YR
Soru Sahibi
23 Temmuz 2010 09:08

merhabalar dr hanım. benim 50 günlük bir kızım var. bazen gözelerinde kaym

merhabalar dr hanım. benim 50 günlük bir kızım var. bazen gözelerinde kaymalar oluyor. ikisi birlikte hareket etmiyor. özellikle yorgun ve uygusuz olduğunda bu durum daha sıklaşıyor. bu aylardaki bebeklerde göz kasları gelişmediği için normla bir durummudur. ne zamana kadar bu duurm böyle devam eder. bunu düzeltmek için yapmamızı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı. 8 bazı doktorlar arasıra bir gözünü kapatarak göz kaslarının gelişebileceğiniz söylüyorlar. bu ne kjadar doğrudur.)

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ferda Oğuz
Göz Hastalıkları

Çocuklarda Kayma şüphesinde göz doktoru tarafından muayene edilmesi gereklidir. Her iki göz sağlıklı bulunursa kaslardaki gelişime bağlı olabilecek kayma 18 24 ay arası düzelir. Ancak önce göz muayenelerinin sağlıklı olduğu bilinmelidir , o zaman büyümesi beklenebilir. Sağlık dileğimle.

27 Temmuz 2010 18:05