AN
Soru Sahibi
19 Mart 2024 09:04

Supraclavicular bölgede asimetrik korteks kalınlaşması olan birkaç adet LAP

Saygıdeğer hocam, 14 yıldır romatoid artirit hastasıyım ve Humira Anti TNF iğneye başlayalı 3 ay oldu. Dün yapılan ultrason incelemesinde aşağıdaki bulgu çıktı. Ne yapmam gerekir. endişelenecek bir durum mudur. Saygılarımla. YÜZEYEL DOKU ULTRASONOGRAFİK İNCELEMEDE; “Sağ supraclavicular bölge medialde cilt altı yağlı doku içerisinde büyüğü 16 x 6.5 mm ebatlı yağlı hilusu perifere itilmiş asimetrik korteks kalınlaşması olan birkaç adet LAP izlenmiştir.”

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Emel Çadallı Tatar
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun. Bu bölgedeki lenf nodu şişlikleri önemli olabilir. Bir KBB muayenesi yapılması uygun olur.

26 Mart 2024 00:59