Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova

Dil Konuşma Bozuklukları - Muğla

Disleksi (okuma bozukluğu), Alzheimer, Alternatif ve destekleyici iletişim

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova

Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Mamura Khayitova, Defektologia Fakültesi Logopedia Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Khayitova, lisans eğitim süresince Agnozi, Alali, Afazi, Afoni, Parafazi, Dizartri, Apraksi Dil ve Konuşma Bozukluklarının tanılanması, değerlendirilmesi ve terapisi alanlarında Taşkent , İstanbul  ve Çeşitli kuruluşlarda Dil ve Konuşma Bozuklukları  alanında  süpervizyonlu uygulamalı klinik çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Khayitova, önemli klinik çalışmaların ardından “Dil ve Konuşma Bozuklukları” alanında uzmanlık derecesini almıştır. Bir süre kekemeliği olan çocukların tedavisine yönelik Taşkent ONR Rehabilitasyon ve bakım merkezinde uzman olarak görev yapan Khayitova, Taşkent Kulak Burun Boğaz Hastanesi KBB hekimleri ile koordineli olarak ses problemlerini düzeltmeye yönelik işitme bozukluğuna bağlı konuşma bozuklukları olan bireylere Koklear İmplant sonrası terapi çalışmaları yapmıştır.

Çocuklara olan sevgisi ve mesleğine duyduğu tutkunun birleşimiyle yıllardır başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Kariyerindeki en büyük hedefi, konuşma bozukluğu yaşayan olabildiğince çok sayıda çocuğa ulaşarak ve yardımcı olarak, bu sorunun hayatları boyunca taşımak zorunda kalacakları bir yük olmaktan çıkarmaktır. 15 yıllık mesleki deneyimini İstanbul’da çeşitli kuruluşlarda, iletişim ve konuşma bozuklukları alanında hizmet vererek kazanmıştır.

Edindiği deneyimler arasında dil ve konuşma terapisi alanlarının açılması ve hizmet verilmesi konusunda çeşitli rehabilitasyonlara destek vermek ve kuruculuğunu yapmak da bulunmaktadır. Dil, Konuşma ve Ses Bozuklukları alanında Türkiye’de yeterli eğitim ve klinik çalışmaların olmayışı nedeniyle eğitim ve klinik çalışmaların da öncüsü olan Khayitova, birçok üniversite, kamu kurumu ve rehabilitasyonlara da profesyonel danışmanlık hizmeti vermiştir.

2006-2009 İstanbul Avrasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kuruculuğunu yapmış, Dil-Konuşma Bölümü’nden açılış ve çalışma onayı almıştır.

2009-2016 İstanbul Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Dil ve Konuşma Bozuklukları Bölümü’nün koordinatörlüğünü yapmıştır.

2016-2017 İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin düzenlediği eğitim ve seminerlerde Dil, Konuşma ve Ses Bozuklukları alanında çözüm teknikleri ile eğitim ve seminerler veren Mamura Khayitova, aynı zamanda çocuk, ergen ve yetişkinlere dil, konuşma ve ses terapisi araştırmalarında klinik koordinatör ve konuşma zorluğu yaşayan çocuklar ve yaşlılar ile  yapılan terapi ve değerlendirmeler yer almaktadır.

2017 yılından itibaren Muğla ili Fethiye ilçesinde Saygın Özel eğitim ve rehabilitasyon merkez’inde Dil ve Konuşma Bozuklukları Bölümü’nün açılışı ve koordinatörlüğünü yapmıştır.

2021 Halen Saygın Özel eğitim kurumlarında görev almaktadır.

Çalışmalarını ve araştırmalarını uluslararası seminer ve konferanslarda sunan Khayitova, hasta ve aileleri için işlevsel olan tedavi ve tekniklerini uygulamalı sunmuştur.

Üniversitelerarası Yükseköğretim Kurul Başkanlığı’nca Dil ve Konuşma Bozuklukları alanındaki eğitimi ve çalışmaları neticesinde, Uzman Dil ve Konuşma Terapisti ünvanı ile Türkiye’de diploma denklik belgesi alan Khayitova, profesyonel çalışmalarını Türkiye’deki önemli klinik ve rehabilitasyon merkezlerinde (2005 yılından itibaren 2021’da halen) yoğun çalışmalar sürdürmektedir.

Dil, Konuşma ve Ses bozuklukları alanında uyguladığı özel çözüm teknikleriyle ilgili eğitim seminerleri de veren Mamura Khayitova, çocuk, ergen ve yetişkin bireylere dil, konuşma ve ses terapisi alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Taşyaka, 138. Sok. No:8 Kat:2 Daire:6 Fethiye/Muğla
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Akıcı konuşma bozuklukları değerlendirme ve terapi Dil bozuklukları değerlendirme ve terapi Konuşma sesi bozuklukları değerlendirme ve terapi Konuşma terapisi Özel öğrenme güçlüğüne bağlı konuşma güçlükleri Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Mamura Khayitova, Defektologia Fakültesi Logopedia Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Khayitova, lisans eğitim süresince Agnozi, Alali, Afazi, Afoni, Parafazi, Dizartri, Apraksi Dil ve Konuşma Bozukluklarının tanılanması, değerlendirilmesi ve terapisi alanlarında Taşkent , İstanbul  ve Çeşitli kuruluşlarda Dil ve Konuşma Bozuklukları  alanında  süpervizyonlu uygulamalı klinik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

Diğer

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2006
Deneyim: 18 Yıl

İlgi Alanları

Disleksi (okuma bozukluğu) Alzheimer Alternatif ve destekleyici iletişim Edinilmiş Dil Bozukluğu Zihin engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları Devamı

Deneyimler

Saygın Özel Eğitim Kurum (2021 - Devam ediyor)
Muğla ili Fethiye ilçesinde Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez (2017 - 2021)
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (2016 - 2017)
İstanbul Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2009 - 2016)
İstanbul Avrasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ (2006 - 2009)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 05 43

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova ile nasıl iletişime geçerim?

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova için nasıl randevu alabilirim?

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740543

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dil ve Konuşma Terapisti Mamura Khayitova Dil Konuşma Bozuklukları uzmanıdır. Disleksi (okuma bozukluğu), Alzheimer, Alternatif ve destekleyici iletişim alanlarında hizmet veriyor ve Akıcı konuşma bozuklukları değerlendirme ve terapi, Dil bozuklukları değerlendirme ve terapi, Konuşma sesi bozuklukları değerlendirme ve terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube