite, (Las Vegas/Amerika Birleşik Devletleri, 2010)

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kısırlık / İnfertilite
 • Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)
 • Tüp Bebek
 • İdrar Kaçırma (üriner inkontinans)
 • Tekrarlayan Düşük
Tedaviler
 • İdrar kaçırma ameliyatları
 • Riskli gebelik takibi
 • Rahim içi kalınlaşma
 • Yumurtalık kistleri
 • Vajinal histerektomi
Hobiler
 • Bilgisayar programcılığı

Doktor Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ze..kaya
Zamanlama
İlgi
Ortam

Yavrumuzu kucağımıza sağ salim almamızı sağlayan , bize her adımımızda ışık olan sevgili doktorumuz, Allah ailenizi ve sizi korusun. Gözümüz kapalı referans olabileceğimiz ilgili , şefkatli,her sıkıntıda bizi rahatlatan doktorumuz güzel insan. 07-09-2018

nay..ul

Mükemmel insan, mükemmel doktor. Buradan yazmakla kendisini anlatamam, çünkü kelimeler yetmez, tanımak lazım. Allah, böyle doktorları korusun ve başımızdan eksik etmesin, inşallah. 31-12-2017

nay..eniz

Ben 42 yaşında 3 çocuk annesiyim. Nisan 2016 da ağrılar nedeniyle Manisa'da özel bir hastaneye gittim ve bana Adenomyozis teşhisi konuldu fakat, tedavisi için hiç bir şey yapılmadı. İnternetten uzun araştırma sonucu İbrahim Esinler hocayı buldum. İlk fırsatta randevu alarak Ankara ya geldim. Hocam ile görüştüm ve o gün hayatım değişti. Bilgili, ilgili, deneyimli, sabırlı, merhametli. Kısacası, kalbinin güzelliği yüzünen, bilgisi ve becerisi ellerinden okunuyordu. 23 eylül cuma günü rahim ve yumurtalıklarım açık histerektomi ameliyatiyla aldı. Üç gün sonra yürüyerek taburcu oldum. Hatta cumartesi günü ayağa bile kalkmıştim. Öyle ki, Hastane Koridorlarında bana, "doktorun kim " diye soruyorlardi. Öncelikle, şifayı veren Rabbime şükürler olsun. Dertlerime derman olan Hocam dan da Allah razı olsun. Rabbim, onu ve ailesini korusun. Çok teşekkürler İbrahim Hocam. 29-09-2016

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. İbrahim Esinler tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • .

  Merhabalar hocam ben konejnital adrenal hiperplazi ve hipotiroid hastasıyım kullandığım ilaçlar deltacortril 1 levotiron 5 gn 75 2 50 mg metformin sabah akşam 1 tb ve son çekildiğim rektal usg sonucum rektal usg *uterus atrofik, ee çizgi *her iki over pco görünümde *klitoris hipertrofik *uretra mevc... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. İbrahim Esinler

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kürtaj gebelik

  Iyi aksamlar ben 2012 kasım 25 kürtaj oldum 2,5 aylık gebeligim sonlandı bos gebelik oldugu için kese vardı içinde bebek yoktu daha sonra kanamam basladı ve düşük oldu kürtaj oldum acaba bu düsük ve bos gebelik tekrarlarmı yine ve ben ne zman hamile kalablirim tekrar düsk ve bos gebelik o... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. İbrahim Esinler

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.