Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu

Genel Cerrahi - Ankara
5.0

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Fıtıklar, Genel Cerrahide Laparoskopi

“Babamın tekrarlayan kasık fıtığı ameliyatından sonra, internetten doktor araştırırken Hakan Hocamın ...” Devamı

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU, 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasına ise 1987 yılında Ankara Numune Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda başlamış, Nisan 1991 tarihinde eğitimini tamamlayarak Genel Cerrahi uzmanı olmuştur. Hemen ardından Tabip Asteğmen olarak Gölcük Deniz Hastanesi’nde askeri vazifesini yerine getirmiştir.

1993 yılında burslu öğrenci olarak ileri dil eğitimi için Oxford Academy’ye gitmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra Ankara Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmaya başlamış olan Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu döneminde bir süre Cumhurbaşkanlığı’nda da görev yapmıştır. 1995-1996 yılları arasında Oxford Üniversitesi Hastanesinde, 2000 yılında ise Pittsburgh Üniversitesi Medical Center’da mesleki çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU,  2000 yılında Genel Cerrahi Doçenti olmuştur. Bundan kısa bir süre sonda Münih Teknik Üniversitesi Hastanesi’nde gözlemci olarak bulunmuştur. 2003 yılında Klinik Şef Yardımcısı, 2005 yılında Klinik Şefi olmuştur. Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 9 yıl süreyle Genel Cerrahi Klinik Şefi, Genel Cerrahi Kliniği Koordinatörü, İdari ve Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

2010 yılında Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Profesörü kadrosuna atanmış olan Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU, Mart 2015 tarihinde 29 yıllık devlet hizmetini sonlandırarak emekli olmuş ve serbest çalışmaya başlamıştır.

1998 yılından itibaren özellikle karın duvarı fıtıkları ile ilgilenmiş olan Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU,  bu konuda klinik, anatomik, laboratuar ve deneysel çok sayıda çalışma yapmıştır. Bu alanda, Lichtenstein Hernia Institute, British Hernia Centre ve Plymouth Hernia Service’de incelemelerde bulunduktan sonra 2006 yılında karın duvarı fıtıklarının tedavisine özel, ülkemizin ilk sağlık kurumu olan Ankara Fıtık Merkezi’ni kurmuştur.

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU’nun karın duvarı fıtıkları konulu 10 adet ulusal ve 54 adet uluslararası bilimsel makalesi, üç kitap bölüm çevirisi ile 34 adet uluslararası kongre bildirisi mevcuttur. Ayrıca fıtık konulu bilimsel makalelerine bugüne kadar 600’den fazla atıf yapılmıştır.

2015 yılı Nisan ayında Milano’da tüm kıtaların fıtık cemiyetlerinin katılımıyla ilk kez düzenlenmiş olan Dünya Fıtık Konferansı’na “Kasık Fıtığı Ameliyatlarında Mükemmel Lokal Anestezi” konusunda davetli - konuşmacı olarak katılmış olan Dr. KULAÇOĞLU,  University of California Los Angeles’teki Lichtenstein Fıtık Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Parviz Amid tarafından “Lichtenstein Ameliyatında Uzman” sıfatına layık görülmüştür.  Bunun yanı sıra ABD’nin 30 yıldır konusunda uzman hekimler ile hastaların sorunlarına çare bulmaya yardımcı olan, Stanford Üniversitesi ve Harvard Tıp Fakültesi ile birlikte çalışan MedExpert kuruluşu tarafından karın duvarı fıtıklarının tedavisinde “Dünya Otoritesi” seçilmiştir. Yine, A.B.D.'de bağımsız bir değerlendirme kuruluşu olan Surgical Review Corporation tarafından "Fıtık Cerrahisinde Mükemmel Cerrah" sertifikasına layık görülmüştür.  

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU, American College of Surgeons (FACS), International College of Surgeons (FICS), European Society for Surgical Research, European Assocation for Endoscopic Surgery, European Hernia Society, American Hernia Society, Afro-Middle East Hernia Society ve International Hernia Collaboration gibi uluslararası kuruluşlara üyedir.

Kulaçoğlu Ankara Fıtık Merkezi
Çukurambar Mh. Budapeşte Cad. 33 / A Çankaya/Ankara
Hizmetler
Laparoskopik fıtık tedavisi Herni cerrahisi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU, 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasına ise 1987 yılında Ankara Numune Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda başlamış, Nisan 1991 tarihinde eğitimini tamamlayarak Genel Cerrahi uzmanı olmuştur. Hemen ardından Tabip Asteğmen olarak Gölcük Deniz Hastanesi’nde askeri vazifesini yerine getirmiştir. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2022
Deneyim: 1 Yıl

Yabancı Dil

English

Ödüller

Avrupa Fıtık Kongresi En İyi Poster Sunumu, 2010 : Can the pre-emptive use of lornoxicam or paracetamol prevent pain after inguinal hernia repair? interim report of a randomized prospective double-blind placebo controlled trial. 32nd International Congres

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi Fıtıklar Genel Cerrahide Laparoskopi Insizyonel Herni Karın Fıtığı Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 60 35

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ND
Nur*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Kulaçoğlu Ankara Fıtık Merkezi

Babamın tekrarlayan kasık fıtığı ameliyatından sonra, internetten doktor araştırırken Hakan Hocamın ismine rastladım randevu alıp gittik, 1 hafta sonra ameliyarını oldu. Oldukça büyük olan kasık fıtığı ameliyatını başarıyla yapan hocama çok teşekkür ederim. Ameliyat sonrası telefonlada, kontrolede çağırarak da ilgisini eksik etmedi sayın hocam, herkese öneririm. Başarılarınızın devamını dilerim.

td
Tur*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Emekli Albayim Bulgaristan da yaşıyorum. Bulgaristan dan iki tarafli kasik fitigi ameliyati olmak icin Ankaraya Hakan Hocama geldim. Oncesinde cok detayli bir arastirma yaptim. Bircok Hastahame ve doktor yorumlarini okudum ve telefonda bilgilendirildim. Sonunda Hakan Hocamla yaptigim mesajlaşmalar telefon görüşmeleri neticesinde Ankara ya geldim ve muayene oldum. Kendisi konusunda cok profosyonel, hasta ile iliskileri son derece pozitif ve bilgilendirici bir Hekim. Basarili bir Kapali Ameliyat gecirdim Akay Hastahanesinde. Bence ameliyat olunacaksa konusunda uzmanlaşmış hekimler tercih edilmeli. Youtube da bircok bilgilendirici videosu da var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kendisine de birkez daha şükranlarımı iletiyorum.

NM
Naz*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Hakan hocam alanında çok iyi ilgili kendisine çok teşekkür ederiz. Babamı ameliyat etti kasik fıtığından ameliyatı çok başarılı geçti. Kendisine ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederiz.

NH
Niz*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

It is my pleasure to admit that Dr.Hakan Kulacoglu has done inguinal hernia repair for me in his Ankara hernia center. It was very wonderful experience for me. He is a very nice wellcoming experienced surgeon. He did for me a successful operation based on his scientific surgical background. I am doing very well now, having no complaints. I am advising other patients with any type of hernia to visit Dr.Hakan Kulacoglu, he is experienced and his Ankara Hernia Center is a wounderful center. Nizar Hamawandi

SE
Saf*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

🧿

RT
Rab*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Harika bir doktor

SK
Ser*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hakan bey'in kendisini internetten buldum.Oğlumun sağ kasık bölgesinde 27mm'lik hayli büyümüş bir fıtığı vardı.Genel anastesi ile yaklaşık 7cm'lik bir cerrahi kesi ile oğlum'un hem eski halinden eser kalmadı, hemde yaraları gözle görünür şekilde çabucak iyileşti.Kendisine gösterdiği ilgi ve alakasından ötürü teşekkür ederim.

OS
Onu*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hakan hocami intertde buldum. Daha sonra baya bi arastirdim tanidigim doktorlara danistim ve hepsi gozun kapali ameliyat olabilirsin dediler. Insan ilk defa ameliyat olunca baya bi tedirgin oluyor ama hocam bu tedirginligi ustunuzden aliyor. Gobek fitigi ameliyati icin hocamla gorustum. Hollanda dan kalkip bu ameliyati olmak icin hocamla randevu yaptim. Hersey mukemmeldi cok basarili bi ameliyat oldu. Fitik kucuk oldugu icin hocam acik ameliyata karar verdi. 1 saatlik bi ameliyattan sonra odama ciktim ve 2 saatlik beklemeden sonra yuruyerek eve gittim. Ne zaman sorum olsa hocam direk donus yapti herseyle ilgilendi. Suan 1 ay gecti ameliyatim uzerinden ve cok rahatim cok sukur. Hocamin dedigi hersey gerceklesti. Benimde size tavsiyem gozunuz kapali kendinizi hocama emanet edin. Tekrar cok tesekkurederim hocam

NER*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

annem 1,5 yıl önce başka bir doktorda acil bir şekilde bağırsak ameliyatı oldu.Sonrasında bağırsak fıtığı oluştu ve uzun bir iyileşme süreci yaşadı.Tekrar ameliyat olması gerekti.annem 80 yaşında 85 kiloda. 1,5 yıl her geçen gün bacaklarına doğru sarkan kocaman bir karınla zor günler geçirdi.20 cm açılmış eski ameliyat yeri ve torba gibi kocaman bir karın nasıl toparlanır diye ikinci bir ameliyat konusun da tereddüt ettik.Araştırmalarım sonucu bu ameliyatların en iyisinin Dr Hakan hocam olduğunu öğrendim.Hakan Hocamla tanıştıktan sonra verdiği güven ilgi ve bilgiler sonucunda ameliyata karar verirdik..Fıtık tedavi edildi yama konuldu,ameliyat olalı 3 hafta oldu ve annem gayet iyi durumda.Ameliyat öncesi ve sonrası hiçbir sorun yaşamadık.Hakan hocam her aşamada çok ilgilendi.Kendisi hem çok profesyonel hemde mütevazi ve hastasına değer veren bir doktor.Hakan Hocamı tanıdığımız için onur duyduk.Her şey için sonsuz teşekkürler. Tüm hastalara şifalar dilerim ve herkese tavsiye ederim.

Hav*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Ben profesyonel futbolcuyum adım ali öztürk hocamdan allah razı olsun fıtık için yama ameliyatı oldum balıkesirden gelip hocam sayesinde şikayetlerimden kurtuldum hem ilgi alakası hemde güleryüzüyüyle çok memnun kaldım

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746035

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu Kulaçoğlu Ankara Fıtık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu Genel Cerrahi uzmanıdır. Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Fıtıklar, Genel Cerrahide Laparoskopi alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik fıtık tedavisi, Herni cerrahisi, hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 60 35

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube