Prof. Dr. Fuat Demirci

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi - İstanbul - Kadıköy

Kısırlık / İnfertilite , Doğum Kontrol, Genital Organ Bozuklukları

Randevu Al 0 (850) 433 40 75

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Covid-19 önlemleri kapsamında,

-Maske kullanımı zorunludur,

-Randevu zorunludur,

-Ateş ölçümü yapılmaktadır, 

-Klinik düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Doktorun Adresi

Fener Kalamış Cad. No: 5 Billur Apt. Kat: 4 D: 15  Kadıköy, İstanbul
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Fuat Demirci Hakkında

Fuat Demirci Kimdir?

Prof. Dr. Fuat Demirci lise öğreniminin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1983 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. 1986-1990 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. 1990 yılında "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı" olmuştur.

Mart 1990-Aralık 1997 tarihlerinde Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dönüşümlü olarak doğumhane, yüksek riskli gebelikler tanı ve takip ünitesi ve jinekolojik cerrahi ve jinekolojik onkolojik cerrahi ünitelerinde başasistan (uzman) olarak çalışmıştır.

Aralık 1997’de İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak öğretim üyeliğine başlamıştır. Kasım 2000’de doçent, Mart 2006’da profesör olmuştur.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı'nda 2001’de 4 ay ve 2005-2006’da 18 ay olmak üzere toplam 22 ay çalışmıştır. 2011’de Jinekolojik Onkoloji cerrahisi yan dal uzmanı olmaya hak kazanmmıştır.

1995 yılında Amerika’da Baylor College of Medicine, Houston’da konuk gözlemci olarak  bulunmuştur. 1999 yılında Almanya’da Rostock Üniversitesi, Schwerin’de Kadın Hastalıkları-Doğum ve Ürojinekoloji kliniklerinde çalışmıştır.

1 Haziran-1 Aralık 2009 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Yardımcı Üreme Teknikleri Eğitim Merkezi'nden IVF(Tüp bebek) sertifikası almıştır.

Fransa’da Ekim 2011’de Strasbourg IRCAD merkezinde robotik cerrahi, 2012’de Chalon sur Saona da Dr. E.Delorme’un kliniğinde mesh uygulama eğitimi almıştır.

Ekim 2004’te Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği genel merkez yönetim kurulu üyesi olmuştur. Kasım 2010’a kadar 3 dönem bu görevi sürdürdü.

Eylül 2012’de Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyesi olmuştur ve2016’ya kadar bu görevi sürdürmüştür. 

1997 yılında Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri olmuştur. Ekim 2011-Ekim 2015 tarihleri arasında iki dönem derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir. Halen bu derneğin yönetim kurulu üyesidir.

Jinekolojik Endoskopi Derneği, Jinekolojik Onkoloji Derneği, Jinekolojik Obstetrik Ultrasonografi Derneği, Türk Perinatoloji Derneği, European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society for Gynecological Endoscopy(ESGE), Society of European Robotic Gynecologic Surgery(SERGS), International Continence Society (ICS), International Urogynecological Association(IUGA) ve Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society üyesidir.

Ulusal Kongreler bilimsel sunu yarışmalarında “Türk Kadınlarında Postmenopozal Dönemde Üriner İnkontinans Sıklığı” çalışması ile birincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 1999), “Gebelikte ve Postpartum Dönemde Mesane Boynu Mobilitesi ve Üriner İnkontinans” çalışması ile ikincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 2002), “Polikistik over sendromlu kadınlarda etinil östradiol-siproteron asetat tedavisinin serum homosistein seviyelerine etkisi” ile yedincilik (5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 2006) ve Postmenopozal uterin kanamalarda histopatolojık değerlendirme (II. Ulusal Menopoz ve Osteoporoz Simpozyumu, 1995) ödüllerini almıştır. 

4 ulusal kongre ve 1 sempozyumda kongre sekreteri 12 toplantıda başkan oldu. 54 Ulusal kongre organizasyon komitesinde yer aldı. 40 mezuniyet sonrası kursta başkan, düzenleyici, konuşmacı ve kurs operatörü olarak görev aldı. Değişik illerde ve üniversitelerde yapılan 110 kongre, kurs ve toplantıda davetli konuşmacı ve/veya workshop operatörü oldu.

Eğitim amaçlı olarak değişik üniversite ve eğitim hastanelerinde operasyonlar yapmıştır.(Zonguldak Karaelmas Tıp Fakültesi, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir SSK Tepecik Doğumevi, Osmangazi Tıp Fakültesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe (SSK) Eğitim Hastanesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi Ege Tıp Fakültesi, Trakya Tıp Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diyarbakır Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Cumhriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi(Sivas), Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi(İsparta), RTE Üniversitesi Tıp Fakültesi(Rize), Ankara ÜniversitesiTıp Fakültesi Tıp Fakültesi. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi).

42’si uluslararası olmak üzere toplamda 135 yayınlanmış çalışması var. Çalışmaları 200’den fazla uluslararası dergi ve kitaplarda sitasyon almıştır. 15 yurtdışı, 56 yurt içi sunu yapmıştır. Bir yurtdışı, 20 yurt içi kitap bölümü yazmıştır. 2007 yılında Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi Ürojinekoloji Özel sayısı editörlüğünü yapmıştır. 2004-2012 yılları arası Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği(TJOD) Dergisinin editör yardımcılığını yapmıştır. 21 uluslararası makalesi TÜBİTAK bilimsel çalışmaları teşvik ödülü almıştır.

Altısı uluslararası (Gynecological Surgery, Medical Sciences Monitor, Archives of Gynecolgy and Obstetrics, Gynecologic Obstetrics Investigation, Neurourology and Urodynamics, International Urogynecology Journal) olan 12 dergininin hakemliğini yapmaktadır. 2008’de International Journal of Gynecology and Obstetrics dergisi (Türkiye) yayın kurulu üyesi olmuştur.

Kendi geliştirdiği ultrasonografik bir tanı yöntemi ve bir operasyon yöntemi uluslararası literatürde yer almıştır.

2002 yılında Amerika’da yayınlanan “who is who in medicine and healthcare” (Tıp ve sağlıkta kim kimdir ?) indeksine alınmıştır. 2003 yılında İngilterede (Cambridge) yayınlanan “International Biography Center” (Uluslararası Biyografi Merkezi) tarafından tıbba katkısı olan hekimler listesine alınmıştır. 2011 yılında ‘’American Biographical Institut(ABI)’’ tarafından Hippocrates üstün başarı ödülüne layık görülen doktorlar arasında yer almıştır.

2004 yılında Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Fedarasyonu (FIGO) Danışma Kuruluna (Advisory board) seçilmiştir. 2017 yılında Akdeniz Ülkeleri Urojinekoloji Derneği(Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society). Advisory Board’ına seçilmiştir.


Prof. Dr. Fuat Demirci mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ZEYNEP KAMIL KADIN VE ÇOCUK HASTALIKLARI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kısırlık / İnfertilite
 • Doğum Kontrol
 • Genital Organ Bozuklukları
 • Seksüel Gelişim Bozuklukları
 • Hormonal Bozukluklar
Tedaviler
 • Jinekolojik kanser cerrahisi
 • İdrar kaçırma ameliyatları
 • Laparoskopik over kisti ameliyatı
 • Vajina estetiği
 • Ürojinekolojik ameliyatlar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 40 75
Anlaşmalı Kurumlar
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • Ray Sigorta

Fuat Demirci Değerlendirmeleri

Değerlendir
28 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

kay..sal
Zamanlama
İlgi
Ortam

Fuat Demirci hocamıza rahim sarkması şikayetiyle gittim.Ameliyat yöntemini çok iyi bir şekilde bana anlattı idar torbamda da sarkma vardı 10 gün önce ameliyat olmama rağmen çabuk toparlandım ameliyatımda çoki yi geçti.Çok teşekkür ederim. 23-11-2021

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

3 yılı gibi bir süredir düzensiz, aşırı , uzun süren, sık aralıklı, myom kaynaklı kanamalarım vardı. Rahimimin alınması gerekiyordu. Korkudan (araya pandeminin girmesini de kendime bahane ederek)hep kaçtım. Ancak son dönemde kanamalarda ve kanama dışı dönemlerde de ağrılarım ve ani sancılarım olmaya başladı. Çok sık idrara çıkmak ihtiyacı duyuyordum. Kendi araştırmalarımla Fuat Bey’ i bularak kendisine muayene oldum. Bana rahimimin alınması gerektiğini söyledi. Son derece güvenerek hiç düşünmeden hemen karar verdim ve 2 gün sonra ameliyatımı laparoskopik olarak gerçekleştirdi. Aynı gün akşamı ayağa kalktım . İlk kalkışımdan sonra kimseden yardım almadan kalkabildim. 8 gün oldu . Çok iyiyim .Birkaç ameliyat geçirmişliğim vardır. Ardından çok zor olmuştur hayata geri dönmem . Ancak bu sefer Fuat Bey’ in işinin ehli olması sayesinde çok çabuk toparlandım . Sıkıntılarımdan da kurtulmuş olduğum için çok mutluyum . Kendisine gitmiş olmakla çok doğru bir karar vermişim. Çok teşekkür ediyorum. 20-11-2021

an..at
Zamanlama
İlgi
Ortam

Dr Fuat Demirci işinin ehli bir doktor. 81 yaşındaki annemin mesane sarkması ve idrar yapamama problemlerini ameliyat ederek çözdü. Fuat bey gibi ciddi, mesleğine aşık ve yetkin doktorlar iyi ki var. Kendisine çok teşekkür ederiz. 18-10-2021

nep..ldız
Zamanlama
İlgi
Ortam

2007 yılında hocamla yollarımız kesişti. 11 cm boyutuna ulaşmış patlamak üzere kanama yapan bir çikolata kistim varmış ilk muayenede teşhisi koyup ertesi gün acil ameliyata aldı beni. Daha önce gittiğim doktorların kötü bir hastalık olarak teşhis koyup korkutmalarının ardından Fuat hocam oldukça sakin ve emin bir şekilde çikolata kisti teşhisini hemen koyuverdi. Ve o ana kadar ki tüm korkularım ona olan güvenimle geçti. Gönül rahatlığıyla ameliyata girdim ve başarılı geçen ameliyatımın ardından yaşam kalitem normale döndü. Şuan 29 haftalık gebeyim ve hala kendisinin takibinde yolumuza devam ediyoruz büyük bir memnuniyetle. Kesinlikle gözü kapalı güvenebileceğiniz bir doktor herkese tavsiye ederim. Teşekkürler hocam. İyiki varsınız 02-10-2021

en..ooglu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Fuat Demirci'yi yaklaşık 8 yıl önce muayene icin gittigim bir hastaneden tesadüfen tanıdım. Biri laparoskopik diğeri riskli oldugu icin açık iki ameliyat oldum.ikisi de çok başarılı gecti. Bilgi ve birikimi ile hastasina guven veriyor. Gerek ameliyatta gerekse rutin kontrollerde başka bir doktora gitmeyi hiç düşünmedim. Hep var olsun. 26-09-2021

e..lın
Zamanlama
İlgi
Ortam

Prof Dr. Fuat Demirci, sağlık/sağaltım alanında bilgisi, isabetli teşhisi, ciddiyeti ve ustalığı ile dört dörtlük bir hekim. Vaginadan girerek rahim düşüklüğünü ve rahmin kalın bağırsağa yapışmasını giderdi, beni sağlığima kavuşturdu. Ameliyat olduğum gün yürüdüm, ertesi gün kalkıp dolaştım, 2 gün sonra eve çıktım, 1 hafta sonra eskisi gibiydim. Kendisine minnet borçluyum. 25-09-2021

de..ÜN
Zamanlama
İlgi
Ortam

Alanında "uzman" bir çok doktorun; rahmin alınır dediği , en büyüğü 15 cm en küçüğü 1 cm olan 8 tane miyomu rahmime dokunmadan aldı. Üstelik ameliyatın başından sonuna herşey o kadar kusursuz ve profesyonel ilerledi ki... Yaşım 26.. Rahmim benimle.. Hocama ve ekibine herşey için çok çok  teşekkür ederim.. 19-08-2021

u..ıral
Zamanlama
İlgi
Ortam

Uzun zamandır çektiğim ağrılarım vardı. öncelikle başka bir doktora gitmiştim Altuniza de Acıbadem Hastanesi Kadın doğum doktoru bayan bir doktordu. İlgili gibi görünen fakat hastasının takibini yapmayan bir doktordu. Sonrasında bir doktor tanıdığımız sayesinde Prof. Dr. Fuat Demirci'ye tanıdık ve kendisine gittim benden emar ve kan tahlillerimi istedi sonuçlarım pek iç açıcı değildi malign görünümlü kitle çıktı.Fuat bey hiç beklemeden ameliyat olmam gerektğini söyledi ve ameliyatımı oldum. Çok şükür ki ameliyat sonucum benign'di. Ameliyat sonrasında bana çok yardımcı oldu. Fuat bey'e çok teşekkür ederim. Ayrıca muayenedeki ekip arkadaşların ilgi,alakalarına ve güler yüzlü oldukları için ayrı ayrı teşekkür ederim. iyi ki sizleri tanımışım herşey için çok teşekkürler. 11-08-2021

na..burt
Zamanlama
İlgi
Ortam

Doktorum Fuat Demirci ile tanışmadan ve TOT( Trans Obturator Tape) Sling – askı Ameliyatı olmadan evvel sosyal hayatımda müthiş zorluklar yaşıyordum. Ameliyat öncesi , muayenehanedeki ilgili ve güleryüzlü yardımcılar ile Fuat hocanın hiç sıkmayan, tecrübeli destekleri sayesinde çok rahat bir süreç geçirdim. Ameliyatım çok iyi geçti ve sonrasında şikayetlerim %100 azaldı. Çok çok rahatladım. Çok teşekkür ederim. 20-05-2021

k..aoğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

25 SENE ÖNCE BAŞKA BİR HEKİMDE AMELİYAT OLMUŞTUM MASADA KALACAKSIN DİYİP BENİ KORKUTMUŞTU VE SONRASINDA İYİLEŞME SÜRECİM ÇOK UZUN SÜRDÜ AMA TOPARLANDIM.SENELER SONRA SIKINTILARIM ÇIKTI VE GİDEREK ARTMAYA BAŞLAMIŞ KORKUDAN KİMSEYE SÖYLEMEZ OLDUM.FUAT HOCAMI TAVSİYE ÜZERİNE GİDİP MUAYENEMİ OLDUM.İDRAR KAÇIRMA SORUNUM TEKRARLAMIŞTI AMELİYAT SEVİYESİNE GELMİŞ.İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİNİ ÜROJİNEKOLOJİ HEKİMLERİ YAPIYORMUŞ BUNU FUAT HOCAMA GELENE KADAR BİLMİYORDUM.HER KADIN DOĞUM DOKTORUNUN YAPMADIĞINI ÖĞRENDİM. SENE ÖNCE İSE NORMAL BİR KADIN DOĞUM HOCASI YAPMIŞTI VE UZUN SÜREN TOPARLANMA SÜRECİM OLDU.FUAT HOCAMDA İSE AYNI AMELİYATI OLDUĞUMDA . 2.GÜN AYAĞA KALKIP 7.GÜN KONTROLUMDEN SONRA HIZLA SOSYAL YAŞAMIMA DEVAM ETTİM.İDRAR KAÇIRMA RAHATSIZLIĞI OLAN HASTALAR VAR İSE LÜTFEN ERTELEMEYİN ÇÜNKÜ BİZİM HEM SOSYAL HEMDE ÇEVRESEL YAŞANTIMIZI OLUMSUZ ETKİLİYOR.SİSTEMLİ DÜRÜST GÜVENİLİR ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ .HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HAYATTA HİÇ BİRŞEYİ ERTELEMEMEK LAZIM KEŞKE YILLAR ÖNCE TANIYIP AMELİYATIMI FUAT HOCAMA YAPTIRSAYDIM .MUAYEHANE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMI SUNARIM İPEK KUL. 16-02-2021

28 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Fuat Demirci tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Fuat Demirci Cevapladığı Sorular

 • Merhabalar.geçen ay yumurtalığımda kist olduğu ve takip edileceği söylendi.

  Merhabalar.geçen ay yumurtalığımda kist olduğu ve takip edileceği söylendi.geçmezse de doğum kontrol hapı verileceği söylendi.fakat başka bir doktora göründüm o da yumurtalık kistlerinin doğum kontrol haplarıyla tedavi edilmez dedi.şimdi ben napmalıyım?sizlerinde görüşünü almak istedim.yardımcı olun... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Fuat Demirci

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Merhabalar hocam son adet tarihim 30 ekim ve adetlerim her ay duzenli o sek

  Merhabalar hocam son adet tarihim 30 ekim ve adetlerim her ay duzenli o sekilde takip eder.aralik 6 ve ben 30 kasimda olmam gereken adetimi goremedim evde yapmis oldugum idrar testlerinde sonuc negatif ne yapmaliyim henuz erkenmi yoksa kanda gebelik testi yaptirmalimiyim?gebelik dusunuyorum arti ilk... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Fuat Demirci

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fuat Demirci ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Fuat Demirci ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 433 40 75

Prof. Dr. Fuat Demirci için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Fuat Demirci için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Fuat Demirci için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Fuat Demirci hangi kurumlar Fuat Demirci ile anlaşmalı?
Prof. Dr. Fuat Demirci ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Güneş Sigorta , Ray Sigorta , Halkbank , Zurich Sigorta , Ziraat Sigorta , Doğa Sigorta )

Prof. Dr. Fuat Demirci nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Fuat Demirci Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Fuat Demirci hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Fuat Demirci Kadın Hastalıkları ve Doğum, ,Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi uzmanıdır. Jinekolojik kanser cerrahisi, İdrar kaçırma ameliyatları, Laparoskopik over kisti ameliyatı, Vajina estetiği, Ürojinekolojik ameliyatlar, Sistosel ve rektosel onarımı, Labioplasti (iç dudak estetiği), Laparoskopik over kisti ameliyatı, Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi), Sistosel ve rektosel onarımı alanlarında hizmet veriyor ve Kısırlık / İnfertilite , Doğum Kontrol, Genital Organ Bozuklukları, Seksüel Gelişim Bozuklukları, Hormonal Bozukluklar hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Fuat Demirci için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Fuat Demirci muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Fuat Demirci muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Fuat Demirci hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Fuat Demirci hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.