HE
Soru Sahibi
6 Ağustos 2010 12:56

ağzımda 15 günde veya ayda bir genellikle aynı,bazende farklı yerde aft çık

ağzımda 15 günde veya ayda bir genellikle aynı,bazende farklı yerde aft çıkıyor ve çok uzun sürede iyileşiyor. bunun için ne yapabilirm. tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Esra Hanım Aft , ne yazık ki kesin tedavisi olmayan ağız yaralarıdır,klorhex ağız gargarası ile günde 3 kere 1 dakika boyunca gargara yapmak işe yarar, birde kenacort orabase krem üzerine uygulayabilirsiniz ilk çıktığında hemen dişhekiminde lazerle müdahele edilmesi hem çok kolay hem de en işe yarayan yöntemdir, bunların yanısıra bu kadar sık çıkıyorsa 1-2 ay boyunca b komplex vitamin düzenli kullanmanızı öneririm , bu da uzun vadede daha az aft çıkmasını sağlar geçmiş olsun iyi günler dilerim

11 Ağustos 2010 13:16