ŞH
Soru Sahibi
4 Haziran 2021 18:17

Omuz çevirme sırasında

Hocam iyi günler ben 27 yaşındayım , benim günlük hayatta bir sorunum yok , ancak omuzlarımi yukarip kaldırıp aniden hızlı şekilde aşağı bırakınca küçük parmaklarimda karıncalanma hissediyorum. Aynı hareketi yavaş yapınca sorun olmuyor. Acaba bu karıncalanma fizyolojik bir durum mu yoksa bir belirti olabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Istirahat halindeyken herhangi bir uyusma karincalanma hissetmiyorsaniz en kötü ihtimalle anatomik kaynakli(normal) sinir sıkışmasi veya minimal duzeyde boyun fitigi olabilir ama bu bahsettigim seyler onemli bir durum degil. Ayrica ani hareketler kaslarda minimal travma olusturur. Bu sebeple kaslarinizi bu sekilde test etmeyi birakmanizi tavsiye ediyorum. Barfiks tarzi sporlar yapiyorsaniz onu da birakin. Gecmis olsun.

8 Haziran 2021 21:37