Prof. Dr. Berkan Reşorlu

Üroloji - Ankara
5.0

Sertleşme Problemi, Sertleşme Sorunu, Sistit (Mesane İltihabı, İdrar Kesesi İltihabı)

5.0

“Hayatımda tanıdığım en kibar en ilgili en sabırlı doktor diyebilirim.Yaninda çok rahat hissediyorum....” Devamı

Prof. Dr. Berkan Reşorlu

Prof. Dr. Berkan Reşorlu, 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. 1997-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Tıp Eğitimini tamamlamıştır. 2003-2008 yılları arasında ise yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Üroloji ihtisasını tamamlayarak Üroloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık sonrası uluslararası birçok çalışmaya imza atmış, SCI/SCI-E indeksli uluslararası dergilerde 110’ün üzerinde makalesi yayınlanarak literatüre önemli katkıda bulunmuş ve 2013 yılında Doçent ünvanı almıştır. 


İleri laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahi eğitimi almak üzere 2012 yılında Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitmiş, 2013 yılında ise yine laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda bilgi ve deneyimini arttırmak üzere Cleveland Klinikte bulunmuştur.


2014 ve 2015 yıllarında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2016 – 2019 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapan Dr. Reşorlu, 2019-2020 yıllarında Memorial Ankara Hastanesinde çalıştıktan sonra, 2020 yılı Kasım ayından itibaren kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Endoskopik (kapalı) taş ameliyatları konusunda çalışma arkadaşlarıyla birlikte o dönemin en geniş serili çalışmalarını yayınlamışlar ve o tarihte dünyada ilk defa bu cerrahileri 1 yaş altı çocuklara uygulayarak literatürde yayınlatmışlardır.

Kendi isimlerini vererek hazırlamış oldukları taş skorlama sistemi uluslararası literatürde kabul görerek defalarca validasyonu yapılmış, yine domuz modelinde tanımlamış oldukları endoskopik taş cerrahisi modeli uluslararası bir toplantıda kurs olarak düzenlenmiş ve uluslararası bir dergide makale olarak yayınlanmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen birçok sempozyum ve kongreye katılmış, bu toplantıların 75’ine davetli konuşmacı olarak gitmiş, üçü uluslararası olmak üzere 16 toplantıda canlı cerrahiler gerçekleştirmiştir. Yine kendisi de birçok sempozyum, toplantı ve workshop organize etmiştir.

Ulusal ve uluslararası birçok kitapta davetli yazar olarak görev alan Dr. Reşorlu, şu an birçok yerli ve yabancı dergide editörlük ve hakemlik görevlerini yürütmektedir.

2012-2015 yılları arasında Avrupa Üroloji Derneği’nin (EAU) Genç Ürologlar Komitesinde görev almış, 2018 yılından itibaren ise International Alliance of Urolithisis (IAU) Deneği’nin PNL çalışma grubunda yer almaktadır.

Üroloji’nin en prestijli 2 derneği olan Amerikan Üroloji Derneği (AUA) ve Avrupa Üroloji Derneği (EUA) üyesi olan Dr. Reşorlu, bu derneklerin kongrelerine konuşmacı olarak davet edilmektedir

Kızılırmak mah, 1071 Usta Plaza, A Blok, No:93, 06510 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Endoskopik üreter taşı tedavisi Erkek üreme ve cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisi Flexible urs İdrar kaçırma ameliyatları Perkütan nefrolitotomi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Berkan Reşorlu, 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. 1997-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Tıp Eğitimini tamamlamıştır. 2003-2008 yılları arasında ise yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Üroloji ihtisasını tamamlayarak Üroloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık sonrası uluslararası birçok çalışmaya imza atmış, SCI/SCI-E indeksli uluslararası dergilerde 110’ün üzerinde makalesi yayınlanarak literatüre önemli katkıda bulunmuş ve 2013 yılında Doçent ünvanı almıştır.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2008
Deneyim: 15 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Sertleşme Problemi Sertleşme Sorunu Sistit (Mesane İltihabı, İdrar Kesesi İltihabı) Sperm Hücresi Yokluğu (Azospermi) Taş Hastalığı Devamı

Deneyimler

Prof. Dr. Berkan Reşorlu Özel Muayenehanesi (2008 - Devam ediyor)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Muh*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Prof. Dr. Berkan Reşorlu Özel Muayenehanesi

Hayatımda tanıdığım en kibar en ilgili en sabırlı doktor diyebilirim.Yaninda çok rahat hissediyorum.Tedavi sürecinde sabırla ilgilendi.Tesekkur ederim hocam,

SG
Sin*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Tek kelimeyle mükemmel bir doktor kibar anlayışlı güleryüzlü ve ilgili. Hastalık sürecimiz de ve tedavi sürecimiz de bizimle ilgilendiğiniz için yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim Hocam 🙏

Erc*** ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Benimle benzer sağlık problemleri yaşayan bir arkadaşımın tavsiyesiyle kendisine gittim. İlgili ve kibar bir insan. Çok iyi bir doktor olduğu ve mesleğinde başarılı olduğu belli. Beni sonuna kadar dinleyip muayene etti ve tanı koydu. Uygulamış olduğu tedaviden çok fayda gördüm.Muayenehane ortamı temiz ve güzel.Berkan beyi herkese tavsiye ederim.

TG
TUĞ*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hayatımızda hayatlarımıza dokunan çok özel insanlar vardır. Berkan Bey de bizim için hayatımıza en iyi şekilde dokunan özel insanlardan biridir. Babamın sıkıntılı bir ameliyatını sıkıntısız halde gerçekleştirdi. Bizim bu ameliyatta doğru karar vermemiz için sabırla her şeyi anlattı. Artık o kadar çok ticariye dönüştü ki hasta hayatları güvenmek zor oluyor. Ancak Berkan Bey bize hasta hayatlarının ticari olmadığını ameliyat sonrasında da yaptığı işlerle ve iletişimi ile göstermiş oldu. Bilgisine ve işine güvendiğimiz nadir hekimlerden biridir. Ne sorarsanız sorun sabırla cevabını açıklar. Ne zaman arasak bizi hiçbir zaman cevapsız bırakmadı. Bıkmadan , ses tonunda en ufak bir değişiklik olmadan , her zamanki samimiyeti ile bizi bilgilendirdi. Sizi sabırla dinleyen ve sürekli size gülümseyen bir hekim ile sıkıntılı olan süreci daha rahat atlatmanızı sağlıyor. . Hekim olmak da bunu gerektiriyor sanrım. İşini severek yapmak bu olsa gerek. İyi ki yolumuz sizden geçmiş ve iyi ki sizi tanımışız. Yolunuz her daim açık olsun.

EU
Ezg*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bobrek tasi rahatsizligim nedeniyle doktor arayisi icine girdim.yakin bir arkadasimin tavsiyesi uzerine berkan hocam'a ulastim.kendisine yasadigim sikayetleri dile getirdim.sagolsun telefonda bile olsa ictenlikle yardimci olma konusunda ilgilendi.kendisinin bu samimiyetine inanarak randevu alarak muayenehanesine gittim.ilk kontrol ve tetkiklerinden sonra bobrek tasi ameliyati konusunda nasil bir yol izleyecegini ve ameliyat sonrasi nasil davranmam gerektigi konusunda beni bilgilendirdi ve takibini sagladi. Ilk etapta cidd anlamda tedirginliklerim vardi fakat kafamdaki butun soru isaretlerini giderdi diyebilirim.uroloji konusunda gercekten sikinti yasiyorsaniz berkan hocami tanisip muayene olmanizi siddetle tavsiye ederim.

KK
Kor*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Berkan bey tanıdığım en iyi doktor ve tek kelimeyle muhteşem bir insan. İyi ki ona rastladık ve kendisini tanıdık. Babamın yıllardır yaşamakta olduğu idrar yapma problemleri nedeniyle doktor doktor dolaştık ama bir türlü çözüme kavuşamadık. Sorunun kaynağı hep şeker hastalığına bağlandı. Babam artık sondayla yaşamaya başlamıştı. Sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordu ve böbrek yetmezliği gelişmişti. Berkan beye ameliyat olan bir yakınımız, mutlaka kendisine gitmemizi önerdi. Babamı uzun uzun dinledi, sorular sordu, muayene etti ve bir takım testler yaptı. Bize babamın asıl sorun kaynağının prostatı olduğunu söyledi ve kapalı yöntemle babamın prostat ameliyatını gerçekleştirdi. Çok konforlu bir ameliyat süreci geçirdi ve ertesi gün sondasını alıp taburcu etti. Ameliyattan sonra babamın tüm şikayetleri düzeldi. Gençliğindeki gibi çok rahat idrar yaptığını söylüyor. Bu kadar zamandır bu kadar eziyeti boşuna çekmişim diyor ve gece gündüz Berkan beye dua ediyor. İyi ki böyle iyi yetişmiş ve kaliteli doktorlarımız var ve iyi ki kendisiyle yollarımız kesişmiş. Gözünüz kapalı hem kendinizin hem de yakınlarınızın sağlığını emanet edebileceğiniz mükemmel bir hekim diyebilirim.

dB
Dok*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hocam çok ilgili , işini severek yapan güncel literatüre tam hakimiyeti olan değerli bir hocamız, muayenehanesine gittiğimde olsun , öncesinde-sonrasında çok ilgilendi . Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum saygılar.

CK
Can*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok Memnunum

FU
Fur*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Gerçekten işinde profosyonel çok ilgili ve çok iyi bir doktor. Tedavi süresince hastamızın durumunu özenle takip ederek bizi memnun etti. Tavsiye ediyorum :)

CS
Caf*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Böbrek ameliyatımı başarıyla gerçekleştirdi. Yıllardır boşuna hastane hastane gezip rezillik çekmişim. Allah razı olsun doktorumdan sağolsun.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Berkan Reşorlu ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Berkan Reşorlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Berkan Reşorlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Berkan Reşorlu Doç. Dr. Berkan Reşorlu Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Berkan Reşorlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Berkan Reşorlu Üroloji uzmanıdır. Sertleşme Problemi, Sertleşme Sorunu, Sistit (Mesane İltihabı, İdrar Kesesi İltihabı) alanlarında hizmet veriyor ve Endoskopik üreter taşı tedavisi, Erkek üreme ve cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisi, Flexible urs hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube