EA
Soru Sahibi
29 Eylül 2008 20:13

Merhaba doktor bey,ben 30 yaşındayımve 6 yıllıkevliyim çocugum olmadı.Dokto

Merhaba doktor bey,ben 30 yaşındayımve 6 yıllıkevliyim çocugum olmadı.Doktora gittimvarikosel teşhisikondu ve amelıyat tarıhı verdı ancak güvenemedım.Mikrocerrahi yöntemıyle yapıyormussunuz amelıyatI.Aslında benımsorunum bu amlıyat sonrası daha cıddı problemler ortaya cıkma ıhtımalı varmı şans basarısı ne kadar ,eger herhangı bır tehlıkesı yoksa olmak ıstıyorum ozellıkle mıkrocerrahı yontemıyle .Şimdıden tesekkurler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Alp Bey, Varikosel eğer sperm parametrelerinde bir problem varsa tedavi edilebilir bir problemdir.Dünyadaki altın standart bu ameliyatın ameliyat sonrası problemlerini minimuma indirmek için bu ameliyatın mikrokopla yapılmasıdır.Bu ameliyatıda bunun eğitimini alan çok sınırlı sayıda doktor yapabilmektedir. İyi bayramlar dilerim. Sevgiler. EA

30 Eylül 2008 00:53