Seçtiğiniz kategorilerde uzmanlarımız tarafından toplam 2729 soru cevaplandı.

Çınlama

Hocam merhaba 5 yıldır 2 kulagımda çınlıyor size gelebilirmiyim nasıl giriş yapmam gerekiyor ben Kdz Ereğli’de oturuyorum çınkamanın geçme şansı varmı

19 Nisan 2022 08:23
Dr. Öğr. Üyesi Deniz Baklacı

Dr. Öğr. Üyesi Deniz Baklacı tarafından cevaplandı.

Kulakta nabız atması

Merhabalar doktor bey iki gündür kulağımda nabız atması gibi ses var randevu bulamadım size sormak istedim benim bacağımda iç varis var bu yüzden nabız atması olabilir mi veya neden nabız atması olabilir

17 Aralık 2021 11:34
Doç. Dr. Mustafa Acar

Doç. Dr. Mustafa Acar tarafından cevaplandı.

Kulak Çınlaması

Hocam merhaba, uzun zamandır kullandığım kulak çubukları yüzünden iki yııl önce kulaklarımda çınlama şikayetiyle KBB doktoruna gittim ve iki kulağımda vakumla temizlendikten sonra sorunum düzeldi.Kulak çubuğu kullanmaya devam ettikten sonra iki hafta önce kulaklarımda kaşıntı ve sıvı akıntısı nedeniyle tekrar KBB doktoruna gittim ve kulak mantarı olduğunu söyleyerek damla verdi.Damlayı her iki kulağıma damlattım dakat sol kulağa damla her zaman fazla gitti ve damla tedavisinden sonra sürekli aynı seste çınlama hissediyorum.İşitme testi, röntgen, ilaçlı mr çekildi herşey normal fakat sol kulakta hafif şekilde ve sabit olarak çınlama mevcut.Sol kulağımda ara ara kaşıntı da oluyor.Konuyla ilgili ne yapabilirim.

16 Aralık 2021 09:37
Prof. Dr. Hakan Cıncık

Prof. Dr. Hakan Cıncık tarafından cevaplandı.

Kulak içi kaşıntısı

Merhabalar. Yaklaşık iki sene önce kulak içi kaşıntısıyla doktora gittim ve egzama tanısı konuldu. Üç günlük antibiyotik ve kulak damlası kullandım. Belli bir süre şikayetlerim azaldı fakat son 1 aydır belirgin şekilde kulak içi kaşıntısı ve akıntısı yaşıyorum. Bazı zamanlar kulağımın alt bölgesinde boyuna doğru ufak bir şişlik ve ağrı hissediyorum. Buna çözüm olarak önerebileceğiniz kulak damlası, kremi vs. herhangi bir ilaç var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

15 Aralık 2021 00:08
Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek tarafından cevaplandı.

kulak zarı ameliyatı

hocam benim küçüklüğümden beri sol kulak zarımda yırtık var, çok muayene oldum ameliyat gerek görülmedi işitme sinirlerine çok yakın değil denildi ve işitme testlerimde yüzde 75 duyuyorum . yaşım 32 ve yıllardır sol kulağımı su kaçmaması için koruyorum ve denize rahat giremiyorum .son yıllarda kulağımda çınlama şikayetleri de var çok rahatsız etmeyecek derecede. ameliyat konusunda kararsızım size sormak istedim . teşekkür ediyorum .

12 Aralık 2021 14:35
Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek tarafından cevaplandı.

Orta kulak iltihabı

Hocam hayırlı günler.. Sinüzit ve nezleden sonra kulağım tıkandı.. KBB gittim ortak kulak iltihabı dendi.. Kullanman gereken ilaçlar verildi.. İlaçlar bir haftada bitecek.. Kulağındaki şikayet 3 hafta içerisinde geçmezse gelmem söylendi. Orts kulak iltihabı ilaç tedavisinden sonra geçmesi ne kadar sürer.. Konuşurken sanki kulağımdan konuşur gibi ses geliyor.. Bu durumda endişelenmeliyim.. Yardımcı olursanız sevinirim

12 Aralık 2021 13:31
Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek tarafından cevaplandı.

Randevu ve muayene talebi

Hocam merhaba, yaklaşık 3 yıl önce Annem kulağından ağrılar olması ve kulak zarı delik olduğu söylenerek ameliyat oldu. Son zamanlarda ağrıları çoğalmaya başladı. Size muayene olmak istiyoruz. Randevu veya muayene için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Saygılarımla.

3 Aralık 2021 18:10
Doç. Dr. Ferit Akıl

Doç. Dr. Ferit Akıl tarafından cevaplandı.

Randevu talebi

Hocam merhaba benim kızımın kuşağının dışında genetik küçük bir delik vardı iltihap yaptı iltihap boşaltıldı fakat tekrar ameliyat olunması ve sizin isminizi verdi doktorumuz size nasıl ulaşabiliriz ?

2 Aralık 2021 12:39
Doç. Dr. Ferit Akıl

Doç. Dr. Ferit Akıl tarafından cevaplandı.

gorusme talebi

iyi aksamlar ferit bey ben muayeneye geldim mumkunse ozelden goruse bilirmiyiz sizinle ?

26 Kasım 2021 19:32
Doç. Dr. Ferit Akıl

Doç. Dr. Ferit Akıl tarafından cevaplandı.

kulak zarı çökmesi

hocam iyi günler.7 yaşındaki oğlum için orta kulak iltihabından dolayı kulak zarı çökmesi olduğu ve tüp takilmaz ise kalıcı olarak duyma sorunu yaşayacağı söylendi.ve takılacak tüpler en az 4 yıl kalacakmış. 4 yaşında aynı sorunla 6 ay süreli tüp takıldı geniz eti ve bademcikleri alındı ve şimdi yine aynı sorunla karşı karşıyayız. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

24 Kasım 2021 14:49
Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek tarafından cevaplandı.

Kulak sorunu

Merhaba,kulak damlası onadron sımple kulağımı tıkadı.Hafif işitme kaybı,kulağımda baskı hissi bir de zzzz sesleri gitmiyor.Sizce kendiliğinden geçer mi,şimdiden teşekkür ederim.

23 Kasım 2021 18:12
Op. Dr. Tuncay Tanış

Op. Dr. Tuncay Tanış tarafından cevaplandı.

Kulakta hava akımı, tinnitus,denge

Merhaba, 31 yaşımdayım. 1 yıl kadar önce sol kulağıma su kaçması sonucu kısa süreli işitme problemim olmuştu. "Serumen sıkışması" olduğu tespit edildi ve aspiratörle temizlendi. İşlem sırasında kısa süreli acı hissettim. Sonrasında ara sıra kulağımda sanki elimle kapatıp bırakıyormuşum gibi bir hava geçişi, cızırtı, ve garip bir basınç hisstetmeye başladım. Özellikle belli bir süre telefonla konuştuğumda, güldüğümde, kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlediğimde ve uzun bir sohbet sırasında kendini gösteriyor. Bunun yanında egzersizde, denge hareketleri sırasında problem yaşıyor gibiyim. Son 1 aydır tinnittus de var. Aynı kulakta 6 ay sonra yeniden serumen birikti, temizlendi. Daha önce bu "kir" sorununu yaşamamıştım. Timpanogram sonucum i...

13 Kasım 2021 19:08
Op. Dr. Erdal Gül

Op. Dr. Erdal Gül tarafından cevaplandı.

Kulak arkası ağrısı

Hocam merhaba. Yıllardır ara ara kulak arkası ağrım olurdu. Mayıs ayında 3 hafta kulak uğultusuyla beraber kulak arkası ağrım tekrar başladı ozamandan beri ağrım sürüyor. Kulak uğultum geçtikten sonra 3 4 defa burnuma yanık kokusu geldi. 1 aydır da ara ara anlık baş dönmeleri daha sonrasında ise kafamda sanki bişey çınlıyor gibi oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

7 Kasım 2021 20:03
Prof. Dr. Hakan Cıncık

Prof. Dr. Hakan Cıncık tarafından cevaplandı.

randuvu yok

hocam kolay gelsin size nasil ulasabilir muayene olabilirim butun randuvuler dolu

5 Kasım 2021 17:30
Doç. Dr. Ferit Akıl

Doç. Dr. Ferit Akıl tarafından cevaplandı.

Kulak Memesinde Beze

Hocam merhaba kulak mememin icinde beze var. Dokununca boncuk gibi hissediyorum. Gozle görülmüyor. Nasıl geçer bu ? Ve kulağımı delirmek istiyorum bu işlem sırasında patlarsa bir sorun oluşturabilir mi ?

29 Ekim 2021 10:25
Op. Dr. Uğur Demirci

Op. Dr. Uğur Demirci tarafından cevaplandı.

Facebook Twitter Instagram Youtube