Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul
5.0

Mitral Darlığı, Kalp Nakli, Kalp Romatizması

“Kalangos hocam ah canım hocam size hergün. Dua ediyorum kızım çok başla bi doktorun ameliyatı ile ço...” Devamı

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos

Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek "Tıp Doktoru" unvanı almıştır. Mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Giresun'da adli hekim ve cezaevi hekimi olarak yaptıktan sonra, 1991 yılında uzmanlık eğitimini Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisinde tamamlayan Prof. Dr. Kalangos, Londra ve daha sonra Paris’te üst uzmanlık eğitimi almıştır. 1993 senesinde Cenevre Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp ve damar cerrahı olarak görevine başlayan Dr. Kalangos sırasıyla, 1998 senesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinin kürsü başkan yardımcılığına, 2001 senesinde kürsü başkanlığına ve 2011 senesinde Kardiovasküler Merkez'in direktörlüğüne atanmıştır.Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2006 yılında Proseförlük ve 2012 senesinde "Ordinaryüs Profesör" ünvanı almıştır. 300'u aşkın makalesi ve 800'e yakın konferansta davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Uluslararası cerrahisi dergilerinde yayınlanmış ve kabul görmüş kendine ait 4 ayrı tekniği olan hocamızın ayrıca kendi adı ile anılan bio-emilir kapak ve ABD’de deneme safhasında olan kendi adı ile anılan bir biyolojik kapağı bulunmaktadır.

World Society of Cardiothoracic and Vascular Surgery, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, American Association of Thoracic Surgery, American College of Angiology, American Physiological Society, Association for European Paediatric Cardiology, European Association for Cardiothoracic, Surgery European Society for Artificial Organs, French Society of Cardiovascular and Thoracic Surgery, The Society of Thoracic Surgeons, European Society of Vascular Surgery, Swiss Society of Cardiac Surgery, Swiss Society of Vascular Surgery gibi kurumlarına üyelikleri bulunmaktadır. 

Mesleki çalışmalarına İstanbul'da bulunan Koç Üniversitesi Hastanesi'nde devam etmektedir.

Koç Üniversitesi Hastanesi
Topkapı, Davutpaşa Cd. No:4, 34010 Zeytinburnu/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Kolesterol testi Perkütan komissürotomi Perkutan mitral balon valvuloplasti Norwood ameliyatı Anjiyografi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek "Tıp Doktoru" unvanı almıştır. Mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Giresun'da adli hekim ve cezaevi hekimi olarak yaptıktan sonra, 1991 yılında uzmanlık eğitimini Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisinde tamamlayan Prof. Dr. Kalangos, Londra ve daha sonra Paris’te üst uzmanlık eğitimi almıştır. 1993 senesinde Cenevre Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp ve damar cerrahı olarak görevine başlayan Dr. Kalangos sırasıyla, 1998 senesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinin kürsü başkan yardımcılığına, 2001 senesinde kürsü başkanlığına ve 2011 senesinde Kardiovasküler Merkez'in direktörlüğüne atanmıştır.Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2006 yılında Proseförlük ve 2012 senesinde "Ordinaryüs Profesör" ünvanı almıştır. 300'u aşkın makalesi ve 800'e yakın konferansta davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Uluslararası cerrahisi dergilerinde yayınlanmış ve kabul görmüş kendine ait 4 ayrı tekniği olan hocamızın ayrıca kendi adı ile anılan bio-emilir kapak ve ABD’de deneme safhasında olan kendi adı ile anılan bir biyolojik kapağı bulunmaktadır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1984
Deneyim: 39 Yıl

Yabancı Dil

Fransızca

Ekibim

Tijen Bozkaya

İlgi Alanları

Mitral Darlığı Kalp Nakli Kalp Romatizması Kalp Ve Damar Hastalıkları Kalp Yetmezliği Devamı

Deneyimler

Koç Üniversitesi Hastanesi (2020 - Devam ediyor)
Atina Mitera Hastanesi Çocuk ve Doğuştan Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı (2016 - 2019)
Cenevre Üniversite Hastanesi (1993 - 2016)
Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (1984 - 1993)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 19 08

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Min*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Koç Üniversitesi Hastanesi

Kalangos hocam ah canım hocam size hergün. Dua ediyorum kızım çok başla bi doktorun ameliyatı ile çok sağlıksız bi. Ameliyat deneyimi yaşadı ama sizin o mükemmel eliniz kızıma değdi ve mucize gerçekleşti. Kuzum sağlığına kavuştu. Dünyanın en mükemmel insanı satırlar sığmaz sizi anlatmaya o kadar şanslıyız. Ki egosu tavan. Yapan. Doktorlara örneksiniz o kadar başarılı olmanıza rağmen. O mütevazi tavrınız inanılmaz sizi Çok ama çok seviyoruz.

SA
Ser*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Koç Üniversitesi Hastanesi

Sevgili Kalangos hocamızı tanımak hayatımızın şüphesiz dönüm noktası olmuştur.29.08.2022 tarihinde obstrüktif hipertrofik kardiyomipati hastası kızımızı Allah’ın izni ile çok başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturarak bize dünyaları bahşetmiştir.Bu kadar müthiş bir cerrah olmasının yanında insanlığı ile de kalbimizi fethederek hayatımızın başkahramanı olan sevgili hocamıza ölene kadar duacıyız.Bizim mucizemizin adı Afksendiyos Kalangos 🙏Kızımızın yeni kalbini de buraya bıraktım❤️

SD
Ser*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doğuştan bikuspit Aorta hastasıyım, çocukluğumdan beri birçok doktorun kontrolünden geçtim ve hepsi hayatımı kısıtlayacak şeyler ve hep olumsuz negatif konuşmalarla beni kötü etkilediler, hiçbir zaman iyileşemeyecegimi belirttiler, tam bu anda Ord.Prof.Dr Afksendiyos Kalangos'u buldum, hayatıma bir gün ışıgı gibi doğdu, yıllarca kontrolü altındayken hayatımı önümde engelsiz yaşadım ve 02.03.2022 de artık deforme olan kalp kapakcıgımı Ameliyat ile biyolojik kapak olarak değiştirdi, şu anda aşırı hızlı bir iyileşme sürecindeyim, ve önümde hiçbir engel yok, hayatım engelsiz ve istedigim herşeyi yapabileceğim şekilde devam edicek, evet önceki doktorların asla iyileşemeyeceksin dedigi bu hastayı saygıdeğer hocam beni tedavi ederek iyileştirdi, kendisine ve ekibine (DR YILMAZ ZORMAN) başta olmak üzere sonsuz şükranlarımı sunuyorum, bu değerli doktorlarımızın hak ettigi değerleri bu ülkede maalesef gördüğünü düşünmüyorum. İyiki böyle bir bilim insanı tanıdığım için kendimi şanslı sayıyorum herkese sonsuz tavsiye ediyorum.

BK
Bet*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Koç Üniversitesi Hastanesi

Hocamız sorularımızı anında cevaplıyor az öz anlayacağımız şekilde. Kendisine çok teşekkür ederim.

rb
Rab*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Norwood ameliyatı
Koç Üniversitesi Hastanesi

Tanrının eli bence. ölmek üzere olan hastalığının ne olduğu belli olmayan ablama teşhis koydu ve ameliyat etti. nasıl minnettar olmayız. çok sakin biri mükemmel bir doktor. çok kibar. ne yazsam az denilecek insanlardan. gerçekten mesleğinin duayeni. Minnettarız iyi ki var iyi ki tanımışız. sonsuz saygım ve sevgim var...

IK
Isi*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bir doktordan daha fazlası Allahu tealanin elinden şifa vermeyi nasip ettiği bir cerrah..sakin tavrı hastasını benimsemesi ve sonsuz güven duygusu...iyi ki varsın canım doktorum

GS
Gök*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

1 yaşındaki kızımın Fallot Tetralojisi teşhisi olan kalp anomalilerinin tam düzeltme ameliyatını yapan muhteşem bir insan. Hasta ve hasta yakınıyla hem ilgili hem de böyle büyük bir kariyere sahip olmasına rağmen tanıyabileceğiniz en mütevazi hekim diyebilirim. Yaptığı ameliyat sonrası kızımın takip edildiği başka kurumlardaki kardiyoloji profesörlerinin “insan eliyle yapılabilecek en iyi ameliyat” yorumlarını aldığımız. Kendisine büyük minnet ve saygı duyduğum bizi her aşamada bilgilendirip sevgi ve şevkat ile yaklaşan çok çok çok iyi bir insan.

aa
A A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Yorum randevu sonrasında eklendi.
OO
Osm*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Oglumuzun kontrollerini yapmakta olan güven veren işinin uzmanı, beyefendi bir doktor.Aort anevrizması sorunumuz bulunmaktadır.Allah razı olsun..

ÇT
Çağ*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kalangos hoca iki ay önce açık kalp ameliyatımı yaptı. Zor bir ameliyattı. Kendisine emeğine vaktine ilgisine çok teşekkür ederim.Türkiye’ye ayda 1 hafta geliyor ama sanırsınız ki her daim burada. Müthiş bir ekibi var , ve hastaneden çıktıktan sonra da sürekli takip edildiğimi hissettim. İlgi alaka 100 %. Süper cerrah, süper insan, Çok ince, düşünceli bir insan. Kalangos hoca uzun yıllar İsviçre’ de çalışmış, koskoca İsviçre Cenevre üniversite hastanesinde direktörlük yapmış bir yetenek.Bir dahi desek daha doğru. Dünyaca ünlü kendi adında çocuklar için geliştirdiği kalbe takılan ring var. İçim nedense öyle bir ısınmıştı ki hiç tereddüt etmeden kendimi Kalangos hocaya teslim ettim. Allah razı olsun, yolunu açık etsin. Daha nice onun gibi doktorlar yetişsin isterim. Dünyanın ve ülkemizin böyle insanlara ihtiyacı var.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741908

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos Koç Üniversitesi Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Mitral Darlığı, Kalp Nakli, Kalp Romatizması alanlarında hizmet veriyor ve Kolesterol testi, Perkütan komissürotomi, Perkutan mitral balon valvuloplasti hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube