Prof. Dr. Fuat Demirci

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi - İstanbul
5.0

Yumurtalık Kisti ve tümörleri, Yumurtalık Kanseri, Yapışık Ve Önde Gelen Plasenta

“Her detayı açıklayarak kapsamlı bilgi verdi., Son derece tecrübeli , insanın içini rahatlatan bir do...” Devamı

Prof. Dr. Fuat Demirci

Prof. Dr. Fuat Demirci lise öğreniminin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1983 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. 1986-1990 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. 1990 yılında "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı" olmuştur.

Mart 1990-Aralık 1997 tarihlerinde Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dönüşümlü olarak doğumhane, yüksek riskli gebelikler tanı ve takip ünitesi ve jinekolojik cerrahi ve jinekolojik onkolojik cerrahi ünitelerinde başasistan (uzman) olarak çalışmıştır.

Aralık 1997’de İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak öğretim üyeliğine başlamıştır. Kasım 2000’de doçent, Mart 2006’da profesör olmuştur.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı'nda 2001’de 4 ay ve 2005-2006’da 18 ay olmak üzere toplam 22 ay çalışmıştır. 2011’de Jinekolojik Onkoloji cerrahisi yan dal uzmanı olmaya hak kazanmmıştır.

1995 yılında Amerika’da Baylor College of Medicine, Houston’da konuk gözlemci olarak  bulunmuştur. 1999 yılında Almanya’da Rostock Üniversitesi, Schwerin’de Kadın Hastalıkları-Doğum ve Ürojinekoloji kliniklerinde çalışmıştır.

1 Haziran-1 Aralık 2009 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Yardımcı Üreme Teknikleri Eğitim Merkezi'nden IVF(Tüp bebek) sertifikası almıştır.

Fransa’da Ekim 2011’de Strasbourg IRCAD merkezinde robotik cerrahi, 2012’de Chalon sur Saona da Dr. E.Delorme’un kliniğinde mesh uygulama eğitimi almıştır.

Ekim 2004’te Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği genel merkez yönetim kurulu üyesi olmuştur. Kasım 2010’a kadar 3 dönem bu görevi sürdürdü.

Eylül 2012’de Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyesi olmuştur ve2016’ya kadar bu görevi sürdürmüştür. 

1997 yılında Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri olmuştur. Ekim 2011-Ekim 2015 tarihleri arasında iki dönem derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir. Halen bu derneğin yönetim kurulu üyesidir.

Jinekolojik Endoskopi Derneği, Jinekolojik Onkoloji Derneği, Jinekolojik Obstetrik Ultrasonografi Derneği, Türk Perinatoloji Derneği, European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society for Gynecological Endoscopy(ESGE), Society of European Robotic Gynecologic Surgery(SERGS), International Continence Society (ICS), International Urogynecological Association(IUGA) ve Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society üyesidir.

Ulusal Kongreler bilimsel sunu yarışmalarında “Türk Kadınlarında Postmenopozal Dönemde Üriner İnkontinans Sıklığı” çalışması ile birincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 1999), “Gebelikte ve Postpartum Dönemde Mesane Boynu Mobilitesi ve Üriner İnkontinans” çalışması ile ikincilik (Ulusal Urojinekoloji Kongresi 2002), “Polikistik over sendromlu kadınlarda etinil östradiol-siproteron asetat tedavisinin serum homosistein seviyelerine etkisi” ile yedincilik (5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 2006) ve Postmenopozal uterin kanamalarda histopatolojık değerlendirme (II. Ulusal Menopoz ve Osteoporoz Simpozyumu, 1995) ödüllerini almıştır. 

4 ulusal kongre ve 1 sempozyumda kongre sekreteri 12 toplantıda başkan oldu. 54 Ulusal kongre organizasyon komitesinde yer aldı. 40 mezuniyet sonrası kursta başkan, düzenleyici, konuşmacı ve kurs operatörü olarak görev aldı. Değişik illerde ve üniversitelerde yapılan 110 kongre, kurs ve toplantıda davetli konuşmacı ve/veya workshop operatörü oldu.

Eğitim amaçlı olarak değişik üniversite ve eğitim hastanelerinde operasyonlar yapmıştır.(Zonguldak Karaelmas Tıp Fakültesi, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir SSK Tepecik Doğumevi, Osmangazi Tıp Fakültesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe (SSK) Eğitim Hastanesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi Ege Tıp Fakültesi, Trakya Tıp Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diyarbakır Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Cumhriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi(Sivas), Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi(İsparta), RTE Üniversitesi Tıp Fakültesi(Rize), Ankara ÜniversitesiTıp Fakültesi Tıp Fakültesi. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi).

42’si uluslararası olmak üzere toplamda 135 yayınlanmış çalışması var. Çalışmaları 200’den fazla uluslararası dergi ve kitaplarda sitasyon almıştır. 15 yurtdışı, 56 yurt içi sunu yapmıştır. Bir yurtdışı, 20 yurt içi kitap bölümü yazmıştır. 2007 yılında Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi Ürojinekoloji Özel sayısı editörlüğünü yapmıştır. 2004-2012 yılları arası Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği(TJOD) Dergisinin editör yardımcılığını yapmıştır. 21 uluslararası makalesi TÜBİTAK bilimsel çalışmaları teşvik ödülü almıştır.

Altısı uluslararası (Gynecological Surgery, Medical Sciences Monitor, Archives of Gynecolgy and Obstetrics, Gynecologic Obstetrics Investigation, Neurourology and Urodynamics, International Urogynecology Journal) olan 12 dergininin hakemliğini yapmaktadır. 2008’de International Journal of Gynecology and Obstetrics dergisi (Türkiye) yayın kurulu üyesi olmuştur.

Kendi geliştirdiği ultrasonografik bir tanı yöntemi ve bir operasyon yöntemi uluslararası literatürde yer almıştır.

2002 yılında Amerika’da yayınlanan “who is who in medicine and healthcare” (Tıp ve sağlıkta kim kimdir ?) indeksine alınmıştır. 2003 yılında İngilterede (Cambridge) yayınlanan “International Biography Center” (Uluslararası Biyografi Merkezi) tarafından tıbba katkısı olan hekimler listesine alınmıştır. 2011 yılında ‘’American Biographical Institut(ABI)’’ tarafından Hippocrates üstün başarı ödülüne layık görülen doktorlar arasında yer almıştır.

2004 yılında Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Fedarasyonu (FIGO) Danışma Kuruluna (Advisory board) seçilmiştir. 2017 yılında Akdeniz Ülkeleri Urojinekoloji Derneği(Mediterrean Incontinence and Pelvic Floor Society). Advisory Board’ına seçilmiştir.


Prof. Dr. Fuat Demirci mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi
Fener Kalamış Cad. No: 5 Billur Apt. Kat: 4 D: 15 Kadıköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Gebe takibi İnfertilite ve tüp bebek Endoskopik lazer cerrahisi Genital kanser Endoskopik operasyonlar Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Fuat Demirci lise öğreniminin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1983 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. 1986-1990 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. 1990 yılında "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı" olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 13 Yıl

İlgi Alanları

Yumurtalık Kisti ve tümörleri Yumurtalık Kanseri Yapışık Ve Önde Gelen Plasenta Vulva Kanseri Vajinit Devamı

Deneyimler

Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 433 40 75

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BY
Ban*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi)
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Her detayı açıklayarak kapsamlı bilgi verdi., Son derece tecrübeli , insanın içini rahatlatan bir doktor. Hem doğru teşhisi hem doğru tedavisi oldukça başarılıydı. Operasyonum cok rahat geçti . Cok ilgiliydi. Hiçbir problem olmadı. Tüm kadın arkadaşlarıma tavsiye ediyorum .

ÇK
Çiğ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
İdrar kaçırma ameliyatları
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Geçirdiğim rahim, yumurtalık alma operasyonları ardından mesane sarkması sorunuyla da karşılaşmıştım. Özel bir hastane de mesane toparlaması ameliyatı geçirdikten sonra şiddetli bir şekilde idrar kaçırmaya başladım. Birçok hastahane, doktor ve branşa gitttim. (ürojinekoloji, ürüloji, kadın doğum) Birçok farklı yöntemler altında tedavi oldum. (Fizik tedavi, hap, kegel egzersizleri, lazer vb.) fakat hiçbiri sorunumu kökten bir şekilde çözmedi. Doktorum tavsiyesi üzerine Fuat hocamıza başvurduk. Doktorum, Fuat hocanın Türkiye de alanında en iyi doktorlardan biri olduğunu ve idrar kaçırma operasyonunda ona güvenebileceğimizi ve bu ameliyatı yapacak ender kişilerden biri olduğunu söyledi. Şu an ameliyatımın üstünden 3 ay geçti. Ameliyattan çıktığım günden itibaren idrar kaçırma sorunuyla karşılaşmadım, sorunum ortadan kalmış oldu. Eski sağlığıma kavuştum. Kendisine gönülden çok çok teşekkür ediyorum. Bilgisiyle, hastalarıyla olan ilgisiyle çok iyi bir doktor. Ayrıca asistanı Tuğçe Hanıma da çok teşekkür ediyorum, tüm süreç boyunca oldukça ilgili ve destek verici biriydi. Gönül rahatlığı ile herkese Fuat hocamızı tavsiye ediyorum.

ÖE
Özg*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Kendisine sol yumurtalığımda kist teşhisi ile gittim. Gerek uzmanlığı ile verdiği güven, gerek bana olan yaklaşımı ile ameliyat öncesi ve sonrası süreci çok kolay ve psikolojik olarak da rahat atlattım. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.

AE
Ayş*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Jinekolojik kanser cerrahisi
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

28Nisan 2022de Acıbadem Dr.Şinasi Can Hastanesi'nde laporoskopik ameliyatımı yaparak rahimi patolojiye gönderip sonuç kanser çıkınca aynı anda batın ameliyatımı yapan Doktor Fuat Demirci'den son derece memnun kaldım. Ameliyat sırasında patoloji incelemesi yaptırması, batın ameliyatı sırasında aldığı çevre lenflerde kanserli dokunun yakalanması Fuat Beyin ince düşüncesi sayesinde olmuştur. İki ameliyatımı da başarı ile tamamlaması, temizleme işlemi ve ameliyat sonrası bakımımın itina ile yapması, güler yüzü, ilgili hasta takibi ve detaylı açıklamaları ile bu zor ameliyatı onun sayesinde daha rahat geçirdim. Kendisi hem işi hem insancıl davranışı ile sayılı doktorlardan biridir. İyi ki ameliyatım için Fuat beye rastlamışım. Gördüğüm radyoterapi esnasında bile tedavimi takip etmekte ve ilgilenmekte. Gördüğüm en iyi doktorlardan biridir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayşe Emekdar

Ny
Nur*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

17 Mart 2022’de geçirdiğim başarılı ameliyatımın hem öncesi hem de sonrasında ilginiz ve özeniniz için teşekkür ederim. Tüm ekibinize ve size minnetlerimi sunarım. Nuray Yücel

TG
Tuğ*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Prof. Dr Fuat Demirci hocama 3 Mart 2022 tarihinde Acibadem Dr. Şinasi Can Hastanesinde sezeryan oldum. Herşey harikaydı doğumdan hemen sonra ayaklandım. Fuat hocanın ilgisi ve deneyimi sayesinde korktuğum sezeryandan hiçbir şey anlamadan kızımı kucağıma aldım herşey için teşekkür ederim.

KD
Küb*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi)
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Fuat hocayı bi doktor arkadaşımın tavsiyesiyle tanıma fırsatım oldu yumurtalgmda sürekli tekrarlayan kist oluodu. iyi bı kadın doğum doktoru arayışı içindeydim. Bana istanbulda ilk 3 doktordan biri çok başarılı özellikle hastalık kısmnda dedi ve gerçekten hem doğumumu yaptrdı kendisi hemde yumurtalgmda kist vardı onun için bi amelyat yaptı ve ikisindende sorunsuz bişeklde çok memnun kaldm. Baska doktorlrada gttm kistim için kistin yerini bile bılemeyen doktor oldu sol yumurtalgm olmadı halde orda kıst var diyen doktor olmsdu oyuzden hiçbi doktora guvenım yok fuat hocaya oldugu kadar sonsuz guvenıyorum onun bılgısıne kendisinden emin herseferınde hiç tereddüt etmeden olanı sölüo ve nezaman ulaşmak istersem ulaşabiliyorum inşallah emekli olmaz diede dua ediyorum ondan başkasına emanet edemem kendimi allah sağlık uzun ömür versin kendisine

SS
Son*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Fuat hoca yumurtalık kitle ameliyatımı yaptı.ameliyat açıktı,kitlenin büyüklüğünden dolayı.Fuat hocanın birikimi,deneyimi,hünerli elleri sayesinde ameliyatım ve sonrası sorunsuz geçti.ameliyat izimi bir plastik cerrah hassasiyetiyle gayet estetik yaptı.kendisine minnettarım.

FO
Fil*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Jinekolojik kanser cerrahisi
Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi

Uzun yillardir Fuat hocanin hastasiyim, rahim agzinda kanser onculu lezyonlar nedeniyle kendisine ameliyat oldum, halen takibe devam ediyoruz. Kendisi tum takip ve tedavi sureclerimde her zaman bilgisi, tecrubesi ve insani yaklasimi ile bana guven verdi. Kanser gibi zor bir sureci sayesinde atlattim. Herkese hic tereddut etmeden tavsiye ederim, her seyi ile harika bir hekim ve bir o kadar da iyi bir insan. Kendisine minnettarim.

BB
Bur*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Fuat Bey’i yaklaşık 7 yıldır tanımaktayız. Normal doğumlar nedeniyle annemin idrar torbalarında sarkma olmuş idi. Fuat Bey tarafından yapılan başarılı operasyon ile bu sorun tamamen çözüldü ve annem birkaç gün içinde normal hayatını dönüş yaptı. Yine uzun zamandır var olan idrar kaçırma problemine de Fuat Bey tarafından çözüm getirildi. Başarılı bir operasyonla sorun tamamen giderildi ve annem kısa sürede normal hayatına dönüş yaptı. Yaşadığımız her süreçte bilgi ve nezaketini eksik etmeyen, bu denli hassas süreçlerde hastasını iyi ve güvende hissettiren çok değerli bir hekimdir Fuat Bey. Ekibi de çok sıcak, çözümcü ve yardımcı insanlardır. İyi ki varlar!

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fuat Demirci ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Fuat Demirci için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Fuat Demirci için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Fuat Demirci ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504334075

Prof. Dr. Fuat Demirci nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Fuat Demirci Prof. Dr. Fuat Demirci Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Fuat Demirci hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Fuat Demirci Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi uzmanıdır. Yumurtalık Kisti ve tümörleri, Yumurtalık Kanseri, Yapışık Ve Önde Gelen Plasenta alanlarında hizmet veriyor ve Gebe takibi, İnfertilite ve tüp bebek, Endoskopik lazer cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube