GB
Soru Sahibi
3 Mayıs 2023 20:33

Uyku Bzoukluğunda doz aşımı

Hocam İyi Günler.Ben 33 yaşında erkek bir bireyim son 2 senedır fln Doktorumun da tavsiyesiyle kronik uykusuzluk - kalitesiz uykusuzluk sebebiyle her gece yatmadan 100 mg serequel içip çok kaliteli uyku uyuyordum fakat son 1 sene boyunca özel hayatımla ilili çok şiddetli duygusal travmalar - stres ve çok cıddı kaygı - endişe rahatsızlıkları yaşadım nerdeyse 1 sene boyunca çok şiddetli yaşadım haata cıddı saç kaybı - kilo kaybıda bende yaptı ve doğal olarak uykumu da çok kötü etkiledi.Normalde 100 mg içip kaliteli uyku uyuyordum şimdi ise uyuyabilmek için 1200 mg sreqel içip uyuyrum ama buda bende ciddi çarpıntı yapıyor.Bende bu yüzden geceleri 1200 mg serequelin yanında çarpıntı giderici ekstra ilaç içiyorum ( atenolol ). Başka uyku ilaçları bana uyku vermediği için mejbur kalıyorum 1200 mg sereqel içiyorum.Serequelde tolerans gelişmediğini biliyorum sizce zamanla stres - kaygı durumlarını düzelttiğim zaman (toparlanma aşamsandayım ) tekrardan 100 mg sereqel bana uyku verir mi ? TEŞEKKÜRLER..

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

doğru mu okudum, 1200 mü?

3 Mayıs 2023 21:50
GB
Soru Sahibi

Evet gerçekten şaşırabilirsiniz ama gerçekten yemin ediyorum 1200 hatta bazen 1300 olduğuda oluyor.Baska ilaçlar uyku vermiyor.Böyle bir ciddi proplemim var.

4 Mayıs 2023 10:39

bu doza üstüne de beta bloker ile kalbinizi durdurup ebedi uykuya geçmeniz için elinizden geleni yapmışssınız.kalp bloğu oluşturablirsiniz bu şekilde. uyumayın daha iyi. bu ilaçlar yüksek dozda uyku yerine aktivasyon yapabilirler. öyle herşeyi kendi kendi kendinize becermeye kalkmayın. iyisi bir psikiyatriste gidin ve yeniden bir değerlendirmeden geçiniz lütfen

4 Mayıs 2023 10:54
Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu
Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu Psikiyatri

Yazar toplam 20 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sosyal fobi, kaygı, okb Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu
Uyku Bzoukluğunda doz aşımı Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu
Bu yolla mikrop bulaşır mı Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu
hastalık hastası oldum çıktım hocam Prof. Dr. Lütfullah Beşiroğlu
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube