GD
Soru Sahibi
22 Kasım 2018 03:11

Elde sinir sıkışması

Mrb sağ elimde 3 ay once sinir sıkismasi teşhisi kondu.uyuşuk elim.bileklik verdiler sadece birde deprsyon hapı.2 haftadir kolumda agriyo boynuma vurdu acısı hergun kolum boynum cok agriyo acıyo. Sol elimdede ayni şeyler hissediyorum.gittikçe ilerliyo acım.ne yapmam lazım lütfen bilginize ihtiyacım var

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Sinir sıkışması var demissiniz ama hangi sinir olduğunu ve teşhisi belirtmemissiniz. Her durumda sinir sıkışmasının erken evresinde(ortalama 4 haftalik donem) tedavi istirahattir, kesinlikle sicak konulmamasi gerekir ve tekrarli hareketler yapilmamalidir. Teşhisiniz karpal tünel sendromuysa aşağıdaki linkteki yazima goz atmanizi oneririm. Gecmis olsun. https://makale.doktorsitesi.com/karpal-tunel-sendromunda-egzersiz-tedavisi

26 Kasım 2018 11:36