Prof. Dr. Alper Çelik

Genel Cerrahi - İstanbul

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahide Laparoskopi

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

ESENTEPE MAH. BÜYÜKDERE CAD. OYA SK. NO:2 D:1  Şişli, İstanbul
Metabolik Cerrahi - Prof. Dr. Alper ÇELİK

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Alper Çelik Hakkında

Alper Çelik Kimdir?

Doç. Dr. Alper Çelik 1975 Aksaray doğumludur.Lisans öncesi eğitimini İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Ardından hemen sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıbbiye eğitimine 1993 yılında başladı. 2004 yılında Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi ihtisasını aldı.  Alper Çelik 2005 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, sonrasında Yrd. Doç. Dr. olarak öğretim üyeliği yaptı.

Doç. Dr. Alper Çelik , 2007 yılında Japonya Saitama Medical Center of Jichi Medical University’de clinical and research fellow olarak çalıştı ve bu sürede iki adet araştırma projesi tamamladı. Ardından 2008 yılında öncelikle Brezilya Sao Paolo Sao Camilio Hospital’de Dr. Ricardo Cohen ve Dr. Louis Berti ile çalışma olanağı buldu. Sonrasında Hindistan’da Dr. Muffazal Lakdawala ve Dr. Suren Ugale ile çalıştı. Bu sürede 1. ACMOMS (1st Asian Consensus Meeting on Metabolic Surgery) toplantısına oylama üyesi olarak katıldı.

Askerlik görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tamamladı. 2010 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak Universal Hospitals bünyesindeki Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaya başladı.

Doç. Dr. Alper Çelik çalışma hayatında bir çok seminer, workhop, kongre ve eğitime katımıştır. Bunlardan bir çoğunda da oturum başkanı ve kouşmacı olarak rol almıştır.

Ileal İnterpozisyon Operasyonu ile ilgili 1. Dünya Workshop uygulaması (2010)

16. Dünya Kongresi ( 2011)

Metabolik Cerrahi Toplantısına (The Asia-Pacific Workshop on Metabolic Surgery for Type 2 Diabetes) (2011)

2. İleal interpozisyon workshop uygulaması (2011)

Diabetes Surgery BMI 24-34. How and Why (2012)

IFSO-EC (International Federation For Surgical Treatment of Obesity and Related Disorders-European Chapter) toplantısının Metabolik Cerrahi (2012)

Excellence In Diabetes (2013)

IFSO APC Meeting (2013)

Doç. Dr. Alper Çelik iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Japonca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • DİĞER
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Laparoskopik (kapalı) Cerrahi
 • Obezite Cerrahisi
 • Genel Cerrahide Laparoskopi
 • Endoskopik Cerrahi
 • Metabolik Sendrom
Tedaviler
 • İşaretleme yöntemi
 • Anal fistül
 • Mastektomi (Meme alma operasyonu)
 • Polipektomi
 • Melanom alınması
Fotoğraflar

Alper Çelik Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 28-04-2021

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Alper Çelik tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Alper Çelik Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Tip 1 diyabet

  Merhabalar hocam esim 27 yasinda 3 ay önce tip1 diyabet hastası olduğunu öğrendik tokluk şekeri 489 çikti ve doktor muayesi sonrasında insuline başladık. insulin harici bir tedavi yöntemidir varmi ? yada tip 1 diyabet icin yaptığınız bir ameliyat var mi ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alper Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Şeker ameliyatı

  Selamlar hocam yaklaşık olarak 5 yıldan fazla şeker hastasıyım aç şekerim 250-270 arasında geziyor tokluk 340-370 civarına çıkıyor bir çok doktora göründüm bir çok ilaç kullandım ilaçların çoğu mide bulantısı ve midemi çok bozdu ilaçları kullanamadım ameliyat olursam bu değerler normale donermi bide... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alper Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alper Çelik kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. A Çelik ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Alper Çelik için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. A Çelik şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Alper Çelik nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Alper Çelik Metabolik Cerrahi - Prof. Dr. Alper ÇELİK bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Alper Çelik hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Alper Çelik Genel Cerrahi, uzmanıdır. İşaretleme yöntemi, Anal fistül, Mastektomi (Meme alma operasyonu), Polipektomi, Melanom alınması, Apendektomi, Meme mr'ı, Safra yolları cerrahisi, Tiroit ince iğne biyopsisi, Laparoskopik splenektomi alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahide Laparoskopi, Endoskopik Cerrahi, Metabolik Sendrom hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Alper Çelik için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Alper Çelik muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Alper Çelik hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. A Çelik ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Alper Çelik hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. A Çelik hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.