GE
Soru Sahibi
18 Ağustos 2010 17:45

merhabalar.benim 3.5 yaşındaki oğlumun dişleri erken çıktı ama hemen çürüme

merhabalar.benim 3.5 yaşındaki oğlumun dişleri erken çıktı ama hemen çürümeye başladılar..şimdi ön üst dişleri ufalanmaya başladı hatta bazıları hiç kalmadı gibi bişey.azı dişleride çürük içleri oyuk resmen.bu aralar neredeyse hiç bişey yiyememeye başladı dişim acıyo diyo hep.biberon emzik az kulandık.annesütü aldı 2 yaşına kadar.daha önce çocuk hast.dişhekimine gittiğimizde yapılacak bişey yok değişecek nasıl olsa dediler.ama dayanamıyor.bu dişler için yapılacak geçicide bişey yokmu? teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Yapılacak şey tabii ki var hatta yapılması da gerekli dişlerinin değişmesine daha çok uzun zaman var çocuğunuz bu kadar zaman çürük dişlerle ağrıyla yaşayamaz. Yapılması gereken yaşı çok küçük olduğu için ve tedaviye yanaşmayacağı için genel anestezi altında tüm dişlerinin tedavisinin yapılmasıdır bunun için diş hekiminiz yardımcı olacaktır geçmiş olsun iyi günler dilerim

19 Ağustos 2010 12:19