ES
Soru Sahibi
18 Ocak 2021 01:05

Konuşamama

Mrhb hocam, kızım 2 yaşında, 6 aylık olana kadar dede diye bagırıyodu 6 aylıktan sonra tlfna alıştı, yemek yerken elinde sürekli müzik klipleri reklam izliyor uzun süre, bende kolayıma geldi sanırım, algılıyor her şeyi yemede problem yok taklit çok güzel yapıyor, krem sürüyorum hemen alıp kendide yüzüne sürüyor, dışarı çıkarken ayakkabısını getiriyor algıda sıkıntı yok, konuşmuyor sadece gel diyor oda dendee babaya mamma bukadar ne yapmam gerek lütfen bana yardım edin çok içime dert oldu göz kontağıda müthiş

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba sevgili Sezin.. 24 ayı bitirmiş bir çocuktan ortalama olarak 30-50 arası sözcük çıkartmasını bekleriz.. Şayet bunun çok altında kalmışsa gecikmiş konuşma problemi olduğu düşünülebilir.. Zihinsel bir problemi yoksa ve dil-konuşma organlarında fiziksel bir anomali yoksa çözüm genelde kısa sürede elde edilebilir. Bu konuda yardım talebiniz olursa sitemiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.. Sevgilerimle..

22 Şubat 2021 10:33