Prof. Dr.  Neriman İnanç, Kayseri, Diyetisyen

Prof. Dr. Neriman İnanç

Diyetisyen - Kayseri

Bebek Beslenmesi, Besinler Hakkında Herşey, Kilo Problemleri

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Diyetisyenin Adresi

Kuzey Çevreyolu Erkilet Dere Mah.  Kocasinan, Kayseri
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Neriman İnanç Hakkında

Neriman İnanç Kimdir?

Prof. Dr. Neriman İNANÇ, 04 Ocak 1958 tarihinde Mardin'de doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Beslenme ve Diyetetik bölümünü tamamlamıştır. 1981 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Diyetisyen olarak göreve başladı. 

1988 Yılında ülserli hastalarda ağızdan fazla miktarda alınan kalsiyumun serum, kalsiyum ve gastrin düzeylerine etkisi ile ilgili tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1995 Yılında İngiltere'den aldığı destek ile, hiperlipidemik hipertansif bireylerde farklı dozlarda balık yağının etkisinin incelendiği tez projesi ile bilim doktoru unvanı aldı. 

2001 Yılında Doçent olarak çalışmalarına devam eden, Prof. Dr. Neriman İNANÇ, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek Okulun'da Beslenme İlkeleri ve Hastalıkları Diyet Tedavisi derslerinin öğretim üyeliğini yapmıştır. 2003 Yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık İlimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölüm başkanlığı görevi yapmış ve 2006 Yılında kendi meslek alanında Türkiye'de 19. olan Profesör unvanını almıştır.

2013 Yılından itibaren Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi kurucu dekanı olarak göreve başlamıştır.  Türkiye Diyetisyenler Derneği, tüple beslenme ve damardan beslenme konusu ile ilgili olarak Klinik Enterali Parenteral Kepan ve Espen Avrupa Parenteral Enteral Beslenme Derneklerine üye olan Prof. Dr. Neriman İNANÇ, mesleki çalışmalarına kurucu dekanı olduğu Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

  • Alpay, F., Ünay, B., Narin, Y., Akın, R., İnanç, N., Özcan, O., Gökçay, E. 1998 Measurement of Bone Mineral Density by Dual Energy X-Ray Absorbtiometry in Preterm Infants Fed Human Milk or Formula. Eur J Pediatr. 157:1051/1-1051/3.
  • Alpay, F., Sarıcı, Ü., Tosuncuk, D., Serdar, A.M., İnanç, N., Gökçay, E. 2000 The Value of First-Day Billuribin Measurement in Predicting the Deveplopment of Significant Hyperbillirubinemia in Healthy Term Newborns. Pediatrics. 106:2, 1-5.
  • Ünay, B., Sarıcı, S.Ü., Vurucu, S., İnanç, N., Gökçay, E. 2003 Evaluation of The Bone Mineral Density in Children With Cerebral Palsy. The Turkish Journal of Pediatrics. 45:1,
  • Gülşen, M., Saka, M., Karslıoğlu, Y., İde, T., Yeşilova, Z., Özkan, Y., Bağcı, S., Uygun, A., Ateş, Y., İnanç, N., Dağalp, K. 2005 Antioxidants and Fish Oil in the Preventation of Steatozis in Rats. The Indıan Veterinary Journal. 82:11, 1222-1223.
  • İnanç, N., Uyanık, F., Şahin, H., Yaman, H., Erdem, O. 2006 Effects of Chromium Supplementation on Body Composition and on Leptin and Ghrelin Levels and Selected Biochemical Parameters in Obese Women. Trace Elements and Electrolytes. 23:2, 128-133.

Yabancı Diller

  • İngilizce

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Neriman İnanç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Neriman İnanç kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. N İnanç ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Neriman İnanç için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. N İnanç şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Neriman İnanç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Neriman İnanç Nuh Naci Yazgan Üniversitesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Neriman İnanç Diyetisyen, uzmanıdır. Prematüre beslenmesi, Yeni doğan metabolik hastalık, Gebelik ve beslenme, Sağlıklı kilo alma, Detoks Diyetleri, Diyabet diyeti, Karbonhidrat sayımı, Kilo alma diyetleri, Kilo verme diyetleri, Polikistik Overde Beslenme alanlarında hizmet veriyor ve Bebek Beslenmesi, Besinler Hakkında Herşey, Kilo Problemleri, Doğum Sonrası Ve Emzikli Beslenmesi, İçeceklerin Özellikleri Ve Değerleri hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Neriman İnanç muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Neriman İnanç hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. N İnanç ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Neriman İnanç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. N İnanç hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.