EK
Soru Sahibi
3 Haziran 2008 20:14

merhaba doktor bey ben 26 yaşında bekar bi bayanım benim vajinamda 2 yıldı

merhaba doktor bey ben 26 yaşında bekar bi bayanım benim vajinamda 2 yıldır devam eden çok dirençli bir mantar enfeksiyonu var biçok kez kültür aldırdım zolax,funit,flucan gibi antibyotikler ve birçok krem kullandım bakire oluşumdan dolayı fitil kullanamadım ve bu antibiyotiklerinde hiçbiri tam anlamıyla işe yaramadı mantar çok dirençli anında yeniyo ilaçları bu durumda ne yapabilirim nasıl bir tedavi önerirsiniz nasıl kurtulabilirim bu mantardan yardımcı olursanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Cihangir Efe
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dirençli mantar enfeksiyonlarını da tedavi edebiliyoruz,ancak öncelikle bu kadar inatçı enfeksiyona zemin hazırlayan başka bir hastalık (guatr,şeker hastalığı) var mı bunu araştırmak gerekir.Ayrıca bazı antibiotiklerin uzun süre veya yüksek dozda kullanılmasıda mantar enfeksiyonlarını arttırabilir.Yani size tam olarak yardımcı olabilmem için bazı tetkikler yapmam ve sizle karşılıklı konuşmam gerekir. Saygılar

5 Haziran 2008 13:22