Prof. Dr. Ali Civelek

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul
5.0

Kalp Ve Damar Hastalıkları, Kalp Romatizması, Kalp Ritim Bozukluğu

“” Devamı

Prof. Dr. Ali Civelek

1984 yılında İstanbul Burhan Felek Lisesinden mezun oldum. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 1991-1994 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Kalp Damar Cerrahisi ihtisas eğitimine başladım ve devam ettim. 1994-1997 yılları arasında İstanbul Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi ihtisas eğitimine devam ederek Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı oldum. 1997-1998 yılları arasında İstanbul Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Uzman Doktor olarak çalıştım. 1998 yılında İstanbul, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalına Uzman Öğretim Görevlisi olarak atandım. 1999-2000 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde askerlik hizmetimi Tabip Asteğmen/Teğmen olarak yaptım. 2001 yılında Yardımcı Doçent oldum. 2002-2003 yılları arasında Almanya, Frankfurt, Bad Neuheim’da bulunan Kerckhoff Klinik, Department of Cardiovascular Surgery’de “Klinik Fellow” olarak çalışarak birçok açık kalp ameliyatını bizzat yaptım. 2004 yılında Doçent oldum. Gerek Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi gerekse de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı Academic Hospital’da geniş bir spekturumda erişkin ve konjenital birçok açık kalp ameliyatı ve damar hastalıkları ameliyatını bizzat yaptım. 2008-2009 yılında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastalıkları Hastanesinde, Marmara Üniversitesinden görevli olarak çalıştım. Bu süre içerisinde birçok açık kalp ve damar ameliyatını bizzat yaptım. 2009 yılı Ağustos ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Profesör kadrosuna atandım. Bir dönem Anabilimdalı Başkanlığı da yaptığım bu görevim süresince Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ekibimle birlikte birçok ilklere imza attım. Bu görevimi 5 yıl sürdürdükten sonra, mesleki çalışmalarıma Medicalpark Ordu hastanesinde devam ettim. Burada da 3 yıl çalıştıktan sonra İstanbul’a geri döndüm.

dvt ve coumadin

Sağ ana-derin femoralvenlrde kronik trombtik minmal rezidüler ? belirgin septal formasyonlar ve belirgin reknalize dolum saptanmış olup bulgular SFJ ye uzanımldır. Minimal reflü mevcttur. Yüzyel femoral ven kranial kesmde minimal sekel kronik trombtik değişiklkler izlenmş olup kaudal kesimnde trombotik değişiklk saptanmamıştır.Büyük safenven patent olup ektazik değldir.Sağ popliteal vende minimal kronik trombotik rezidü ve belirgin rekanalize dolum saptanmştır. Bulgular kruralvenlre uzanımldır.(...

Daha Fazla
Prof. Dr. Ali Civelek

Prof. Dr. Ali Civelek tarafından cevaplandı

Yukarıdaki bulgularla, mevcut durumunuzda ilacı bırakmanız bence de uygundur. Cevabı görmek için tıkla.

8 Şubat 2013 tarihinde cevaplandı.

ayak bileğindeki morluklar

Merhaba sayın hocam.Şikayetim bir buçuk aydan beri ayak bileklerimde ve ayak kıl köklerimde kızarıklıkar oluştu.ve ayak bileklerimdekiler bir cm büyüklüğünde ve çürğe benzer oluştu.bu konuda biraz endişeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz sayın hocam.saygılarımla sayın hocam.

Prof. Dr. Ali Civelek

Prof. Dr. Ali Civelek tarafından cevaplandı

Bu bilgilerle vasküler kaynaklı bir rahatsızlık olup olamayacağını söylemek oldukça zor. Bir kalp da... Cevabı görmek için tıkla.

4 Şubat 2013 tarihinde cevaplandı.

varis

iyi günler hocam benim annem 70 yaşında yaklaşık 4-5 senedir devam eden bacağında kendiliğinden şişlikler oluşuyordu.şimdi ben onu gecte olsa bir kalp damar cerrahisine götürdüm bana doppler filmi verdi cektirdim sonucunda:bilateral alt ekstremitede ana,yüzeyel ve derin femoral venlerin,popliteal venlerin traseleri,kalibrasyonları,derin insprasyona ve kompresyona yanıtları doğaldır. valsalva ile: sol safenofermoral bileşkede 920msn süreyle feflü akım izlenmiştir. bilateral alt ekstremite venöz s...

Daha Fazla
Prof. Dr. Ali Civelek

Prof. Dr. Ali Civelek tarafından cevaplandı

Tekrar ilk gittiğiniz kalp cerrahına kontrole gidini. Geçmiş olsun. Damar rahatsızlıklarında hastanı... Cevabı görmek için tıkla.

5 Ocak 2013 tarihinde cevaplandı.

İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Hastanesi
Beşyol, Florya, Akasya Sk. No:4 D:1, 34295 Küçükçekmece/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Koltuk altı kalp ameliyatları Pacemarker implantasyonu Mitral kapak tamiri Mekanik protez kapak Lazerle varis tedavisi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1984 yılında İstanbul Burhan Felek Lisesinden mezun oldum. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 1991-1994 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Kalp Damar Cerrahisi ihtisas eğitimine başladım ve devam ettim. 1994-1997 yılları arasında İstanbul Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi ihtisas eğitimine devam ederek Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı oldum. 1997-1998 yılları arasında İstanbul Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Uzman Doktor olarak çalıştım. 1998 yılında İstanbul, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalına Uzman Öğretim Görevlisi olarak atandım. 1999-2000 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde askerlik hizmetimi Tabip Asteğmen/Teğmen olarak yaptım. 2001 yılında Yardımcı Doçent oldum. 2002-2003 yılları arasında Almanya, Frankfurt, Bad Neuheim’da bulunan Kerckhoff Klinik, Department of Cardiovascular Surgery’de “Klinik Fellow” olarak çalışarak birçok açık kalp ameliyatını bizzat yaptım. 2004 yılında Doçent oldum. Gerek Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi gerekse de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı Academic Hospital’da geniş bir spekturumda erişkin ve konjenital birçok açık kalp ameliyatı ve damar hastalıkları ameliyatını bizzat yaptım. 2008-2009 yılında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastalıkları Hastanesinde, Marmara Üniversitesinden görevli olarak çalıştım. Bu süre içerisinde birçok açık kalp ve damar ameliyatını bizzat yaptım. 2009 yılı Ağustos ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Profesör kadrosuna atandım. Bir dönem Anabilimdalı Başkanlığı da yaptığım bu görevim süresince Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ekibimle birlikte birçok ilklere imza attım. Bu görevimi 5 yıl sürdürdükten sonra, mesleki çalışmalarıma Medicalpark Ordu hastanesinde devam ettim. Burada da 3 yıl çalıştıktan sonra İstanbul’a geri döndüm. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 04.2020
Deneyim: 2 Yıl

İlgi Alanları

Kalp Ve Damar Hastalıkları Kalp Romatizması Kalp Ritim Bozukluğu Kalp Kapağı Problemleri Kalp Hastalıkları Devamı

Deneyimler

İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Hastanesi (2020 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 74 71

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
V Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ali Civelek ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ali Civelek için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ali Civelek için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ali Civelek ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117471

Prof. Dr. Ali Civelek nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ali Civelek İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ali Civelek hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ali Civelek Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Kalp Ve Damar Hastalıkları, Kalp Romatizması, Kalp Ritim Bozukluğu alanlarında hizmet veriyor ve Koltuk altı kalp ameliyatları, Pacemarker implantasyonu, Mitral kapak tamiri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube