Dyt. Nurettin Şahinli

Diyetisyen - İstanbul
5.0

Kolon kanserinde beslenme, Onkoloji diyetisyen, Okul Çağı Beslenmesi

5.0

“33 yaşındayım. 2008 yılında insülin direnci teşhisi konuldu. O günden beri tedavi görüyorum fakat ki...” Devamı

Dyt. Nurettin Şahinli

Kırıkkale’de doğdu. Kısa bir süre sonra İstanbul’a yerleşti. İlk ve Ortaöğrenimini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü ADATEPE’nin adı verilen Anadolu yakasında bulunan bir okulda tamamladı. Lise yıllarında okul öğrenci meclisi başkanlığı ve ilçe öğrenci divan başkanlığı görevinde bulundu. Yükseköğrenimini Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde Gıda İşleme Bölümü Gıda teknolojisi programında ön lisansını 2014’te aldı. Daha sonra lisansını Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde 2017 yılında tamamladı.

ATAENFORMA tarafından düzenlenen 150 yetkilendirme eğitimini tamamlayarak 150 19011:2011 OHSAS 18001:2007 150 9001:2008 ve 22000:2005 HACCO Belgelerini almaya hak kazanmıştır. UNİAKADEMY INSTİTUTE tarafından eğitimlerde gösterdiği üstün başarıdan dolayı adına sekiz uluslararası geçerliliğe sahio sertifika ve referans mektubu verildi. Ankara 3. Bölge Abdurrahman Yurtarslan eğitim ve araştırma onkoloji hastanesinde tıbbi onkoloji servisinde, yetişkin beslenmesi ve çocuk hastalıklarında stajını tamamladı. Aynı zamanda Ankara Zekai Tahir Burak kadın hastalıkları eğitim ve araştırma hastanesinde gebe izlem kliniği Adölsa kliniği ve Menepoz kliniğinde stajını yapmıştır.
Bazı yerel gazetelerde sağlık ve tıp alanında güncel yazıları bulunan Diyetisyen Nurettin Şahinli hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi alanında uzmanlığa hazırlanmaktadır. Şimdilerde ise İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy’de Umut Beslenme Danışmanlık ve Diyet Merkezi’nde kendi danışmanlarına hizmet vermektedir. Bulunmuş olduğu seminerler ve kurslar;

-İş Sağlığı Ve Güvenliği
-Kalite Yönetimi
-İç Tetkikçi
-Gıda Güvenliği Ve Yönetimi
-NLP Beginner Eğitimi
-Stratejik Yönetim
-Entegre Yönetimi
-Çevre Yönetimi

Tez çalışmasını üniversite öğrencilerinin kahvaltı yapma alışkanlıklarının not ortalamarı üzerine (Bilişsel Zeka) etkisini araştırmış ve bu konuda bir makale yayınlamıştır.

UMUT Sağlıklı Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı Merkezi
Mimar Sinan, Eğitim apartmanı, Şenay Sok. No:27/B, 34782 Çekmeköy/İstanbul Çekmeköy/İstanbul
Hizmetler
Gaps tedavisi Zayıflama diyetleri Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları Yaşam koçluğu Vücut analizi Devamı

Hakkında

Kırıkkale’de doğdu. Kısa bir süre sonra İstanbul’a yerleşti. İlk ve Ortaöğrenimini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü ADATEPE’nin adı verilen Anadolu yakasında bulunan bir okulda tamamladı. Lise yıllarında okul öğrenci meclisi başkanlığı ve ilçe öğrenci divan başkanlığı görevinde bulundu. Yükseköğrenimini Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde Gıda İşleme Bölümü Gıda teknolojisi programında ön lisansını 2014’te aldı. Daha sonra lisansını Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde 2017 yılında tamamladı. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Diğer

Uzmanlık Aldığı Kurum

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Kolon kanserinde beslenme Onkoloji diyetisyen Okul Çağı Beslenmesi Obezite Mide kanserinde beslenme Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EA
Eli*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

33 yaşındayım. 2008 yılında insülin direnci teşhisi konuldu. O günden beri tedavi görüyorum fakat kilom hep arttı. Kilo vermek üzere sayısız kitap okudum. Sayısız diyetisyen ve endokrin uzmanıyla görüştüm ve artık herşeyi bıraktığım bir zamanda, ailemin endişeleri sebebiyle ve aslında sırf ilk görüşmeye gidip "yine aynı ezber cümleler kuran biri" diyerek vazgeçmek için Nurettin beyin merkezine gittim. Yaklaşık 1 saatlik konuşmanın sonunda bana yardım etmesini kabul ettim. Eğer hedefiniz 5-10 kilo vermek ise söylediklerim abartılı gelebilir lakin eğer hedefiniz var olan kilonun yarısına inmek ise ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınızdan eminim. Kilo vermek eğer uzun zamandır uğraştığınız ve artık sizi fiziksel olarak yoracak durumda ise, gıdınızın küçülmesinden yada göbeğiniz biraz inmesinden çok daha fazla mühimdir hayatınızda. Çünkü verdiğiniz her kiloda daha sağlıklı olduğunuzu attığınız adımı daha iyi attığınızı bilirsiniz ve bunu hissetmenin mutluluğu hiçbir şeyde yok. Ben hala Nurettin beyden danışmanlık alıyorum. Ben yolu çok uzun olanlardanım ama diğer diyetisyenlerden farkı ne derseniz, ben ilk kez yolun sonunun güzel geleceğinden eminim. Çünkü bana bu yolda eşlik eden yol göstericim çok iyi ve birgün dahi modumu düşürmeden, sağlığımı bozmadan bu yolda devam etmem için gerekni yapıyor. Herkese ama özellikle benim gibi insanların çokta kilo veremeyeceği gözle baktığı kişilere kesinlikle tavsiye ediyorum.Bir tane hayatımız var ve onuda sağlıklı yaşayalım.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Nurettin Şahinli ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Nurettin Şahinli için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Nurettin Şahinli nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Nurettin Şahinli UMUT Sağlıklı Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Nurettin Şahinli hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Nurettin Şahinli Diyetisyen uzmanıdır. Kolon kanserinde beslenme, Onkoloji diyetisyen, Okul Çağı Beslenmesi alanlarında hizmet veriyor ve Gaps tedavisi, Zayıflama diyetleri, Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube