Prof. Dr. Cengiz Kuday, İstanbul, Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Cengiz Kuday

Beyin ve Sinir Cerrahisi - İstanbul

Baş Ve Yüz Ağrısı, Gamma-Knife (Gamma Bıçağı) Radyo Cerrahi, Korpus Kallozotomi(Epilepsi Cerrahisi)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Gayrettepe Mahallesi, Cemil Aslan Güder Sk. No:8, 34349  Beşiktaş, İstanbul
Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Cengiz Kuday Hakkında

Cengiz Kuday Kimdir?

Prof. Dr. Cengiz KUDAY, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1967 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 1972 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) uzmanı olmuştur.

1974 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak atanmış olan Prof. Dr. Cengiz KUDAY, 1978 yılında Doçent ünvanını almış, 1978-1980 yılları arasında İskoçya Glasgow Üniversitesi Nöroşiruji bölümünde hak ettiği araştırma bursuyla “kafa travmaları” üzerine çalışmıştır. 1982 yılında Cerrahpaşa Klinik Direktörü olarak seçilmiştir. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirurji Ana Bilim Dalı'nda Profesörlük ünvanını almıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsünü’nü kurmuş ve müdürlüğüne atanmıştır. 1994 yılından itibaren Cerrahpaşa Cerrahi Bölümler Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

Prof. Dr. Cengiz KUDAY, mesleki çalışmalarına İstanbul Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

  • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Yayınlar

  • 1. Danişmend N, Kuday C: Unusual Complication of ventriculoperitoneal shunt. Neurosurgery, 22; 4; 798. Apr. 1988
  • 2 Kuday C, Uzan M, Hancı M. Statistical Analysis of the Factors Affecting the outcome on Extradural Hematoma: (115 cases) .Acta Neurochirurgica 131:203-206,1994.
  • 3. Kuday C, Uzan M, Hancı M. Statistical Analysis of the Factors Affecting the outcome on extradural hematoma :( 115 cases). Acta Neurosurgica 131;203-206,1994
  • 4. Hancı M, Kuday C, Oğuzoğlu ŞA. The Effect of Synthetic Growth hormone on spinal cord injury. Journal of Neurosurgıcal Sciences 38: 43-49,1994
  • 5. Kuday C, Hancı M. Secondary Aneurysm Due to Arterial Injury by Nd:YAG Lazer During Removal of Pituitary Adenoma. Chirurgia international 1-2: 10-11, 1994.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Cengiz Kuday tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Cengiz Kuday kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. C Kuday ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Kuday için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. C Kuday şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Kuday nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Cengiz Kuday Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Cengiz Kuday hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Cengiz Kuday Beyin ve Sinir Cerrahisi, uzmanıdır. Boyun fitiği cerrahisi, Mikrodiskektomi, Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Epiduroskopi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Baş Ve Yüz Ağrısı, Gamma-Knife (Gamma Bıçağı) Radyo Cerrahi, Korpus Kallozotomi(Epilepsi Cerrahisi), Diskektomi, Endoskopik Cerrahi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Cengiz Kuday için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Cengiz Kuday muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Kuday hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. C Kuday ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Cengiz Kuday hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. C Kuday hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.