x
Etiketler \ S \

silikon sonda

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Menopoz Psikolojisi Üreme çağı sonunda kadınların bir yıl süreyle adet görmemesi durumunda menapoz düşünülmektedir. Menapoza girme yaşı genellikle 45-55 arasındadır. Menapozda psikolojik değişiklikler... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

Meme büyütme teknikleri içinde başarısı en fazla olanın silikon ile meme büyütme olduğuna çoğumuz hem fikiriz. İstenilen büyüklük ve kıvama ulaşmak, memeler arasındaki eşitsizlikleri düzeltmek ve uzun... Devamı »

Op. Dr. Nurgül ALTUNTAŞ

Meme büyütme ameliyatı giderek daha fazla tercih edilen bir ameliyat haline geldi. Kadınlar vücut şekillerinin daha güzel olmasını istiyor ve böyle bir imkan varsa neden yaptırmayayım diye düşünüyor. Gelişen... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Göğüs silikon ameliyatının komplikasyonları Meme silikon (protez) ameliyatlarında her ameliyatta olan riskler geçerlidir. Kanama, enfeksiyon gibi riskler olabilir. Fakat ameliyat öncesinde bir hastalığı... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

KİMLERAMELİYAT İÇİN UYGUNDUR? Ergenliğini tamamlamış, genelikle doğumsal bazen de edinilmiş meme küçüklüğü ya da meme asimetrisi olanlar ve genel anestezi ile ameliyat olmasında sakınca bulunmayan kişiler... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Silikon Protezle Göğüs BüyütmeEstetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Kadınlarda göğüsler hem annelikte hemde cinsel yaşam ve gündelik yaşamda büyük önem arzetmektedir. Göğüsler eski çağda bereket i... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Meme büyütme operasyonu (augmentasyon mamaplasti) sık yapılan ve hasta memnuniyetinin yüksek olduğu estetik cerrahilerden birisidir. Şu an dünyada ve ülkemizde rutin bir cerrahi haline gelmiş ve son yıllardaki... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa TERCAN

Bacak estetiği gittikçe artan estetik uygulamalardandır. Bacak ve uyluk bölgesindeki inceliklerin düzeltilmesi ve belirgin hatlar oluşması sağlanabilir. Bacak bölgesinin estetiğinin estetiği hem bayan... Devamı »

Dyt. Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ

Çoğu danışanımdan duymaktayım ''Hafta içi diyetimi çok iyi yapıyorum ama hafta sonu tüm dengem bozuluyor' ​Tabi burda bozmaktankastedilen öğünleri kaçırmak.Biz diyetisyenler kişiye özel diyet programı... Devamı »

Dyt. Nihan ORTAÇ YALDIZ

Kilo problemiyle boğuşan çoğu kişinin yaptığı hataların başında hızlıca kilo vermeye çalışmak geliyor. Hızla kilo vermenin yolu da besin alımlarını aşırı derecede kısıtlamak ve yoğun fiziksel aktivite... Devamı »

Dyt. Nil ŞAHİN GÜRHAN

Yaz tatilinin ve mevsiminin sonuna geldiğimiz bu haftalarda içimize bir hüzün çöktü. Tatil sonu sendromu ve üzerimize çöken rehavet, son baharın getirdiği hava değişiklikleri derken ofisle nasıl başa çıkacağımızı... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

Memede sarkıklık şikayeti olan hastalarımızdan sık sorulan sorulardan biri silikonun bu operasyonlarda kullanılmasının gerekip gerekmediği ya da bunun herhangi bir negatif yönü olup olmadığı ile ilgilidir.... Devamı »

Op. Dr. Güray YEŞİLADALI

En çok tercih edilen estetik ameliyatların başında meme büyütme operasyonları gelmektedir. Kadın hastalar için en önemli yapısal organ olan memeler hem ruhen hem de bedenen kadını kadın yapan en önemli... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Meme protezi yaptırmaya karar vermiş kadınlar için en önemli sıkıntı seçilecek protezin büyüklüğüdür. Meme rötuş operasyonlarının en sık nedeni protezin boyutunun değiştirilmesi olarak belirlenmiştir.... Devamı »

Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Silikonun temel yapıtaşı "Silisyum (Si)" atomudur. Silisyum, oksijenden sonra, dünyada en fazla bulunan elementtir. Yerkabuğunun %28'i silisyumdan meydana gelir. Kumsallardaki kumun içinde bulunduğu gibi... Devamı »

Op. Dr. Erhan ŞAFAK

Meme dokusu, hem şekli hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli bir organdır. İdeal ölçüde memelere sahip bir kadın daha özgür, daha rahat ve sosyal ilişkilerde daha aktif olur. Memeler, yapısal... Devamı »

Op. Dr. Nuri BATTAL

Genetik veya hormonal sebeplerle memelerde yetersiz büyüme, memelerde asimetrik farklar olan, hamilelikler ya da fazla kilo kayıpları sonucu memeleri küçülmüş kişilere uygulanabilmektedir. Meme büyütme... Devamı »

Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

Meme estetiği ameliyatları içerisinde en çok yapılanı meme büyütme ameliyatıdır. En açık şekliyle tarif etmek gerekirse; meme dokusunun altında ameliyat ile hazırlanan bir boşluğa uygun hacim ve şekilde... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Arif EROĞLU

Kadının görsel güzelliğinde, estetik olarak güzel bir memenin katkısı tartışılmazdır. Küçük memesi olan bir kadın memesinin görünüşünden dolayı sıkıntı duyabilir. Bu sıkıntı zamanla kendini yetersiz ve... Devamı »

Uzm. Psk. Halil TÜRKMEN

~~ ~STRES EĞİTİMİ, SAĞILTIMI VE STRES’ DEN KORUNMA YÖNTEMLERİ STRESS TRAINING, SAĞILTIMI AND STRESS THROUGH PREVENTION METHODS 3. MakaleninDevamı, 3. Article Continued: Bu şekli ile Stres,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 28 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 5759 kayıt bulundu.