Op. Dr.

Bilgehan SEZGİN ASENA

Göz Hastalıkları - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Katarakt, Lazer İle Göz Tedavisi, Miyopluk, Excimer lazer, Katarakt ve refraktif cerrahisi, İntralase - iLASIK... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 37 24
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

 1. Özgeçmişi

  Uzm. Dr. Bilgehan Sezgin Asena hakkında hasta yorumları, katarakt, lazer ameliyatları, muayene ücretlerini kapsayan en iyi kaynak. Dr Asena ile iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

  Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1999 - 2000 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak hizmet vermiştir. İhtisasını ise 2000-2004 yılları arasında SSK İzmir Eğitim Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği'nde yapmış ve 2004 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 

  2004 yılından beri İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, Genel Oftalmoloji, Katarakt ve Refraktif Cerrahi konularında uzmandır ve başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. Özellikle Femtosaniye Katarakt Cerrahisi ve Lasik cerrahisi(Gözlük atma ameliyatı) konularında özelleşmiştir. Diğer göz hastalıkları konusunda da yetkindir.

  Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, iyi derecede İngilizce bilmekte olup European Society of Cataract and Refractive Surgery (ESCRS), Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) ve International Society of Cataract and Refractive Surgery (ISCRS) gibi ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlara üyedir.

Diploma aldığı kurum

 • EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • IZMIR BOZYAKA EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 24

Son Cevapladığı Sorular

 • Merhaba doktor hanım. ben 6 gün önce prk lasek ile 2.5 miyop olan gözlerime

  Merhaba doktor hanım. ben 6 gün önce prk lasek ile 2.5 miyop olan gözlerime lazer yaptırdım. bugün kontrolde gözlerimin durumunun iyi olduğu söylendi fakat ben sol gözümde hafif netleşme görürken sağ gözümde kesinlikle bir netlik göremiyorum. aşırı derecede bir bulanıklık var. düzelme olacağına gitt... devamı

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Bilgehan SEZGİN ASENA

  Op. Dr. Bilgehan SEZGİN ASENA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 24

  Lasek ameliyatından sonra görme netleşmesi birkaç haftayı alabilir. netleşme her iki gözde aynı zamanda olmayabilir. endişelenmeyin 1. aya kadar böyle hissetmeniz normaldir. takiplerinize devam etmeniz yeterli.

 • Merhaba benim oğlum 2,5 yaşında bugün doktora götürdüm gözünde astiğmat 3 d

  Merhaba benim oğlum 2,5 yaşında bugün doktora götürdüm gözünde astiğmat 3 derecede imiş gözlük verdi gözlüğü 18 yaşına kadar takması gerekiyormuş. daha önce düzelmezmi? birde daha önce getirseydin anlamazdık dediler doğrumu?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Bilgehan SEZGİN ASENA

  Op. Dr. Bilgehan SEZGİN ASENA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 24

  Çocuğunuzun astigmatı erken yaşta teşhis edilmiş. daha erken teşhis edilseydi gibi bir durum söz konusu değil.gözlük ihtiyacı olan çocukların numaraları büyüdükçe yada gözlük taktıkça düzelmez. iyi ihtimalle numara daha fazla büyümeyebilir. bu da yine gözlük takmak ile değil, yapısal ve gelişimsel o... Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hastalarının Yorumları (2)

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Bilgehan Hanim 2016da lazer katarakt ameliyatımı gerçekleştirdi. Hem ameliyat oncesinde hem de ameliyat surecinde son derece ilgili ve bilgilendirici yaklasti. Calistigi kaskaloglu goz hastanesi de son derece luks ve konforlu bir hastane. Hem kendisine hem de hastane yonetimi saygilarimi sunuyorum. 28-08-2017

cok memnunum 26-11-2014

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.