ÖA
Soru Sahibi
3 Ekim 2008 11:23

Mrb, Annem 55 yaşında ve uzun süredir böbreklerinde ağrı oluyo hastaneye ka

Mrb, Annem 55 yaşında ve uzun süredir böbreklerinde ağrı oluyo hastaneye kaldırıyoruz.Böbreklerinde taş olduğu söylendi ve ultrason çekildi bana bu ultrasonun açıklamasını yaparmısınız gereken nedir teşekkürler, Sol böbrekorta kesimde ve alt polde periferik yerleşimli 8mm çaplarında iki adet kalkül izlendi.Sol pelvikalisiel sistemde grade-1-2 ektazi izlenmekte olup üreterolitiyazis açısından İVP inceleme önerilr.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sol böbrekte 2 adet taş gözlenmiş. İVÜ çekildikten sonra daha sağlıklı değerlendirilebilir. Hatta bence BT Ürografi yapılması daha mantıklı.Çünkü annenizin ağrıları başka bir yerden de kaynaklanabilir.Tabii tüm bu incelemeler için annenizin Üre, kreatinin değerlerinin normal olması lazım. EA

4 Ekim 2008 23:46