SH
Soru Sahibi
28 Haziran 2010 22:38

mrb hocam son bir aydır dilimde çatlamalar,dil ucunda yanmalar oluştu ne ya

mrb hocam son bir aydır dilimde çatlamalar,dil ucunda yanmalar oluştu ne yapmalıyım sebebi ne olabilir?cevabınız için şimdiden tşkler iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Hakan Bey Dilinizdeki bu bu küçük yarıklar ve hassasiyet ağız hijyeninizin iyi olmadığını gösteriyor Özellikle alt ön dişlerin dil tarafında oluşan diştaşı ve bakteri plağı dilinizin tahriş olmasına ve bakterilerin dil yüzeyinize yerleşmesine neden olur Bir dişhekimine gidin güzel bir diştaşı temizliği yaptırın , sonra 2-3 hafta süreyle ağız gargarası kullanın ayrıca sabah akşam düzenli diş fırçalalamanın yanısıra dil yüzeyinizi de fırçalayın düzelecektir, fırçalamayı ihmal ederseniz tekrar oluşabilir geçmiş olsun iyi günler dilerim

2 Temmuz 2010 17:06