Prof. Dr. Ali Savaş, Ankara, Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Ali Savaş

Beyin ve Sinir Cerrahisi - Ankara

Meningomiyelosel, Hareketin Azaldığı Bozukluklar, Trigeminal Nevralji

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

kızılırmak Mahallesi 1450. Sokak ATM Binası A-Blok **** Daire No:37  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Ali SAVAŞ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Ali Savaş Kimdir?

Prof. Dr. Ali Savaş, tıp eğitimini 1986 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. Ardından 1992 yılında İstanbul Tıp Fakültesi' nde Beyin ve Sinir Cerrahisi alanındaki ihtisasını tamamlayan Dr. Savaş, sonraki dönemde ise Almanya'nın Freiburg Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, doktora ve yüksek ihtisasını tamamladı. Dr. Savaş, 2000 yılında Doçent, 2006 yılında ise Profesör unvanlarını aldı.

Dr. Savaş, 2002 yılında Avrupa Nöroşirürji Topluluğu (EANS) Araştırma birincilik ödülünü aldı. 2006 yılında ise Almanya'da Münih Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ve 2012 yılında Chicago'da Illinois Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde davetli profesör olarak görev yaptı.

Dr. Savaş, Avrupa Fonksiyonel Nöroşirürji ve Stereotaksi Topluluğunun (ESSFN) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye temsilcisidir. Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi (EANS) Topluluğunun “Sınav Komitesi” üyeliğini yürütmektedir. Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 

Prof. Dr. Ali Savaş'ın mesleki ilgi alanları arasında özellikle Parkinson hastalığının cerrahi tedavisi ve hareket Bozuklukları –Tremor (Titreme),  Distoni- cerrahi tedavisi; Nörostimulasyon (beyin pili) uygulamaları;  Ağrının cerrahi tedavisi (trigeminal nevralji, kanser ağrısı, yüz ağrısı, bel ve bacak ağrısı... vb.) ve Beyin Tümörlerinin cerrahi tedavisi yer almaktadır.

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ise..en

Ben Halise MADEN, 02 08.2018 tarihinde Parkinson Hastalığımdan dolayı Ali SAVAŞ Hocam tarafından Beyin Pili Ameliyatı oldum.Allah kendisinden razı olsun ve uzunnn ömürler versin de kendi gibi daha çok Ali SAVAŞLAR yetiştirsin 10-08-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ali Savaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.