TE
Soru Sahibi
19 Temmuz 2010 17:01

merhaba doktor hanım, sorum göz içindeki yağ bezesi ile ilgili olacak. geç

merhaba doktor hanım, sorum göz içindeki yağ bezesi ile ilgili olacak. geçenlerde gözüme bir yabancı cisim kaçtı. kendi imkanlarımla çıkaramayınca acile gittim. oradaki görevli sağlık memuru cismi çıkardı ancak her iki gözümün içinde de yağ bezesi olduğunu söyledi. sorum, bu bezelerin alınmaması sorun teşkil eder mi? ayrıca şu an sosyal güvencem yok. özeldeki bu operasyon bana kaç liraya mal olur. operasyon tehlikelimidir? alınan yağ bezesi tekrar nükseder mi? ilginiz için şimdiden teşekkür

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ferda Oğuz
Göz Hastalıkları

Gözün iç kısmındaki yağ bezeleri tehlikesizdir. Eğer büyürse ve sık kanlanma yaparsa aldırabilirsiniz. Pterijium dediğimiz gözün üzerine yürüyen tipi ise alınmalıdır.Sağlık dileğimle.

27 Temmuz 2010 12:07