Prof. Dr. Hasan Taşçı, İstanbul, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Hasan Taşçı

Genel Cerrahi - İstanbul

Organ Nakli, Karaciğer, Safra Kesesi Ve Yolu Hastalıkları

Randevu Al0 (850) 433 38 41Soru Sor

Doktorun Adresi

Darülaceze Cad. Demirkaya Apt. No:11 D.7  Şişli, İstanbul
Taşçı Sağlık Hizmetleri

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 433 38 41

Hasan Taşçı Hakkında

Hasan Taşçı Kimdir?

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI, 1950 yılında Rize’de doğmuştur. Lise öğrenimini 19 Mayıs Lisesi’nde bitirmesinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1976 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1976-1979 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Kürsüsü'nde asistan olarak görev yapmış ve 1979 yılında Morfoloji Uzmanı olmuştur. Genel Cerrahi ihtisasını ise 1979-1984 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Edirne Tıp Fakültesi’nde (1 sene) yapmıştır.

1984-1986 yılları arasında askerlik vazifesini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yerine getirmiş olan Prof. Dr. Hasan TAŞÇI, buradaki görevi esnasında tıp fakültesi ve Yüksek Hemşirelik Okullarının Anatomi Teorik ve Pratik derslerini yürütmüştür. 1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda uzman doktor olarak göreve başlamıştır. 1987 yılında Morfoloji Doçenti, 1988 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 1996 yılında ise Genel Cerrahi Profesörlüğüne atanmıştır.

1992 yılında part-time öğretim üyeliğine ayrılarak, Türkiye Gazetesi Hastanesi, Esnaf Hastanesi ve Memorial Hastanesi’nde Genel Cerrahi Bölüm Başkanı olarak idari görev yapmaya başlayan Prof. Dr. Hasan TAŞÇI, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 1986 yılında uygulanmaya başlanılan böbrek ve karaciğer transplantasyon ekibinde bulunmaktadır. Yine 1992 yılında İngiltere’de Laparoskopik Cerrahi öğrenmek amacıyla Plymouth, Derriford Hospital’da 3 ay boyunca çalışmalar yapmıştır.  Bunun yanısıra farklı zamanlarda olmak üzere Almanya Hamburg’da European Surgical Instıtue’de laparoscopik gastric surgery, laparoscopıc colon surgery ve advanced laparoscopik kurslarına katılmış, Fransa’da Strasbourg’da ve Amerika’da San Fransisco’da iki kez laparoskopik fıtık cerrahisi, laparoskopik hepatobilier cerrahi eğitimlerini tamamlamış ve sertifika sahibi olmuştur. 

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI, mesleki çalışmalarına Şişli'de buluanan Taşçı Sağlık Hizmetleri'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Organ Nakli
 • Karaciğer
 • Safra Kesesi Ve Yolu Hastalıkları
 • Pankreas Hastalıkları
 • Fıtıklar
Tedaviler
 • Laparoskopik ve açık inguinal ve insizyonel
 • Paratiroidektomi
 • Stapler hemoroidopeksi
 • Anorektal bölge cerrahisi
 • Meme koruyucu cerrahi
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 38 41

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hasan Taşçı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Mide ve karaciğer

  Hocam benim midem bulanıyor çıkarıyorum hiç birşey yiyemiyorum sadece kuruekmek yiyiyorum ben karaciğer antihebese hastasıyım şimdiye kadar hiç birşey kullanmadım şimdi ilaç başladılar tasiciyim bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler hocam benim gitmedim hastane kalmadı denam çok yüksek

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hasan Taşçı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Boğulmuş fıtık

  Merhaba hocam 1 haftadır açık boğulmuş fıtık ameliyatı oldum ne kadar süre sonra ağır kaldırabilirim mesleğim gereği işim biraz ağır teşekkür ederim

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hasan Taşçı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Paz 17 Oca
Pzt 18 Oca
Sal 19 Oca

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.