zb
Soru Sahibi
22 Ekim 2019 17:39

Dış Kulak İltihabı ve Cipro Antibiyotiği

Merhaba Hocam. Kulağım 3 gündür şiddetli bir şekilde ağrıyordu. Dün KBB doktoruna gittiğimde dış kulak iltihabı olduğunu söyledi ve bana Onadron, Siprogut kulak damlaları ve Cipro 500 mg antibiyotik yazdı fakat Cipro'nun prospektüsüne baktığımda çok fazla yan etkisinin dışında ilacı kullandığımda meydana gelebilecek geri dönüşü olmayan sakatlıkların ortaya çıkabileceğini gördüm. Antibiyotik kullanmadan da dış kulak iltihabı geçer mi ya da farklı, daha az tehlikeli bir antibiyotik var mı, onu kullansam olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Onur Üstün
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Cipro 500 mg, özellikle kulak enfeksiyonlarında sık kullandığımız bir antibiyotik. Doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmanızda fayda var. Bir çok ilacın yan etkisi mevcuttur, ancak çoğu çok nadir yan etkilerdir. Aksi takdirde hiç bir ilacı kullanamazdık. Geçmiş olsun.

22 Ekim 2019 18:58