Prof. Dr. Alper Çelik, İstanbul, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Alper Çelik

Genel Cerrahi - İstanbul

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahide Laparoskopi

Randevu Al 0 (850) 811 89 47Soru Sor

Doktorun Adresi

Nispetiye Cad. Aydın Sok. No: 1 Etiler  Şişli, İstanbul
Metabolik Cerrahi - Doç Dr Alper ÇELİK

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Alper Çelik Hakkında

Alper Çelik Kimdir?

Doç. Dr. Alper Çelik 1975 Aksaray doğumludur.Lisans öncesi eğitimini İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Ardından hemen sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıbbiye eğitimine 1993 yılında başladı. 2004 yılında Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi ihtisasını aldı.  Alper Çelik 2005 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, sonrasında Yrd. Doç. Dr. olarak öğretim üyeliği yaptı.

Doç. Dr. Alper Çelik , 2007 yılında Japonya Saitama Medical Center of Jichi Medical University’de clinical and research fellow olarak çalıştı ve bu sürede iki adet araştırma projesi tamamladı. Ardından 2008 yılında öncelikle Brezilya Sao Paolo Sao Camilio Hospital’de Dr. Ricardo Cohen ve Dr. Louis Berti ile çalışma olanağı buldu. Sonrasında Hindistan’da Dr. Muffazal Lakdawala ve Dr. Suren Ugale ile çalıştı. Bu sürede 1. ACMOMS (1st Asian Consensus Meeting on Metabolic Surgery) toplantısına oylama üyesi olarak katıldı.

Askerlik görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tamamladı. 2010 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak Universal Hospitals bünyesindeki Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaya başladı.

Doç. Dr. Alper Çelik çalışma hayatında bir çok seminer, workhop, kongre ve eğitime katımıştır. Bunlardan bir çoğunda da oturum başkanı ve kouşmacı olarak rol almıştır.

Ileal İnterpozisyon Operasyonu ile ilgili 1. Dünya Workshop uygulaması (2010)

16. Dünya Kongresi ( 2011)

Metabolik Cerrahi Toplantısına (The Asia-Pacific Workshop on Metabolic Surgery for Type 2 Diabetes) (2011)

2. İleal interpozisyon workshop uygulaması (2011)

Diabetes Surgery BMI 24-34. How and Why (2012)

IFSO-EC (International Federation For Surgical Treatment of Obesity and Related Disorders-European Chapter) toplantısının Metabolik Cerrahi (2012)

Excellence In Diabetes (2013)

IFSO APC Meeting (2013)

Doç. Dr. Alper Çelik iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Japonca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

İlgilendiği Hastalıklar

 • Laparoskopik (kapalı) Cerrahi
 • Obezite Cerrahisi
 • Genel Cerrahide Laparoskopi
 • Endoskopik Cerrahi
 • Metabolik Sendrom

Tedaviler

 • İşaretleme yöntemi
 • Anal fistül
 • Mastektomi (Meme alma operasyonu)
 • Polipektomi
 • Melanom alınması

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 89 47

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Alper Çelik tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Seker ameliyati

  Hocam 34 yasindayim 8 senedir tip 2 diyabet hastasıyım tedaviye aç ve tok karnına hap ile başladım ac ve tok karnina haplarin yanina 3 senedir insülin de eklendi şekerim aç karnına 200 düşmüyor şeker ameliyatı olmak istiyorum ama ameliyattan sonra herhangi bir sıkıntı olurmu riskleri varmidir

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alper Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Tip2 diabet metabolik cerrahi hakkında

  Alper bey merhaba 48 yaşındayım . yaklaşık 9 yıldır tip2 diabet hastasıyım.tedaviye ilaç ile başlayıp daha sonra insülin kullanmaya başladım.benim en büyük sorunum beslenmeme dikkat etmiyor. tabi doğal olarak hastalığın etkileri bende mevcut göstermeye başladı.özellikle sinir sistemini etkiledi(as... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alper Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alper Çelik ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Alper Çelik ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 89 47

Prof. Dr. Alper Çelik için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Alper Çelik için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Alper Çelik için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Alper Çelik nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Alper Çelik Metabolik Cerrahi - Doç Dr Alper ÇELİK Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Alper Çelik hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Alper Çelik Genel Cerrahi, uzmanıdır. İşaretleme yöntemi, Anal fistül, Mastektomi (Meme alma operasyonu), Polipektomi, Melanom alınması, Apendektomi, Meme mr'ı, Safra yolları cerrahisi, Tiroit ince iğne biyopsisi, Laparoskopik splenektomi alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahide Laparoskopi, Endoskopik Cerrahi, Metabolik Sendrom hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Alper Çelik için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Alper Çelik muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Alper Çelik muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Alper Çelik hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Alper Çelik hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.