Prof. Dr. Fuat Demirci

5.0

Rahim Sarkması Ameliyatları (Vajinal /Laparoskopik), Kanser Cerrahisi, Laparoskopik Myomektomi (Kapalı Yöntemle Myom Alınması)

“Fuat hocam bilgisi cerrahisi hastasına yaklaşımı ilgisi ile nadir doktorlardan birisidir. Geçirdiğim...” Devamı

Prof. Dr. Fuat Demirci

Prof. Dr. Fuat Demirci lise öğreniminin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1983 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. 1986-1990 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. 1990 yılında "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı" olmuştur.

Mart 1990-Aralık 1997 tarihlerinde Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dönüşümlü olarak doğumhane, yüksek riskli gebelikler tanı ve takip ünitesi ve jinekolojik cerrahi ve jinekolojik onkolojik cerrahi ünitelerinde başasistan (uzman) olarak çalışmıştır.

Aralık 1997’de İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak öğretim üyeliğine başlamıştır. Kasım 2000’de doçent, Mart 2006’da profesör olmuştur.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı'nda 2001’de 4 ay ve 2005-2006’da 18 ay olmak üzere toplam 22 ay çalışmıştır. 2011’de Jinekolojik Onkoloji cerrahisi yan dal uzmanı olmaya hak kazanmmıştır.

1995 yılında Amerika’da Baylor College of Medicine, Houston’da konuk gözlemci olarak  bulunmuştur. 1999 yılında Almanya’da Rostock Üniversitesi, Schwerin’de Kadın Hastalıkları-Doğum ve Ürojinekoloji kliniklerinde çalışmıştır.

1 Haziran-1 Aralık 2009 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Yardımcı Üreme Teknikleri Eğitim Merkezi'nden IVF(Tüp bebek) sertifikası almıştır.

Fransa’da Ekim 2011’de Strasbourg IRCAD merkezinde robotik cerrahi, 2012’de Chalon sur Saona da Dr. E.Delorme’un kliniğinde mesh uygulama eğitimi almıştır.

Ekim 2004’te Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği genel merkez yönetim kurulu üyesi olmuştur. Kasım 2010’a kadar 3 dönem bu görevi sürdürdü.

Eylül 2012’de Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyesi olmuştur ve2016’ya kadar bu görevi sürdürmüştür. 

1997 yılında Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri olmuştur. Ekim 2011-Ekim 2015 tarihleri arasında iki dönem derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir. Halen bu derneğin yönetim kurulu üyesidir.

Jinekolojik Endoskopi Derneği, Jinekolojik Onkoloji Derneği, Jinekolojik Obstetrik Ultrasonografi Derneği, Türk Perinatoloji Derneği, European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society for Gynecological Endoscopy(ESGE), Society of European Robotic Gynecologic Surgery(SERGS), International Continence Society (ICS), International Urogynecological Association(IUGA) ve Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society üyesidir.

Ulusal Kongreler bilimsel sunu yarışmalarında “Türk Kadınlarında Postmenopozal Dönemde Üriner İnkontinans Sıklığı” çalışması ile birincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 1999), “Gebelikte ve Postpartum Dönemde Mesane Boynu Mobilitesi ve Üriner İnkontinans” çalışması ile ikincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 2002), “Polikistik over sendromlu kadınlarda etinil östradiol-siproteron asetat tedavisinin serum homosistein seviyelerine etkisi” ile yedincilik (5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 2006) ve Postmenopozal uterin kanamalarda histopatolojık değerlendirme (II. Ulusal Menopoz ve Osteoporoz Simpozyumu, 1995) ödüllerini almıştır. 

4 ulusal kongre ve 1 sempozyumda kongre sekreteri 12 toplantıda başkan oldu. 54 Ulusal kongre organizasyon komitesinde yer aldı. 40 mezuniyet sonrası kursta başkan, düzenleyici, konuşmacı ve kurs operatörü olarak görev aldı. Değişik illerde ve üniversitelerde yapılan 110 kongre, kurs ve toplantıda davetli konuşmacı ve/veya workshop operatörü oldu.

Eğitim amaçlı olarak değişik üniversite ve eğitim hastanelerinde operasyonlar yapmıştır.(Zonguldak Karaelmas Tıp Fakültesi, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir SSK Tepecik Doğumevi, Osmangazi Tıp Fakültesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe (SSK) Eğitim Hastanesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi Ege Tıp Fakültesi, Trakya Tıp Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diyarbakır Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Cumhriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi(Sivas), Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi(İsparta), RTE Üniversitesi Tıp Fakültesi(Rize), Ankara ÜniversitesiTıp Fakültesi Tıp Fakültesi. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi).

42’si uluslararası olmak üzere toplamda 135 yayınlanmış çalışması var. Çalışmaları 200’den fazla uluslararası dergi ve kitaplarda sitasyon almıştır. 15 yurtdışı, 56 yurt içi sunu yapmıştır. Bir yurtdışı, 20 yurt içi kitap bölümü yazmıştır. 2007 yılında Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi Ürojinekoloji Özel sayısı editörlüğünü yapmıştır. 2004-2012 yılları arası Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği(TJOD) Dergisinin editör yardımcılığını yapmıştır. 21 uluslararası makalesi TÜBİTAK bilimsel çalışmaları teşvik ödülü almıştır.

Altısı uluslararası (Gynecological Surgery, Medical Sciences Monitor, Archives of Gynecolgy and Obstetrics, Gynecologic Obstetrics Investigation, Neurourology and Urodynamics, International Urogynecology Journal) olan 12 dergininin hakemliğini yapmaktadır. 2008’de International Journal of Gynecology and Obstetrics dergisi (Türkiye) yayın kurulu üyesi olmuştur.

Kendi geliştirdiği ultrasonografik bir tanı yöntemi ve bir operasyon yöntemi uluslararası literatürde yer almıştır.

2002 yılında Amerika’da yayınlanan “who is who in medicine and healthcare” (Tıp ve sağlıkta kim kimdir ?) indeksine alınmıştır. 2003 yılında İngilterede (Cambridge) yayınlanan “International Biography Center” (Uluslararası Biyografi Merkezi) tarafından tıbba katkısı olan hekimler listesine alınmıştır. 2011 yılında ‘’American Biographical Institut(ABI)’’ tarafından Hippocrates üstün başarı ödülüne layık görülen doktorlar arasında yer almıştır.

2004 yılında Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Fedarasyonu (FIGO) Danışma Kuruluna (Advisory board) seçilmiştir. 2017 yılında Akdeniz Ülkeleri Urojinekoloji Derneği(Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society). Advisory Board’ına seçilmiştir.


Prof. Dr. Fuat Demirci mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi
Fener Kalamış Cad. No: 5 Billur Apt. Kat: 4 D: 15 Kadıköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Gebe takibi İnfertilite ve tüp bebek Endoskopik lazer cerrahisi Genital kanser Endoskopik operasyonlar Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Fuat Demirci lise öğreniminin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1983 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. 1986-1990 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. 1990 yılında "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı" olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 14 Yıl

Deneyimler

Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 433 40 75

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Afi*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
28.03.2024
Ürojinekolojik ameliyatlar
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Fuat hocam bilgisi cerrahisi hastasına yaklaşımı ilgisi ile nadir doktorlardan birisidir. Geçirdiğim cerrahi müdahaleden kendisine sonsuz teşekkür borçluyum. Görüşü Şikayet Et

Ilk*** ö*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
17.01.2024
Ürojinekolojik ameliyatlar
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz eli gerçekten hafif Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NP
Nef*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
17.01.2024
Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi)
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Uzun süredir muzdarip olduğum gündelik yaşam aktivitemi kısıtlayan bir türlü tanı konulamayan ağrı şikayetiyle başvurduğum kıymetli hocam derin retrovajinal endometriosis tanısını koyarak ameliyat olmam gerektiğini söyledi .Ameliyat ve iyilesme sürecinin biraz meşakatli olabileceğini laparoskopik ameliyat yapacağını ameliyat süresinin uzun olabilceğini olası bütün komplikasyonlarını,ameliyattaki asıl hedefinin endometriozisin verdiği hasarı hastalıklı kısımları çıkarıp rahmi koruyucu cerrahi olduğunu ayrıntilariyla anlattı sonucunda 13 aralık 2023 'de ameliyatımı oldum .Bütün sürecte sakin sabırlı tecrübe ve bilgisiyle her soruma bikmadan yanit vermiş destek olmuş bende sağlığımı büyük bir güvenle kafamda en ufak bir soru isareti kalmadan Fuat Hocamın ellerine emanet ettim.şuan yürümenin oturmanın agrısız tuvalete gitmenin ne buyuk bir nimet olduğunu senelerce bu ağrıyla nasıl caresizce yaşadığımı gördüm.Dogru hekim dogru tanı ve tedavi endometriozis kader değil.Hocam ve tecrubeli ekibi ,Asistanı Tuğce hanım iyi ki varsınız Görüşü Şikayet Et

NA
Nur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
15.01.2024
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Gebelik+ miyomun bir arada olduğu bir süreçti benim Prof. Dr. Fuat Demirci hocamla tanışma hikayem. Verdiği değerli bilgiler sayesinde güzel bir yol haritası çizdik. Bana gebeliğin sürme şansının yok olduğunu çünkü miyomun gebelikle beraber büyüyeceğini ve düşük tehlikesinin var olduğu söyledi. Çünkü hali hazırda yaklaşık 6cm ilk bir miyomun vardı ve gebelikle beraber iki katına çıkma olasılığı yüksekti. Bu bilgiler doğrultusunda öncelikle kürtaj oldum kendisi operasyonumu başarılı şekilde tamamladı. Sonrasında miyom ameliyatı için belli bir süre geçmesi gerektiğini söyledi bekleme süremin sonunda muayene olup ameliyat tekniğine karar verildi. Benim ameliyatım için histeroskopi tekniğinde karar kıldı. Ancak büyük olasılıkla iki seans gerekecekti yani buda bir ay süreyle iki operasyon demekti. Ameliyat günüm belirlendikten sonra operasyona alındım ve sonrasında değerli Fuat hocamın ameliyatı tek seansta bitirdiği müjdesini aldım yani bir daha ameliyata gerek kalmadı. Sağlıklı bir şekilde ağrısız, kesisiz bir süreç geçirdim. ve uzun zamandır çektiğim kanamalar ve ağrılar son buldu. Yaklaşık bir hafta sonra bir muayenem oldu orada ise ilerde rahimde bir yapışıklık oluşması ihtimaline karşı medikal bir jel uyguladı çok kısa bir işlemle tekrar eski yaşantıma döndüm. Bu süreçlerin hepsinde en ufak bir sıkıntımda hemen geri dönüş sağladığı için her ihtimali değerlendirip ona göre yol gösterdiği ve tedavimi en güzel ve en konforlu şekilde atlatmamı sağladığı için kendisine minnet duyuyorum ve ayrıca sevgili asistanı Tuğçe hanımada yardımları için çok teşekkür ediyorum kendisi bir telefon uzağımdaydı. Umarım bu bilgiler şifa arayan ve kendisini emin ellere bırakmak isteyen tüm hastalara bir yol gösterir. Sağlıklı günler dilerim… Görüşü Şikayet Et

AB
Ays*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
15.01.2024
Endoskopik operasyonlar
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

10 yıldan fazladır doktorum olan sayın Fuat Hocama, rutin kontrol için gittiğimde endometriyal polip'e rastlandı. Hocam beni son derece detaylı bilgilendirdikten sonra, yakında yurtdışına dönmem gerektiğini bilerek ameliyatımı en kısa sürede son derece sorunsuz ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Ameliyat öncesi bilgi paylaşımı, ameliyat süreci ve sonrasında hem iyileşme süreci hem de kontrollerimde son derece ilgili ve dikkatliydi. Her konuda çok güvenilir ve bilgili doktorum olmasa çok farklı bir deneyim yaşayabilirdim. Kesinlikle alanındaki bilgisi ve tecrübesiyle herkese tavsiye ederim. Görüşü Şikayet Et

AC
Asl*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
13.01.2024
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Prof. Dr. Fuat Demirci Hocama şiddetli kanama ve ağrı nedeniyle gittim. Rahimde myomların oluştuğu ve ciddi büyüme gösterdiği ortaya çıktı. Dalağımın olmaması, organ sarkmaları ve yapışmalar nedeniyle zor bir ameliyat olacağı belli idi. Hocam sayesinde bu zorlu ameliyatı olabilecek en iyi şekilde geçirdim. Ameliyat öncesi bilgilendirdiği şekilde bir süreç yaşadım. Ameliyat sonrası ve evde nekahat dönemim boyunca gerçekten çok yakın ilgi ve alakası sayesinde süreci de olabilecek en makul şekilde atlattım. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yine her aradığımda desteğini esirgemeyen, güler yüzlü asistanı Tuğçe Hanımcığıma da bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum. Görüşü Şikayet Et

NV
NAZ*** V***
Zamanlama
İlgi
Ortam
09.11.2023
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Prf Dr FUAT DEMİRCİ hocama rahim sarkması ve sık idrara çıkma şikayeti ile başvurmuştum. Ameliyat öncesinde hocamın verdiği bilgiler ışığında rahimin alınmasının daha kesin çözüm olacağı kanaatine vardım. Hocamın bu konudaki uzmanlığı ve tecrübesi yaşadığım bütün korkuları ortadan kaldırdı. Hocamın gerek ameliyat öncesi,gerek ameliyat sonrası yakın ilgisi;ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha bana gösterdi. Bu tür sıkıntılarınız varsa tereddütsüz hocamla temasa geçilmesini tavsiye ederim. Ayrıca tüm bu aşamalardaki yakın ilgisi için hocamın asistanı sevgili,tatlı TUĞÇE’me de çok teşekkür ederim NAZMIYE VURAL Görüşü Şikayet Et

İÇ
İlk*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19.10.2023
Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi)
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Çok değerli Fuat hocam 2 yavrumun dünyaya gelmesinde, annemin histeroktomisinde ve en son benim histeroktomimde yanımda oldu ve birlikte yol aldık. Zor olan ameliyat sürecini tüm tecrübesi , duru ve anlaşılır anlatımları ve heran yanımda oluşu ile kolaylıkla atlattım. Emeklerine sağlık iyi ki var… Görüşü Şikayet Et

Yeş*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
16.08.2023
Gebe takibi
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Çok değerli Fuat Demirci hocamla 2013 yılından bu yana tanışıyoruz iki yavrumunda dünyaya gelmesine vesile olan işinin ehli ne yapması gerektiğini bilen harika bir doktor korkularımı ve ilk hamileliğimde yaşadığım kötü plesenta previa tecrübesini Fuat hocamın bilgisi ve kendinden emin olduğunu hissettiğim için yendim anladımki emin ellerdeyim hayatımda iyiki tanımışım dediğim ender insanlardan iyiki iyiki iyiki sizi çok seviyoruz canımız Fuat hocam ve melek gibi 2 asistanına gösterdikleri yakınlık ilgi ve güleryüz için ayrıca teşekkür ederim Görüşü Şikayet Et

ŞY
Ş Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11.08.2023
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Prof. Dr. Fuat Demirci hocam ile kadın hastalıkları doktorumun tavsiyesi üzerine tanıştık. Erzurum’da aniden rahatsızlanmam nedeniyle gittiğim bir hastanede yapılan tetkik sonuçlarında sıkıntılı durum gözlendiği ve acilen açık ameliyat olmam gerektiği söylendi. Eşim ve ben başka bir hastanede önceden de gittiğimiz doktorumuza sonuçları gösterdik, doktorumuz ameliyat olmam gerektiğini ve bu ameliyatı en iyi yapabilecek doktorun Fuat Demirci hocam olduğunu söyleyerek bizi ona yönlendirdi. En geç iki gün içinde ameliyat olmak zorunda olduğumdan Fuat hocamla hemen iletişime geçtik ve çok yoğun olmasına rağmen sonuçlarımı görünce muayene etmeyi kabul etti ve biz o gün içinde İstanbul’a geldik. Gerekli muayene ve tetkikleri yaptıktan sonra teşhisi detaylı olarak anlattı, laparoskopi yapabileceğini ve elinden geldiğince en iyi şekilde yapacağını söyledi. Ben çocuk sahibi olmadığım için ameliyat sonrası olabileceklerden korktuğum halde Fuat hoca eşimi ve beni rahatlatarak ameliyatın nasıl olacağını detaylı olarak anlattı. Oldukça başarılı olan ve korktuğum herhangi bir sonucun meydana gelmediği ameliyat sonrasında da sonuçlarımı düzenli olarak takip etti ve bizimle sürekli iletişim halinde oldu. Fuat hocamı iyi ki tanımışız bizim için çok kıymetli. İl dışından gelecek benim gibi acil hastalara hiç düşünmeden gelmelerini tavsiye ederim. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fuat Demirci ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Fuat Demirci için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Fuat Demirci için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Fuat Demirci ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504334075

Prof. Dr. Fuat Demirci nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Fuat Demirci Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Fuat Demirci hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Fuat Demirci Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi uzmanıdır. Rahim Sarkması Ameliyatları (Vajinal /Laparoskopik), Kanser Cerrahisi, Laparoskopik Myomektomi (Kapalı Yöntemle Myom Alınması) alanlarında hizmet veriyor ve Gebe takibi, İnfertilite ve tüp bebek, Endoskopik lazer cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube