EK
Soru Sahibi
5 Mayıs 2008 19:28

merhaba doktor bey bende vajinal mnatar enfeksiyonu var nerdeyse 2 yıl oluc

merhaba doktor bey bende vajinal mnatar enfeksiyonu var nerdeyse 2 yıl olucak bir türlü tam anlamıyla süt kesiği renginde bayaz akıntılarımdan kurtulamadım arada akınıtda oluyo ama kokusuz.Yalnız şu an bişey hissettim büyük dış dudakların hemen altında sağ tarafta bi şişlik hissettim öyle önemlii bi şişlik değil ama sol tarafa göre sağ taraf daha tümsek ellediğim zaman acı yok vede yumuşak orası bartolin bezimi oluyo acaba kist olabilirmi çok tedirginim yardımcı olursanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Cihangir Efe
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tarifiniz bartholin absesine uyuyor,ama görmeden kesin birşey söyleyemem.Sürekli vaginal enfekiyon geçirenler de veya tedav olmayanlarda bartholn absesi veya kisti daha sık görülür.Muayene olmanızı öneririm.

16 Mayıs 2008 01:46