TB
Soru Sahibi
17 Ocak 2019 08:23

Kolesterolyukdsekligi

Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi olesterolyuksekligi SORU Kolesterolyuksekligi SORU Kolesterolyuksekligi Hocam saygılar benim ve eşimin son tahlil sonuçları şöyle benim hdl 40 ldl140, trig238 tkol229 hbac1 5.6 ldlyi düşünemiyorum gergin sabah10zeytin haftada3gyumurta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yiyorum önemli zararları varmı eşim hdl ,58 ldl170 trig86 tkol224 hbac 5.4 kolesterolyuksekligi5.9 onunda ldlsi yüksek kolesterol ilacını unutkanlık sersemlik yaptığı için icemiyoruz hergun150mg ecopirini 2mizde içiyoruz zararı varmi haftada3, yumurta sabah 8zeytin bir tatlı kaşığı tahin pekmez karışımı yiyorum hocam kırmızı pirinç mayası hapı önerildi KU Lanayimi dr omega3veya .bazıları omega369kullanmami öneriyor nedersiniz değerli bir uzman olarak ek bir önerimiz yokmu özellikle hindistancevizi yağı öneriliyor unutkanlığa da iyi gelirmiş size güvendiğim için önerimiz nedir alayım mi triglrseriti nasıl dusurulur tamamlayıcı tıp olarak bitkisel öneriniz yokmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhabalar; beslenme kişiye özel ve eşsizdir. Yani yaşınız, cinsiyetiniz, mevcut hastalıklarınız, mevcut fiziksel aktiviteleriniz, yaşadığınız coğrafya ve hayat standardınız sizin için önerilecek olan diyette önemli etkenlerdir. Bitkisel gıda takviyeleri her ne kadar masum görünürse görünsün onlar da bir ilaçtır. Konusunda yetkin Uzman Doktor; size en uygun, sizin için yan etkisi en az olan bitkisel gıda takviyeleri başlamaya karar vermeden, tavsiye etmeden kullanmayınız. Bu nedenle, konusunda yetkin uzman bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederim.

18 Ocak 2019 22:54